News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान नगरपालीकाद्वारा ‘सुत्केरीसंग नगरपालीका’ कार्यक्रम उद्घाटन

सिखबर संवाददाता२० असाेज प्यूठान
६४१ पटक
२० असाेज प्यूठान

मातृ तथा शिसु मृत्युदर घटाउने र पोषण सुधार गरी कुपोषण अन्त्य गर्ने कार्यक्रमको लक्ष्य छ।

प्यूठान नगरपालीकाले सुत्केरीसंग नगरपालीका कार्यक्रम कार्यन्वयनको सुरुवात गरेको छ। नगर क्षेत्रभित्रका सुत्केरी महिलाहरु र नवजात शिसुहरुको स्वास्थ्य सुरक्षा, एवं पोषण सुधारको निम्ति उक्त कार्यक्रमको सुरुवात गरेको हो। आज प्यूठान नगरपालीका वर्डा नं ३ विजयनगरमा रहेको सापडाडा स्वास्थ्यचौकीवाट उक्त कार्यक्रमको उद्घाटन गरिएको छ।

“सुत्केरी महिला, नवजात शिसु र उनिहरुका परिवारमा सुत्केरीको स्याहार, खानपान र सुत्केरी तथा नवजात शिसुको हेरचाह, स्वास्थ्य तथा सरसफाई र पोषणमा सकारात्मक परिवर्तन ल्याउनका लागी नगरपालीकाले यो कार्यक्रम सुरुवात गरेको हो।” प्यूठान नगरपालीकाका मेयर अर्जुनकुमार कक्षपतीले भन्नुभयो -“यो कार्यक्रमले स्वास्थ्य संस्थामा सुत्केरी हुने सुनिस्चितता कायम गर्नुका साथै आमा र वच्चाको स्वास्थ्यमा सुधार आउने विश्वास छ।”

नगरपालीकाले शिसु तथा मातृ मृत्युदर घटाउने, पोषणको अवस्थामा सुधार ल्याई कुपोषण अन्त्य गर्ने, साथै जिवनस्तर सुधार गर्न सरसफाईसम्वन्धी सामाग्री साथै लगायत आवश्यक सामाग्रिहरु उपलव्ध गराईएको नगरपालीकाले जनाएको छ। चालु आर्थिक वर्षदेखी सुरु भएको कार्यक्रममा सुत्केरी महिलाका लागी सामाग्रीहरु उपलव्ध गराईन्छ। नुहाउने लुगाधुने सावुन, टुथपेस्ट, ब्रस, हरलेक्स, स्यानेटेरी प्याड, ऐना, काँईयो, नंकट, दशमुलारिष्ट जस्ता १२ प्रकारका सामाग्रीहरु प्रदान गरिन्छ। यो कार्यक्रमका लागी नगरपालीकाले ९ लाख रुपैयाँ वजेट विनियोजन गरेको जनाएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

नेपालमा वर्सेनि १७ हजारको ज्यान क्षयरोगले लिन्छ

विश्व क्षयरोग दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जिल्लाका सञ्चारमर्कीहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ...

क्रिकेट खेलाडी जीसीलाई झिमरुकले गर्यो सम्मान

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका खेलाडी प्रतिश जिसीलाई प्यूठानको झिमरुक गाउपालिकाले सम्मान गरेको छ । झिमरुक...

जीवनोपयोगी शिक्षण विधि नै गुणस्तरीय शिक्षाको आधार हो

आजका दिनमा जताततै गुणस्तरीय शिक्षा भएन भन्ने गुनासो सुन्न पाइन्छ । गुणस्तरीय शिक्षा भनेको के...

जातीय विभेद हटाउन साेँच परिवर्तन गर्नु पर्ने तर्क

प्यूठान पछिल्लो समय जातीय मुद्धाका विषयमा सम्वन्धीत क्षेत्रमा खासै प्रभाव नदेखीयता पनि सरोकारवाला भने सकारात्मक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी