News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

लघु कथा ‍- “तीन रात”

सरद बिष्टसरद बिष्ट
२३३७ पटक
सरद बिष्ट

 

“आयो आयो ! लौ आयो !! ”
एक विहानै झिसमिसे उज्यालोमा एक युवक करायो ।
म केही कुरा बुझ्न सकेन । झ्याल खोलेर सुस्त चियो गरेर वाहिर हेर्दा कुहिरोले घामलाई ढपक्क ढाकेको थियो । जाडोले हात र गोडा काँपिरहेका थिए । अलि पर फेरी उही युवकको आवाज सुनियो । हातमा थुप्रै पेपरहरु च्यापेर म भएको ठाँउतिर आउँदै थियो । म छक्क परेर सोचे, के हो उसले समातेको ? मलाई केही थाहा पनि भएन । काठमाण्डौंको लागि फेरि म बिल्कुल नयाँ मान्छे त्यसैले मलाई घुलमिल हुन ज्यादै गाहे भएको थियो । म वसेको घरको सामुन्ने उक्त युवक आएपछि उसलाई सानो आवाजमा के आयो भाई भनेर सोधे । आजको नयाँ पत्रिका आयो भन्दै उसले जानकारी गरायो । पत्रिकाको मूल्य रु.१० मात्र भएकोले उक्त पत्रिका किनेर सर्सर्ति हेरे । पत्रिकाको पहिलो पृष्ठमा लेखिएको थियो –“११ वर्षिय बालिकाको सामुहिक बलत्कार पछि हत्या” भन्ने शिर्षकलाई प्राथामिकता दिईएको थियो ।
मेरो नजिकै रहेका मान्छेहरु कानेखुशी गर्दैं थिए । म आश्चर्य परेर टोलाईरहे । न्युज हेडलाईनको मुनतिर श्रीमती द्धारा श्रीमानको घाटी रेटेर हत्या यस्तै यस्तै समचारले कभर भरिएको थियो । पत्रिकाको २,३ पेज पछाडि नेपालको समृद्धि र बिकास सम्वन्धि व्यङ्ग लेख छापिएको थियो । काठमाण्डौमा बिजुली वसको उद्घाटन जस्ता समचारले पनि पत्रिकाको पुछारमा स्थान पाएका थिए ।
घडीले बिहानको सात वजाईसकेकोले दिनभरको कामतर्फ ब्यस्त भए । साँझ घर फर्कने क्रममा मट्ठीतेलको डीलरमा पुगे । त्यहाँ लेखिएको थियो –“ यहाँ मट्ठीतेल छैन ।” तीन रात सम्म खाना नखाएर जीवन गुजार्नु पर्दा छट्पटी लागेर कहिले अाफ्नाे जन्मभुमि फर्कु जस्तो भएको थियो ।

लघु कथाकार सरद बिष्ट – स्वर्गद्वारी नगरपालिका ३,प्यूठान

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...