News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान महोत्सव २०७५ मुल आयोजक समिति गठन

बोम बहादुर परियार
१७८३ पटक

प्युठान महोत्सव २०७५ को आज मुल आयोजक समिती गठन गरिएको छ । जुम्री बसपार्क समितीका अध्यक्ष सुमनराज श्रेष्ठको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले सुमनराज श्रेष्ठकै संयोजकत्वमा १ सय ५१ मेला मुल आयोजक समिती गठन गरिएको हो ।

साथै आजकै बैठकमा विभिन्न ७ वटा उपसमिति पनि गठन गरिएको छ । प्रचार प्रसार उपसमिती ,आर्थिक समिती, स्वयंसेवक तथा सुरक्षा उपसमिती ,खानेपानी बिद्धुत तथा प्राबिधिक उपसमिती ,सास्कृतिक मञ्च ब्याबस्थापन उपसमिती ,सुचना तथा सन्चार उपसमिती ,प्रयोजक तथा बिज्ञापन उपसमिती लगाएतका उपसमिती गठन गरिएको हो ।

कृषि पर्यटन उर्जा , कला सस्कृती उध्योग र व्यापार ,समुन्नत प्युठान आर्थिक बिकासको मुल आधार भन्ने मुल नारा बनाइ यहि फागुन ३ गते देखि १३ गतेसम्म मध्य पश्चिमान्चल कृषि पर्यटन उर्जा तथा औधोगिक व्यापार मेला २०७५ आयोजना गर्न लागिएको मेलाका संयोजक सुमनराज श्रेष्ठले बताउनु भयो । साथै उहाले भन्नुभयो स्थानीय कला सस्कृती तथा उत्पादनलाई प्राथमिकतामा राख्दै १० दिने मेला संचाल गर्न लागिएको बताउनु भयो ।

साथै महोत्सब का माध्यमद्वारा प्युठान जुम्री बसपार्कको महत्व औचित्य तथा चिनारिको पुष्टि गर्ने ,महोत्सव द्वारा सन्कलित रकमले सामाजिक कार्य तथा बसपार्कको मर्मत सम्हार र जिल्लाका पर्यटकिय स्थलहरुको प्रचार प्रसार गर्ने लगाएतका उदेश्यहरुलाइ प्राथमिकतामा राख्दै महोत्सव अगाडि बढाउने श्रेष्ठले बताउनु भयो।

साथै बसपार्क समितिका सचिब मुकुन्दराज रोकाले महोत्सव भब्य र सानदार रुपबाट सम्पन्न गराउने कुरामा सबै प्युठानिको साथ आबस्यक रहने बताउनुभएको छ । त्यस्तै महोत्सबमा स्थानिय उत्पादन पर्दर्शन गर्न ल्याउने जिल्लाका कृषकलाई निसुल्क ब्याबस्था मिलाउने उहाले बताउनु भयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीमा पहिरोले घरगोठ बगायो

गयराती परेको अविरल बर्षाका कारण नौबहिनी गाउँपालिकामा पहिरोले ३ घर बगाएको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

जन्मदिनको अवसरमा लायन्सले दियो फर्निचर

लायन्स क्लब अफ प्यूठानले जन्मदिनको अवसरमा सामाग्री प्रदान गरेको छ । बिहिबार लायन्स क्लव अफ...

संविधान दिवसमा बिरामीलाई फलफुल बितरण

संविधान दिबसको अबसरमा प्यूठान अस्पतालका बिरामीलाई फलफुल बितरण गरिएको छ । बिहिबार जिल्ला समन्वय समिति...

शिक्षकका माग पुरा नभए आन्दोलन थप शसक्त हुने

विद्यालय शिक्षा विधेयकका कतिपय व्यवस्थाप्रति विरोध जनाउँदै शिक्षकहरुको छाता संगठन नेपाल शिक्षक महासंघले आन्दोलनका कार्यक्रम...

प्यूठानमा ३ जनाको कैद सजाय माफी मिनाहा

आज संविधान दिवस,देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । सार्वभौम संविधान सभाबाट २०७२ असोज ३...