News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आर्थिक सन्तुलन कायम गर्ने जिम्मेवारी सरकारले लिनुपर्छ ः स्वास्थ्यमन्त्री थारु

झुलेनीपोष्ट२०७९ पुस २३ प्यूठान
१२० पटक
२०७९ पुस २३ प्यूठान

लुम्बिनी प्रदेशका स्वास्थ्य, जनसंख्या तथा परिवार कल्याण मन्त्री इन्द्रजित थारूले देशमा देखिएको आर्थिक तरलालाई सन्तुलनमा ल्याउन कस्तो नीति बनाएर लैजाने हो त्यसको जिम्मेवारी सरकारले लिनुपर्ने बताएका छन् । सिसहनियाँ उद्योग वाणिज्य संघले शनिवार राप्ती गाउँपालिका ५ कालापानी स्थित खौराहाबाबा धार्मिक तथा पर्यटकीय स्थलमा आयोजना गरेको दाङ जिल्ला भरिका उद्योग वाणिज्य संघहरूको भेटघाट, परिचयात्मक कार्यक्रम तथा बैंकहरूले गरेको ब्जाजदर वृद्धि सम्बन्धि अन्तरक्रिया कार्यक्रममा बोल्दै सो कुरा बताएका हुन् । स्वास्थ्यमन्त्री थारुले देशको अवस्था र उत्पादनको अवस्था नहेरि बैंकहरुले आफु खुसी व्याजदर निर्धारण गर्न थाल्ने हो भने एकथरी समिति बैंकरहरुको अवस्था सुध्रित हुने र देशको अन्य उत्पादनको आर्थिक क्षेत्र धरासय हुन सक्ने भन्दै बैंकहरुलाई नियन्त्रण गर्नुपर्ने अवस्था आफुले देखेको बताए ।

देशमा आर्थिक परिवर्तन पछि पुँजीको माग बढे सँगै व्याजदर पनि वृद्धि भएको अवस्था देखिएको र त्यसपछि जययुद्धका क्रममा व्याजदर निकै घटेर आएको स्वास्थ्यमन्त्री थारुले स्मरण गराए । त्यस्तै स्वास्थ्यमन्त्री थारुले आर्थिक संकट टार्न उत्पादनशील क्षेत्रमा लगानी लगाउन आवश्यक रहेको बताएका छन् । अहिले बजारमा निक्षेप कम मात्रमा जम्मा हुने र कर्जा बढी मात्रमा लगानी भइरहेकोले व्याजदर स्वभाविक रुपमा वृद्धि भएको भन्दै स्वास्थ्यमन्त्री थारुले यस अनियन्त्रीत तरिकाले यसलाई बढ्न दिन नहुने बताएका छन् ।
त्यस्तै नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ लुम्बिनी प्रदेशका उपाध्यक्ष बालकृष्ण सुवेदीले उद्योगी व्यवसायीहरुलाई सम्वृद्व बनाए सरकार पनि सम्वृद्व हुने बताएका छन् । दाङ जिल्ला उद्योग वाणिज्य संघका निर्वतमान अध्यक्ष नारायणप्रसाद भुसालले कोइलावास नाका सञ्चालन भए व्ययापार व्यवसायी वृद्धि हुने भन्दै नाका सुचारु गराउन मन्त्रीहरूको ध्यानाकर्षण गराए । त्यस्तै राप्ती गाउँपालिकाकी उपाध्यक्ष कमलापती चौधरीले उद्यागी व्यापारीहरुलाई अखाद्य वस्तु तथा म्याद नाघेका सामानहरु बिक्री वितरण नगर्न सुझाव दिएकी छिन् ।
संघका अध्यक्ष पुर्णबहादुर बुढाथोकीको अध्यक्षता एवम् लुम्बिनी प्रदेशका स्वास्थ्य, जनसंख्या तथा परिवार कल्याण मन्त्री इन्द्रजित थारूको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा राप्ती गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का वडा अध्यक्ष देवप्रसाद चौधरी, देउखुरी उद्योग वाणिज्य संघ लमहीका अध्यक्ष खगेश्वर खनाल, राप्ती उद्योग वाणिज्य संघ भालुवाङका अध्यक्ष सुरज खड्का, नारायणपुर उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष अभियान बस्नेत, हापुर उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष टिकाराम खत्री लगायतका वक्ताहरूले शुभकामना मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए । संघका उपाध्यक्ष युवराज सेनको स्वागत मन्तव्यबाट सुरू भएको कार्यक्रमको सञ्चालन संघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वरीप्रसाद अधिकारीले गरेका थिए । कार्यक्रम सुरु हुनु पुर्व सिसहनियाँ– महदेवा जोड्ने नेपालको दोस्रो लामो पुल र राप्ती गाउँपालिका वडा नम्बर ८ मा रहेको बौद्धगुम्भाको अवलोकन समेत गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले नगरपालिकालाइ ज्ञापनपत्र बुझायो

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले प्युठान नगरपालिकालाइ आइतबार ज्ञापन पत्र बुजाएको छ । नगरपालिका भित्रका विद्यालय...

प्यूठान अस्पतालको बाटो मर्मतका लागि अनुगमन

प्यूठान अस्पतालको सडक मर्मतको लागि अनुगमन गरिएको छ । आइतबार सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय प्यूठानका...

कालिका भगवती र भैरव मन्दिर परिसरमा सरसफाइ

४४ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसर पारी विजुवार बजार स्थित कालिका भगवती र भैरव मन्दिर...

झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक भण्डारी पुरस्कृत

झुलेनी यूनाईटेड नेटवर्क प्रा.लिद्वारा सञ्चालित झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक हरि प्रसाद भण्डारी पुरस्कृत भएका छन्...

सरकार र शिक्षकहरूबीच सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता

काठामाडौं, सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच सहमति भएको छ । गृह मन्त्रालयमा आज शुक्रवार बसेको बैठकमा...