News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अबैध काठ कारोवारमा संलग्न ५ जनालाई मुद्धा

सिखबर संवाददाता
६२८ पटक

प्यूठान, १२ साउन । सरुमारानी गाउँपालिकाका ५ जनालाई अबैध काठ कारोवारमा संलग्न रहेको आरोपमा डिभिजनल वन कार्यालय प्यूठानले मुद्धा चलाएको छ । सरुमारानी गाउँपालिकाको कालीवन सामुदायिक वनबाट विना स्विकृती काठ कटान गरेको आरोपमा कार्यालयले जिल्ला अदालत प्यूठानमा मुद्धा दायर गरेको सहायक वन अधिकृत दिपक केसीले जानकारी दिनुभयो ।

कार्यालयका अनुसार ७६ थान चिरान सालको ४५.५५ क्युफिट अवैध काठ बरामत गरेको हो । अवैध काठ काटी लुकाइ छिपाई राखेको सुचना प्राप्त भएको आधारमा वडा नं. १ का अभियुक्त अशोक गुरुङको घरमा खानतलासी गर्दै जाँदा उनी सहित अन्य ४ जना गरी ५ जना घटनामा संलग्न भएको पुष्टि भएको थियो ।

त्यस्तै अन्य अभियुक्तहरुमा द्रोण बहादुर सुनार, दुर्गा बहादुर बि.क. सुनार, बोम बहादुर कुमाल र वडा नं. ३ का सन्तोष कुमार बि.क. रहेका छन । अनुसन्धानका क्रममा लु ४ त १७ ३२ को ट्याक्टर समेत काठ ओसारपसार गरेको आरोपमा नियन्त्रणमा लिइएको छ । यिनीहरुलाई २६ दिन अँघि अनुसन्धानका लागि पक्राउ गरी आइतवार जिल्ला अदालत प्यूठानमा मुद्धा दायर भएको हो । अभियुक्तहरुले घर नजिकै बारीमा माटो मुनी गाडेर काठ राखेको अवस्थामा अवैध काठ फेला परेको हो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...

चितवन बस दुर्घटना : थप एक पुरुषको मृत्यु

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा चारवटा गाडी ठोक्किएर भएको दुर्घटनामा थप एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ ।...