News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

कृषकको मागको आधारमा कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने

बिबश घर्ति मगर२६ पुष २०७९
२१७ पटक
२६ पुष २०७९

पशुपालक किसानहरुको समस्याहरुको बारेमा नगरपालिका सधै तत्पर रहेर लाग्ने प्यूठान नगरपालिका प्रमुख बिष्णु बहादुर योगिले बताए । नगरपालिका भित्र रहेका वास्तविक किसानहरुको पहिचान गरेर सौलियत पूर्ण कर्जा उपलब्ध गराउने भन्दै प्यूठान नगरपालिका पशुसेव शाखाको आयोजनामा मगंलबार सम्पन्न भएको कार्यक्रममा उनले यस्तो बताएका हुन् । नगर उपप्रमुख देवेन्द्र बर्माले किसानहरुको लागि भनेर उत्पादनमा आधारित अनुदान कार्यक्रम समेत सञ्चालन गर्ने बताएका छन् । तालिममा सहभागिहरुलाई पशु स्वास्थ्य, पशु व्यवस्था, पशु आहारा र पशुमा लाग्ने सामान्य रोगहरुको बारेमा जानकारी गराइएको थियो । पशुपंछिहरुको लागि व्यवस्थित खोर बनाउने लगायतका कुरामा छलफल भएको हो ।
नगरपालिका पशु सेवा शाखा प्रमुख गिरिराज पौडेलले नगरपालिकाको चालु आर्थिक बर्ष २०७९र८० मा सञ्चालन गर्ने कार्यक्रमको बारेमा जानकारी गराउनुभएको थियो । त्यस अवसरमा उहाँले आगामी दिनमा पशुपालनलाई कसरी अगाडी बढाउने र किसानहरुको आवश्यकताको आधारमा कार्यक्रम ल्याउने जानकारी गराएका हुन् । त्यस्तै उनले वास्तविक किसान को हो त भनि पहिचान गरेर उनिहरुको मागको आधारमा समेत कार्यक्रम सञ्चालनमा ल्याउने बताए । २४ गते देखी सुरु भएको ३ दिनको तालिम आज फुलबारी बिजय लक्ष्मी सहकारी संस्थाको सभाहलमा सम्पन्न भएको थियो । तालिममा प्यूठान नगरपालिका भित्र रहेका १० वटै वडाका २४ जना कृषकहरुको सहभागिता रहेको थियो । तालिमबाट आफुहरु प्रभावकारी भएको बताउदै उत्पादनमा आधारित अनुुदान कार्यक्रम सञ्चालन गर्न सहभागिहरुले माग गरेका छन् ।
२४ गते प्यूठान नगरपालिका वडा ३ का अध्यक्ष सुमनराज श्रेष्ठ तथा २६ गते नगर प्रमुख बिष्णु बहादुर योगिको अध्यक्षमा सुरु भएको कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि नगर उपप्रमुख देबेन्द्र बर्मा रहेका थिए । कार्यक्रममा प्यूठान नगरपालिका पशु शाखा प्रमुख गिरिराज पौडेल, पशु चिकित्सक शर्मिला शर्मा, अधिकृत माधवा रिजाल लगायत अन्य प्राविधिक टोलिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

माण्डवीमा घरमा हुँदैनन् सुत्केरी

माण्डवी गाउँपालिकामा अहिले गाउँघरमा सुत्केरी हुन छाडेका छन् । गाउँपालिकाले दिएको तथ्यांक अनुसार चालु आर्थिक...

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...