News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

पवित्र धार्मिक स्थल स्वर्गद्वारी मन्दिरका गाईका लागि दाना सहयोग

सिखबर संवाददाता४ वैशाख
१०५२ पटक
४ वैशाख

प्युठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल स्वर्गद्वारी मन्दिरमा रहेका गाईहरुका लागि दाङका स्थानिय युवाहरुले दाना सहयोग गरेका छन्।
कोरोना भाइरस संक्रमणकोकारण मुलुक लकडाउन भएकाले गाईहरुका लागि आवश्यक दाना आयातमा समस्या भई दानाको अभाव नहोस भन्ने उद्देश्यले दाङका ११ जना युवाहरुको सक्रियतामा गाईलाई खुवाउने दाना हस्तान्तरण गरेको उनीहरुले बताएका छन्।
घोराही उपमहानगरपालिका रामपुर निवासी शिवराज रेश्मीको पहलमा ३५ हजार १६ रुपैयाँ बराबरको गाईलाई खुवाउने दाना खरिद गरी स्वर्गद्वारी आश्रम झिगौराका अध्यक्ष गोबिन्द न्यौपानेलाई हस्तान्तरण गरेको रेश्मीले बताउनुभयो।
मन्दिरमा भक्तजनले चढाएको भेटिबाट चल्ने आश्रममा अहिले लकडाउनका कारण भक्तजनहरु मन्दिरमा नआउँदा आर्थिक समस्या भएको भन्दै झिगौराका अध्यक्ष न्यौपानेले गाईलाई दाना दिएर ठूलो धर्म गरेको बताउनुभयो। स्वर्गद्वारी आश्रमका विभिन्न शाखामध्ये दाङ देउखुरीमा १ सय ५०, घोराही झिगौरामा ६० र स्वर्गद्वारी मन्दिरमा ३ सय ९० वटा गरी ६ सय गाईहरु रहेको न्यौपानेले जानकारी दिनुभयो। गाईहरुका लागि अहिलेसम्म दानाको अभाव भएको छैन अब लकडाउन पनि लम्बिने र भक्तजन पनि मन्दिर नआउने अवस्था भएकाले ठुलो समस्या आउन सक्ने भन्दै सक्दो सहयोग गर्न सबैलाई आग्रह समेत गर्नुभएको छ।
दाङका स्थानिय घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं. १८ का पदम प्रसाद भट्टराईले ५ हजार ५ सय, सोही ठाउँ निवासी बीर बहादुर रावतले ५ हजार, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं. ४ का नारायण प्रसाद शर्मा ५ हजार ५ रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं. १४ निवासी एकनारायण पौडेलले ५ हजार १ रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं १८ निवासी आदित्य प्रसाद भट्टराई ३ हजार ५ रुपैयाँ, सोही ठाउँ निवासी भरत अर्याल(शिव)ले १ हजार रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं १५ निवासी शिवराज रेश्मीले ३ हजार रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं १० निवासी सन्दिप रजौरेले ३ हजार रुपैयाँ, उपमहानगरपालिका वडा नं १५ कै युवराज पोखरेलले २ हजार ५ सय ५ रुपैयाँ, गुल्मीको मदाने गाउँपालिका ७ स्थायी घर भएका हाल दाङमा बस्दै आएका बिशाल पोखरेलले १ हजार रुपैयाँ र धनगढी स्थायी घर भई अहिले दाङ बस्दै आएका सुमन ओलीबाट १ हजार रुपैयाँ गरी ३५ हजार १६ रुपैयाँ जम्मा भएको रकमबाट दाना खरिद गरिएको पहलकर्ता शिवराज रेश्मीले बताउनुभयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गठबन्धन पछि नवनियुक्त ३ मन्त्रीले लिए शपथ

नवनियुक्त ३ जना मन्त्रीले सोमबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट...

नयाँ गठबन्धनमा मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बन्यो

नयाँ गठबन्धनले मन्त्रालय र सिट बाँडफाँटको टुङ्गो लगाउन चार सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । जसमा...

सरुमारानीमा मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु

सरुमारानी गाउँपालिकामा स्थानीय तहमा लागु भएका विभिन्न मुल्यांकन कार्यविधिहरुको अभिमुखिकरण कार्यक्रम सुरु भएको छ ।...

तरकारी खेतीमा रमाउँदै शारदा

प्युठान नगरपालिका ४ ढाँडखोलाकी शारदा सापकोटाले कृषि खेती गर्न थालेको करिब ३ बर्ष भयो ।...

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम जुम्रीमा सुरु

व्यवसाय प्रवद्र्धन, नेतृत्व विकास र उत्पे्ररणा सम्बन्धी २ दिने तालिम प्यूठानमा सुरु भएको छ ।...