News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

एकैदिन प्यूठानका ३ स्थानिय तहमा १५ शैयाका अस्पत्ताल शीलान्यास

सिखबर संवाददाता१५ म‌सिर प्यूठान
११७२ पटक
१५ म‌सिर प्यूठान

हरेक स्थानिय तहमा आधारभुत अस्पत्ताल र हरेक नागरिकमा स्वास्थ्यको पहुँच पुर्याउने गरि अस्पत्ताल नभएका ६४९ स्थानिय तहमध्य ३९६ स्थानिय तहमा एकैदिन अस्पत्तालको शीलान्यास गर्ने नेपाल सरकारको कार्यक्रम वमोजिम जिल्लाका ३ वटा स्थानिय तहका अस्पत्ताल भवनको शीलान्यास गरिएको छ। यौटा अस्पत्तालको संघिय सांसद दुर्गा पौडेल र दुईवटा अस्पत्तालको प्रदेश सांसद कृष्णध्वज खड्काले शीलान्यास गर्नुभएको हो।

ऐरावती गाँउपालीकामा भएको शीलान्यास कार्यक्रममा वोल्दै प्रदेशसभा सदस्य कृष्णध्वज खडकाले सरकारले स्वास्थ्यको क्षेत्रमा आमूल परवर्तन ल्याउने योजनाका साथ स्थानीय तहमा अस्पताल भवनको सिलान्यास गरेको जानकारी दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘अव कुनैपनी स्थानिय तहका नागरिकले अस्पत्तालको पहुँच नहुँदा उपचार नपाएर ज्यान गुमाउनु पर्नेछैन। यसका लागि गाउँमै आधारभूत उपचार सेवाको शुरुवात गरिएको छ ।’

माण्डवी गाँउपालीकाको वडा नं ३ देविस्थान र ऐरावती गाँउपालीकाको वडा नं २ वरौलामा प्रदेशसभा सदस्य कृष्णध्वज खड्काले शीलान्यास गर्नुभएको छ। भने मल्लरानी गाँउपालीका वर्डा नं ४ खलंगामा वन्ने भवनको प्रतिनिधी सभा सदस्य दुर्गा पौडेलले शिलान्यास गर्नुभएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...