News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गौमुखीमा चिकित्सक सेवाः चिकित्सक भर्नासंगै सेवाग्राही दोव्वर वढी

सिखवर समाचारदाता१८ श्रावण, प्यूठान
१३३८ पटक
१८ श्रावण, प्यूठान

गाँउपालिकाले चिकित्सक भर्ना गरेसंगै गौमुखी गाँउपालीकाको लिवासेस्थित पुजा स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राही दोव्वर वढी थपिएका छन्। पहिले चिकित्सक आउनुअगाडि दैनिक १०-१२ जना विरामीले सेवा लिने गरेकोमा चिकित्सक बस्न थालेपछि ३०-४० जनाको सख्यामा विरामी आउन थालेको हेल्थ पोष्टले जनाएको छ ।

दुर्गम गाँउका जनताको पहुँचमा चिकित्सक सेवा पु¥याउन गौमुखी गाउँपालिकाले चिकित्सक भर्ना गरेको छ । कोरोना भाइरस, झाडा पखाला, ज्वरो तथा टाइफाईटका बिरामीलाई मध्यनजर गर्दै असार १ गते देखी झिमरुक गाउँपालिका ६ घर भएका डा सुवास जीसीलाई भर्नागरेर पालिकाले हेल्थपोष्टबाट चिकित्सकीय सेवा दिँदै आएको छ ।
१७ महिना बिर अस्पताल काठमाडौंमा सेवा गरेका जीसी केहि वर्ष जिल्लाकै लाइफ केयर हस्पिटल प्रालि बाग्दुलामा काम गरेका थिए । चिनको डाली बिश्व विद्यालयमा एमडी अध्ययन गर्दैगर्दा कोरोनाका कारण नेपाल फर्किएका जीसीलाई पालिकाले सेवामा लगाएको पालिका अध्यक्ष विष्णुकुमार गिरीले बताए । दुर्गम गाउँका गरिबले सहज तरिकाले स्वास्थ्य सेवा पाउन भन्ने उदेश्यले चिकित्सक भर्ना गरेको गिरीको भनाइछ ।

गौंमुखी आईसकेपछि सामान्य चिरफार,ओपिडि,माइनर सल्यक्रिया,इमर्जेन्सी स्वास्थ्य सेवा दिँदै आएको चिकित्सक जीसीले बताए । बिकट क्षेत्रबाट सामान्य बिरामी समेत बिजुवार, बुटवल जान नपर्ने भएपछि स्थानीयले राहत पाएका छन् । जीसीले गौमुखीको पुजा हेल्थ पोस्टमा बसेर सेवा दिँदै आएका छन् । चिकित्सक आएसँगै पुजा हेल्थ पोष्टमा १ जना चिकित्सक,  अनमी २ जना र १ जना अहेबले सेवा दिँदै आएका छन् । हेन्थ पोष्टबाट निःशुल्क पाउने ३५ प्रकारका औषधि बाहेक शुल्क लिएर विरामीलाई थप औषधि दिने व्यबस्था समेत मिलाइएको पालिका अध्यक्ष गिरीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...

“शहरी जीवन भन्दा गाँउले जीवन ठिक” बिषयक वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न

लुप्लुङ्ग माध्यामिक विद्यालयमा वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । विद्यालयमा रहेको नेपाल जुनियर तथा युवा...