News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

लघु कथा ‍- “तीन रात”

सरद बिष्टसरद बिष्ट
२१८३ पटक
सरद बिष्ट

 

“आयो आयो ! लौ आयो !! ”
एक विहानै झिसमिसे उज्यालोमा एक युवक करायो ।
म केही कुरा बुझ्न सकेन । झ्याल खोलेर सुस्त चियो गरेर वाहिर हेर्दा कुहिरोले घामलाई ढपक्क ढाकेको थियो । जाडोले हात र गोडा काँपिरहेका थिए । अलि पर फेरी उही युवकको आवाज सुनियो । हातमा थुप्रै पेपरहरु च्यापेर म भएको ठाँउतिर आउँदै थियो । म छक्क परेर सोचे, के हो उसले समातेको ? मलाई केही थाहा पनि भएन । काठमाण्डौंको लागि फेरि म बिल्कुल नयाँ मान्छे त्यसैले मलाई घुलमिल हुन ज्यादै गाहे भएको थियो । म वसेको घरको सामुन्ने उक्त युवक आएपछि उसलाई सानो आवाजमा के आयो भाई भनेर सोधे । आजको नयाँ पत्रिका आयो भन्दै उसले जानकारी गरायो । पत्रिकाको मूल्य रु.१० मात्र भएकोले उक्त पत्रिका किनेर सर्सर्ति हेरे । पत्रिकाको पहिलो पृष्ठमा लेखिएको थियो –“११ वर्षिय बालिकाको सामुहिक बलत्कार पछि हत्या” भन्ने शिर्षकलाई प्राथामिकता दिईएको थियो ।
मेरो नजिकै रहेका मान्छेहरु कानेखुशी गर्दैं थिए । म आश्चर्य परेर टोलाईरहे । न्युज हेडलाईनको मुनतिर श्रीमती द्धारा श्रीमानको घाटी रेटेर हत्या यस्तै यस्तै समचारले कभर भरिएको थियो । पत्रिकाको २,३ पेज पछाडि नेपालको समृद्धि र बिकास सम्वन्धि व्यङ्ग लेख छापिएको थियो । काठमाण्डौमा बिजुली वसको उद्घाटन जस्ता समचारले पनि पत्रिकाको पुछारमा स्थान पाएका थिए ।
घडीले बिहानको सात वजाईसकेकोले दिनभरको कामतर्फ ब्यस्त भए । साँझ घर फर्कने क्रममा मट्ठीतेलको डीलरमा पुगे । त्यहाँ लेखिएको थियो –“ यहाँ मट्ठीतेल छैन ।” तीन रात सम्म खाना नखाएर जीवन गुजार्नु पर्दा छट्पटी लागेर कहिले अाफ्नाे जन्मभुमि फर्कु जस्तो भएको थियो ।

लघु कथाकार सरद बिष्ट – स्वर्गद्वारी नगरपालिका ३,प्यूठान

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

अनाथ बालबालिकालाई सहयोग

हिजो आइतबार मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं ३ का २ जना अनाथ बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरिएको...

चौतारीको स्थापना दिवसमा सम्मान सहित विविध कार्यक्रमको आयोजना

प्रेस चौतारी नेपाल जिल्ला शाखा प्यूठानले २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी...

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवस प्युठानमा पनि मनाउने

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा प्युठान शाखाले विविध कार्यक्रम गरि मनाउने तयारी...

मान्डवि गाउँपालिका ३ का विभिन्न स्थानमा सम्पन्न एक हजार मिटर पक्कि कुलो तथा सार्वजनिक धारो निर्माणको अनुगमन

प्रधानमन्त्री स्वरोजगार कार्यक्रम अन्तरगत मान्डवि गाउँपालिका ३ मा सम्पन्न भएका एक हजार मिटर पक्कि कुलो...

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम शनिबार प्यूठान नगरपालिका ३ बिजयनगरमा सम्पन्न भएको छ । एकिकृत...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी