News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सहिद पार्कमा भौतिक संरचना थपिदै

बिबश जि.एम२०८० फागुन ९
६५ पटक
२०८० फागुन ९

प्यूठान गनरपालिका ७ गाजुरीमा रहेको सहिद स्मृति पार्कको निर्माण कार्य भइरहेको छ । थप व्यवस्थित गरि पर्यटकलाई मनमोहक तरिकाले भित्र्याउन विभिन्न संघसंस्था, स्थानीय तह, पर्यटन बोर्ड, प्रदेश सरकार, उद्योग बाणिज्य संघ लगायतको लगानीमा शहीद स्मृति पार्कमा भौतिक संरचना निर्माण गर्न लागिएको हो । केहि भौतिक संरचना निर्माण भइसकेका छन, भने केहि निर्माणाधिन छन् ।

पार्कमा अहिले क्यान्टिन, गार्ड भवन, शौचालय, गेट, टिकट काउन्टर र २ वटा पार्क निर्माण भइरहेको छ । सघन सहरी तथा भवन निर्माण कार्यालय घोराहीले ३ करोड ७९ लाख लागतमा हाल थप भौतिक संरचना निर्माण भइरहको छ । यसको लागि निर्माणको जिम्मा महेश इन्जिनियरिङ एण्ड विल्डर्स, सत्यवति कन्स्ट्रकस्न प्रा.लिले जिम्मा लिएको छ ।

आर्थिक बर्ष २०८०/०८१ भित्र निर्माण कार्य सकिने गरी गत भदौ देखि कार्य सुरु भएको सत्यवती कन्ट्रस्क्सन प्रा.लि का इन्जिनियर विवेक वलीले बताए । उनका अनुसार ९० प्रतिशत कार्य सम्पन्न भएको छ । पार्क निर्माणका लागि प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघले २० लाख रुपैयाँ सहयोग गरेको संघका उपाध्यक्ष प्रमोद पोख्रेलले जानकारी दिए । पोख्रेलका अनुसार २०७४ सालको प्यूठान महोत्सवबाट आम्दानी भएको रकम पार्कमा लगानी गरिएको हो ।

यस्तै पार्क निर्माणको लागि आर्थिक बर्ष २०७६/०७७ मा प्रदेश सरकार र प्यूठान नगरपालिकाले ७० लाख रुपैयाँ खर्च भएको प्यूठान नगरपालिकाले जनाएको छ । यस्तै चालु आर्थिक बर्ष २०८०/०८१ को लागि प्यूठान नगरपालिका ७ वडाबाट ५ बिनियोजना भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...