News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गौमुखीमा चिकित्सक सेवाः चिकित्सक भर्नासंगै सेवाग्राही दोव्वर वढी

सिखवर समाचारदाता१८ श्रावण, प्यूठान
१२२५ पटक
१८ श्रावण, प्यूठान

गाँउपालिकाले चिकित्सक भर्ना गरेसंगै गौमुखी गाँउपालीकाको लिवासेस्थित पुजा स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राही दोव्वर वढी थपिएका छन्। पहिले चिकित्सक आउनुअगाडि दैनिक १०-१२ जना विरामीले सेवा लिने गरेकोमा चिकित्सक बस्न थालेपछि ३०-४० जनाको सख्यामा विरामी आउन थालेको हेल्थ पोष्टले जनाएको छ ।

दुर्गम गाँउका जनताको पहुँचमा चिकित्सक सेवा पु¥याउन गौमुखी गाउँपालिकाले चिकित्सक भर्ना गरेको छ । कोरोना भाइरस, झाडा पखाला, ज्वरो तथा टाइफाईटका बिरामीलाई मध्यनजर गर्दै असार १ गते देखी झिमरुक गाउँपालिका ६ घर भएका डा सुवास जीसीलाई भर्नागरेर पालिकाले हेल्थपोष्टबाट चिकित्सकीय सेवा दिँदै आएको छ ।
१७ महिना बिर अस्पताल काठमाडौंमा सेवा गरेका जीसी केहि वर्ष जिल्लाकै लाइफ केयर हस्पिटल प्रालि बाग्दुलामा काम गरेका थिए । चिनको डाली बिश्व विद्यालयमा एमडी अध्ययन गर्दैगर्दा कोरोनाका कारण नेपाल फर्किएका जीसीलाई पालिकाले सेवामा लगाएको पालिका अध्यक्ष विष्णुकुमार गिरीले बताए । दुर्गम गाउँका गरिबले सहज तरिकाले स्वास्थ्य सेवा पाउन भन्ने उदेश्यले चिकित्सक भर्ना गरेको गिरीको भनाइछ ।

गौंमुखी आईसकेपछि सामान्य चिरफार,ओपिडि,माइनर सल्यक्रिया,इमर्जेन्सी स्वास्थ्य सेवा दिँदै आएको चिकित्सक जीसीले बताए । बिकट क्षेत्रबाट सामान्य बिरामी समेत बिजुवार, बुटवल जान नपर्ने भएपछि स्थानीयले राहत पाएका छन् । जीसीले गौमुखीको पुजा हेल्थ पोस्टमा बसेर सेवा दिँदै आएका छन् । चिकित्सक आएसँगै पुजा हेल्थ पोष्टमा १ जना चिकित्सक,  अनमी २ जना र १ जना अहेबले सेवा दिँदै आएका छन् । हेन्थ पोष्टबाट निःशुल्क पाउने ३५ प्रकारका औषधि बाहेक शुल्क लिएर विरामीलाई थप औषधि दिने व्यबस्था समेत मिलाइएको पालिका अध्यक्ष गिरीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

लामो समय पछि चोरी गर्ने व्यक्ति पक्राउ

पटक पटक चोरिमा संलग्न एक व्यक्तिलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका...

नगर प्रमुख योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियुक्त

प्यूठान नगरपालिका प्रमुख बिष्णु बहादुर योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियूक्त भएका छन् ।...

शहीदका सपना पूरा गर्न हातेमालो गरौं : प्रचण्ड

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले शहीदको सपना पूरा गर्न सबैले हातेमालो गरेर अगाडि बढ्नुपर्नेमा जोड...

जनताप्रति सरकार उत्तरदायी नभएको राष्ट्रिय जनमोर्चा प्यूठानको गुनासो

राष्ट्रिय जनमोर्चा प्यूठानले सरकार जनताप्रति कहिल्यै उत्तरदायी नभएको गुनासो गरेको छ । आईतबार राष्ट्रिय जनमोर्चा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी