News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान नगरपालीकाद्वारा ‘सुत्केरीसंग नगरपालीका’ कार्यक्रम उद्घाटन

सिखबर संवाददाता२० असाेज प्यूठान
७६९ पटक
२० असाेज प्यूठान

मातृ तथा शिसु मृत्युदर घटाउने र पोषण सुधार गरी कुपोषण अन्त्य गर्ने कार्यक्रमको लक्ष्य छ।

प्यूठान नगरपालीकाले सुत्केरीसंग नगरपालीका कार्यक्रम कार्यन्वयनको सुरुवात गरेको छ। नगर क्षेत्रभित्रका सुत्केरी महिलाहरु र नवजात शिसुहरुको स्वास्थ्य सुरक्षा, एवं पोषण सुधारको निम्ति उक्त कार्यक्रमको सुरुवात गरेको हो। आज प्यूठान नगरपालीका वर्डा नं ३ विजयनगरमा रहेको सापडाडा स्वास्थ्यचौकीवाट उक्त कार्यक्रमको उद्घाटन गरिएको छ।

“सुत्केरी महिला, नवजात शिसु र उनिहरुका परिवारमा सुत्केरीको स्याहार, खानपान र सुत्केरी तथा नवजात शिसुको हेरचाह, स्वास्थ्य तथा सरसफाई र पोषणमा सकारात्मक परिवर्तन ल्याउनका लागी नगरपालीकाले यो कार्यक्रम सुरुवात गरेको हो।” प्यूठान नगरपालीकाका मेयर अर्जुनकुमार कक्षपतीले भन्नुभयो -“यो कार्यक्रमले स्वास्थ्य संस्थामा सुत्केरी हुने सुनिस्चितता कायम गर्नुका साथै आमा र वच्चाको स्वास्थ्यमा सुधार आउने विश्वास छ।”

नगरपालीकाले शिसु तथा मातृ मृत्युदर घटाउने, पोषणको अवस्थामा सुधार ल्याई कुपोषण अन्त्य गर्ने, साथै जिवनस्तर सुधार गर्न सरसफाईसम्वन्धी सामाग्री साथै लगायत आवश्यक सामाग्रिहरु उपलव्ध गराईएको नगरपालीकाले जनाएको छ। चालु आर्थिक वर्षदेखी सुरु भएको कार्यक्रममा सुत्केरी महिलाका लागी सामाग्रीहरु उपलव्ध गराईन्छ। नुहाउने लुगाधुने सावुन, टुथपेस्ट, ब्रस, हरलेक्स, स्यानेटेरी प्याड, ऐना, काँईयो, नंकट, दशमुलारिष्ट जस्ता १२ प्रकारका सामाग्रीहरु प्रदान गरिन्छ। यो कार्यक्रमका लागी नगरपालीकाले ९ लाख रुपैयाँ वजेट विनियोजन गरेको जनाएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

भानुभक्त मा वि बर्वाेटको अन्तीम मत परिणाम

प्युठानको मल्लरानी गाँउपालिका ३ वर्वोट स्थित भानुभक्त माध्यमिक विद्यालयमा वि व्य स गठन गर्दा जम्मा...

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै, लुम्बिनीमा बिशेष समाराेह हुने

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै छ । प्रत्येक वर्ष वैशाख शुक्ल पूर्णिमाका दिन...

जेष्ठ १३ गतेदेखि आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुँदै

जेष्ठ १३ गतेदेखि प्यूठान सहित देशभर एकसाथ आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुने भएको छ ।...

सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री

पेशागत महासंघ जिल्ला कमिटी प्यूठानले सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको छ...

भानुभक्त मा.बि बर्बोटको वि.व्य.स. गठन निर्वाचनद्धारा गरीने

प्यूठानको चुजाठाटी स्थित भानुभक्त मा.बि बर्बोटको विद्यालय व्यवस्थापन समिती सदस्य गठन चुनाबी प्रकृयामा पुगेको छ...