News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

कहाँ छन प्युठानका कोरोना संक्रमितहरु?

सुजाता थापा क्षेत्रीजेष्ठ ३०,प्युठान
१३०९ पटक
जेष्ठ ३०,प्युठान

पछिल्लो समयमा विश्वभरी फैलिएको कोरोना भाइरसले महामारीको रुपमा रुप लिइ रहेको बेला प्युठानमा पनि कोरोना संक्रमितको संख्या २४ पुगेको छ।

संक्रमितहरु मध्ये सरुमारानी गाउपालिकामा १ जना, माण्डवी गाउपालिकामा १० जना, स्वर्गद्वारी नगरपालिकामा १ जना, प्युठान नगरपालिकामा १० जना र ऐरावती गाउपालिकामा २ जना रहेका छन। संक्रमितहरुलाई स्थानीय तहहरुमा बनाइएको आइसोलेसन केन्द्रमा स्वास्थ्यकर्मीहरुको निगरानीमा राखिएको छ। जसमध्ये प्युठान नगरपालिकामा १० जना, माण्डवी गाउपालिकामा १० जना, ऐरावती गाउपालिकामा २ जना र स्वर्गद्वारी नगरपालिकामा १ जना गरि जिल्लामा जम्मा २३ जना उपचाररत अवस्थामा रहेका छन भने १जना दाङको बेलझुण्डी कोरोना विशेष अस्पतालमा उपचाररत अवस्थामा छन। हालसम्म संक्रमितहरुको अवस्था सामान्य रहेकोे स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख विशाल सुबेदीले जानकारी दिनुभयो।

जिल्ला बाहिरबाट भित्रीएकाहरुलाई निश्चित समयसम्म क्वारेन्टाइन राखी घर पठाउने गरिएको छ। त्यसका लागी जिल्लाका विभिन्न स्थानमा गरी २ सय २७ क्वारेन्टाइन निर्माण गरिएको छ। हाल उक्त क्वारेन्टाइनमा ४ हजार ४ सय १४ जना ब्यक्तीहरु रहेका छन।

अहिलेसम्म प्युठानमा ५ हजार ६ सय ५२ जनाको RDT परीक्षण गरिएको सुबेदीले जानकारी दिनु भयो। उहाँका अनुसार RT/PCR परीक्षणका लागि हालसम्म स्वाब संकलन गरि ९ सय २५ जनाको पठाएकोमा ३ सय ३६ जनामा RDT पोजेटिभ देखिएको थियो भने २४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। PCR परीक्षणको लागि पठाइएका मध्ये ३ सय ६२ जनाको नतिजा आउन बाकी रहेको स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानले जनाएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सहिद पार्कमा भौतिक संरचना थपिदै

प्यूठान गनरपालिका ७ गाजुरीमा रहेको सहिद स्मृति पार्कको निर्माण कार्य भइरहेको छ । थप व्यवस्थित...

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदै

प्यूठानमा २२ हजार ८ सय २४ जना बालबालिकालाई दादुरा–रुवेला खोप लगाईदैछ । स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले...

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...