News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

२०औं राष्ट्रिय धान दिवस प्यूठानमा मनाईयो

झुलेनी नेटवर्क२०८० असार १५
१३५ पटक
२०८० असार १५

२०औं राष्ट्रिय धान दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । जिल्लाका विभिन्न ठाउँमा विभिन्न निकायहरुले कार्यक्रम गरि धान दिवस मनाईएको हो ।

सरुमारानी गाउँपालिकाले धान रोपेर दिवस मनाएको छ । पालिकाले चालु आर्थिक बर्षदेखि धान दिवस मनाउने तथा कृषि सम्बन्धि कार्यहरुलाई प्राथमिकता दिने गरि कृषि तथा पशुपंछि विकास स्रोत केन्द्रको स्थापना समेत गरेको छ । स्रोत केन्द्रका लागि ५० लाख बजेट विनियोजन गरेको पालिकाले जनाएको छ । वडा नं १ मा ३२ रोपनी र २ नं वडामा ३८ रोपनी गरी कुल ७० रोपनी जग्गा पालिकाले भाडाँमा लिएको सरुमारानी गाउँपालिका प्रवक्ता तथा वडा नं ४ का वडाध्यक्ष चिन्त बहादुर सोमै मगरले जानकारी दिए । उनका अनुसार यो बर्ष २५ रोपनी जग्गामा धान खेती गरिएको छ ।

‘हामी यहि असार २० गते श्रोत केन्द्रको लागि दुहुना भैंसी लिने तयारीमा छौ,’ सोमैले भने, ‘पालिकामा दुधको समस्या भएकाले भैंसीबाट दुध खपत गरि पालिकाभर पु¥याउने गाउँपालिकाको लक्ष्य छ ।’

कार्यक्रममा संविधान सभा सदस्य धन बहादुर रायमाझीले पालिकाले स्थापना गरेको कृषि तथा पशुपछी विकास श्रोत केन्द्रलाई विकास गरि रोजगारी बढाउन आग्रह गरे । ‘कृषि क्षेत्रको लागि यो ठाउँले धेरै संभावना बोकेको छै,’ उनले भने,‘कृषि क्षेत्रलाई विकास गरि यूवालाई रोजगार दिनुपर्छ ।’ हाल तरकारीको महंगी बढिरहेकाले तरकारी खेतीमा विशेष जोड दिनुपर्ने उनको रायमाझीको भनाई थियो ।

यस्तै ‘जलवायु अनुकूल कृषि मैत्री प्रविधि, धान उत्पादनमा वृद्धि’ नारा का साथ २०औं राष्ट्रिय धान दिवस शुक्रबार गौमुखी माबिमा,भानुभक्त मा.वि मल्लरानी गाउँपालिका बर्बोटमा प्रधानमन्त्री कृषि आधुनिकिकरण परियोजनाले सिफारिस गरेका १३ जातका धान परिक्षणका लागि रोपिएको प्रधानमन्त्री कृषि आधुनिकिकरण परियोजना धान जोनका प्रमुख चुमान गिरिले बताए ।

प्रधानमन्त्री कृषि आधुनिकिकरण परियोजना धान जोन प्यूठान, प्यूठान नगरपालिका, एकिकृति कृषि तथा पशुपछिं विकास कार्यालय, किसान महासंघको सयूक्त आयोजनामा प्यूठान नगरपालिका १ दाखाक्वाडीमा पनि धान रोपेर दिवस मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा चैते धान खेती गर्ने किसानहरु प्यूठान नगरपालिका २ का भुवन के.सी, प्यूठान नगरपालिका ८ की सिमा पण्डित, प्यूठान नगरपालिका २ की शर्मिला रावत र ऐरावती ५ का किसान विर बहादुर के.सी लाई सम्मान गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले नगरपालिकालाइ ज्ञापनपत्र बुझायो

नेपाल विद्यार्थी संघ प्युठानले प्युठान नगरपालिकालाइ आइतबार ज्ञापन पत्र बुजाएको छ । नगरपालिका भित्रका विद्यालय...

प्यूठान अस्पतालको बाटो मर्मतका लागि अनुगमन

प्यूठान अस्पतालको सडक मर्मतको लागि अनुगमन गरिएको छ । आइतबार सडक पूर्वाधार विकास कार्यालय प्यूठानका...

कालिका भगवती र भैरव मन्दिर परिसरमा सरसफाइ

४४ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसर पारी विजुवार बजार स्थित कालिका भगवती र भैरव मन्दिर...

झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक भण्डारी पुरस्कृत

झुलेनी यूनाईटेड नेटवर्क प्रा.लिद्वारा सञ्चालित झुलेनी पोष्ट अनलाईनका सम्पादक हरि प्रसाद भण्डारी पुरस्कृत भएका छन्...

सरकार र शिक्षकहरूबीच सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता

काठामाडौं, सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच सहमति भएको छ । गृह मन्त्रालयमा आज शुक्रवार बसेको बैठकमा...