News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान महोत्सव २०७५ मुल आयोजक समिति गठन

बोम बहादुर परियार
१८६२ पटक

प्युठान महोत्सव २०७५ को आज मुल आयोजक समिती गठन गरिएको छ । जुम्री बसपार्क समितीका अध्यक्ष सुमनराज श्रेष्ठको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले सुमनराज श्रेष्ठकै संयोजकत्वमा १ सय ५१ मेला मुल आयोजक समिती गठन गरिएको हो ।

साथै आजकै बैठकमा विभिन्न ७ वटा उपसमिति पनि गठन गरिएको छ । प्रचार प्रसार उपसमिती ,आर्थिक समिती, स्वयंसेवक तथा सुरक्षा उपसमिती ,खानेपानी बिद्धुत तथा प्राबिधिक उपसमिती ,सास्कृतिक मञ्च ब्याबस्थापन उपसमिती ,सुचना तथा सन्चार उपसमिती ,प्रयोजक तथा बिज्ञापन उपसमिती लगाएतका उपसमिती गठन गरिएको हो ।

कृषि पर्यटन उर्जा , कला सस्कृती उध्योग र व्यापार ,समुन्नत प्युठान आर्थिक बिकासको मुल आधार भन्ने मुल नारा बनाइ यहि फागुन ३ गते देखि १३ गतेसम्म मध्य पश्चिमान्चल कृषि पर्यटन उर्जा तथा औधोगिक व्यापार मेला २०७५ आयोजना गर्न लागिएको मेलाका संयोजक सुमनराज श्रेष्ठले बताउनु भयो । साथै उहाले भन्नुभयो स्थानीय कला सस्कृती तथा उत्पादनलाई प्राथमिकतामा राख्दै १० दिने मेला संचाल गर्न लागिएको बताउनु भयो ।

साथै महोत्सब का माध्यमद्वारा प्युठान जुम्री बसपार्कको महत्व औचित्य तथा चिनारिको पुष्टि गर्ने ,महोत्सव द्वारा सन्कलित रकमले सामाजिक कार्य तथा बसपार्कको मर्मत सम्हार र जिल्लाका पर्यटकिय स्थलहरुको प्रचार प्रसार गर्ने लगाएतका उदेश्यहरुलाइ प्राथमिकतामा राख्दै महोत्सव अगाडि बढाउने श्रेष्ठले बताउनु भयो।

साथै बसपार्क समितिका सचिब मुकुन्दराज रोकाले महोत्सव भब्य र सानदार रुपबाट सम्पन्न गराउने कुरामा सबै प्युठानिको साथ आबस्यक रहने बताउनुभएको छ । त्यस्तै महोत्सबमा स्थानिय उत्पादन पर्दर्शन गर्न ल्याउने जिल्लाका कृषकलाई निसुल्क ब्याबस्था मिलाउने उहाले बताउनु भयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

“गणतन्त्र गौरव” बाट पूर्व राष्ट्रपति भण्डारी सम्मानित

नेकपा (एमाले) ले पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई ‘गणतन्त्र गौरव’बाट सम्मान गरेको छ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापनाको...

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...