News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

माझी साहित्य समूहले रचना वाचन कार्यक्रम गर्दै

सिखबर संवाददाताकार्तिक १७ प्यूठान
११८१ पटक
कार्तिक १७ प्यूठान

माझी साहित्य समूह, नेपालको आयोजनामा प्यूठानमा यही काक्तिक २० गते रचना वाचन एवं तिहारको अवसरमा शुभकामना आदान-प्रदान कार्यक्रम हुन लागेको छ । २०-२२ युवाहरू अभियन्ता रहेको यस समूहको यो पहिलो कार्यक्रम पनि हो ।

पछिल्लो समय प्यूठानको साहित्य, साहित्यिक गतिबिधी एवं साहित्य सम्बन्धमा बिचार, बिमर्श कम भइरहेको महशुस गरेर जिल्ला, जिल्ला बाहिर एवं रोजगारीको शिलशिलामा परदेसमा बस्ने २०-२२ युवा कबि एवं साहित्यकारहरूको समूहले माझी साहित्य समूह, नेपाल नाम दिएर यस्तो कार्यक्रम गर्न लागेको हो । घनश्याम अस्तित्व, यमुना मगर, सिताराम के.सी., तिलक अधिकारी, रमेश पोख्रेल, राज एकान्त, सौगात अधिकारी, राज अधिकारी, किस्बिन के.सी, सलिम अन्सारी, युवराज भण्डारी, महेश थापा, सन्तोस सफल प्रेमी, छबिलाल उत्सब, आशा वली, दोर्ण घर्तिमगर, श्यामकुमार क्षेत्री, लिला पुनमगर, भिम पुन, शिशिर के.सी., सिर्जु ठकुरी, केसबराज बसेल, युबराज दर्पण, रबिन श्रिपाली, माधब मगर, लक्ष्मी मगर, सि.टि. मगर, किरणरवी अधिकारी लगायत साहित्यका बिबिध बिधामा कलम चलाउने युवा साहित्यकारहरू यो समूहमा आबद्व हुनुहुन्छ ।

धेरै युवाहरू लेखनमा सक्रिय भइरहेको तर लेखनसंग सम्बन्धित आवश्यक गतिबिधिहरू प्यूठानमा शुन्य जस्तै अवस्थामा रहेको कारण यो समूहको आवश्यकता परेको समूहका अभियन्ता घनश्याम अस्तित्वले बताउनु भयो । राजधानी र प्यूठानको साहित्य जोड्नलाई यो समूहले पुलको काम गर्ने उहाँले बताउनुभयो ।उक्त कार्यक्रममा उपस्थित भइदिनुहुनका लागि पत्रकार, साहित्यकार, समाजसेवी, बुद्धिजिबी, जनप्रतिनिधी लगायत सबैलाई समूहका अभियन्ता घनश्याम अस्तित्वले आग्रह गर्नुभएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...