News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्धारी,गौमुखी यातायात सेवा प्रा लि को अधिवेशन गर्न माग

झुलेनी नेटवर्क२०८० असोज १३
२३७ पटक
२०८० असोज १३

स्वर्गद्धारी गौमुखी यातायात सेवा प्रा.लिको अधिबेशन स्थगन गरेकोमा सदस्यहरुले विरोध गरेका छन् । नयाँ सञ्चालक समिति चुन्न पाउने सदस्यको अधिकारलाई बञ्चित गरेको उनीहरुको गुनासो छ । वर्तमान सञ्चालक समितिले कम्पनी नै धरापका पार्न लागेको उनीहरुको आरोप छ । शनिबार प्यूठान नगरपालिका ४ नयाँ बजार स्थित होटल आयुश्मामा पत्रकार सम्मेलन गरेर उनीहरुले कम्पनी अध्यावधी गरि छिटोभन्दा छिटो अधिबेशनको मिति तय गर्न सञ्चालक समितिसंग माग गरेका हुन् ।

२ सय १८ सदस्य मध्य बहुमत सदस्य भेला भएर अधिवेशनको माग गरेको सञ्चालक समितिका सदस्य हरी खड्काले बताए । २०८० साल भदौ १६ गते भएको बार्षिक साधारण सभाले आज (असोज) १३ गते अधिबेशनको मिति तय गरेको थियो । अध्यक्षले आफूखुसी असोज ११ गते सूचना टास गरेर अधिबेशन स्थगन गरेको प्रति सदस्यहरुको गुनासो रहेको खड्काले बताए ।

अधिबेशन स्थगन प्रति असहमति जनाउदै स्वर्गद्धारी गौमुखी यातायात सेवा प्रा.लि को सदस्यबाट आफू बाहिरीने घोषणा गरेको खड्काले बताए । भेलामा सहभागि व्यवसायिका अनुसार स्वर्गद्धारी, गौमुखी सेवा प्रा.लि स्थापना देखि अहिलेसम्म प्रा.लि को लेखापरीक्षण,कम्पनी अध्यावधि नियमति हुन सकेको छैन । यसले गर्दा आफूहरुको लगानी धरापमा पर्ने चिन्ता बढेको सदस्य यामलाल श्रेष्ठले बताए ।

तत्कालिन स्वर्गद्धारी यातायात व्यबसायी समितिको २०७५ माघ १९ गते शुनिल बस्नेतको अध्यक्षतामा १९ सदस्य कार्य समिति निर्बाचित भएको थियो । पछि २०७६ जेठ १३ गते प्रा.लि मा रुपान्त्रित भएपछि बस्नेतकै अध्यक्षतामा ९ सदस्य सञ्चालक समिति बनेको छ । २ सय १८ सदस्यहरुको बैधानीक रुपमा सेयर सदस्य कायम गराउने कानुनी प्रक्रिया अधुरो भएकाले अधिबेशन स्थगन गर्न परेको स्वर्गद्धारी गौमुखी सेवा प्रा.लि का अध्यक्ष शुनिल बस्नेतले बताए । ‘सबै सदस्यहरुको सेयर प्रञ्जिकरण गरेर प्रमाण पत्र दिनेगरि काम थालेका छौ,’ बस्नेतले भने,‘त्यो काम सकिएको ३५ दिन भित्र अधिबेशन गर्ने योजना छ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

माण्डवीमा घरमा हुँदैनन् सुत्केरी

माण्डवी गाउँपालिकामा अहिले गाउँघरमा सुत्केरी हुन छाडेका छन् । गाउँपालिकाले दिएको तथ्यांक अनुसार चालु आर्थिक...

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...