News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

कृष्टलका गहना वनाउने उद्योग संचालनमा

मधुसुदन पोख्रेल २७ आसार, प्यूठान
९६९ पटक
२७ आसार, प्यूठान

प्युठानमा कृष्टलका गहना वनाउने उद्योग संचालनमा आएको छ । घरेलु तथा साना उद्योग विकास समितिबाट तालिम लिई सरुमारानी गाउँपालिका बाङ्गेसालकी सुजाता थापाले घरेलु उद्योग संचालनमा ल्याउनुभएको हो। प्युठान नगरपालिका ४ स्थित विजुवार भौकामा संचालन भएको सुजाता नारी श्रीङ्गारको आज एक कार्यक्रमका विच उद्घाटन गरिएको छ ।

पसलको उद्घाटन गर्दै घरेलु तथा साना उद्योग विकास समिति प्यूठानका प्रमुख उद्योग अधिकृत कृष्ण प्रसाद पोख्रेलले अव देस विकासका लागि उद्योमिको विकास गर्नु पर्ने बताउनुभयो। सिप सिकेर स्वरोजगार वनि पसल चलाएरै कृष्टलका गहना उत्पादन गर्ने प्युठानमा पहिलो उद्यमि भएको भन्दै पोख्रेलले यस्ता उद्यम गर्नेलाई प्रोत्साहन गनुपर्ने बताउनुभयो । उहाले भन्नुभयो ‘देश समृद्ध बनाउन नयाँ उद्यमी बन्नु पर्छ ।’

नेपाल पत्रकार महासंघ ५ नं प्रदेशका उपाध्यक्ष दिपा घर्तिले थापाले तालिम लिएर उद्यम सञ्चालन गरि उदाहरणिय काम गरेको वताउनु भयो। उहाँले भन्नुभयो–“सुजाताजि क्रियासिल पत्रकार महिला (डव्लु.डव्लु.जे) को कोषाध्यक्ष पनि हुनुहुन्छ। उहाँले यो उद्यम सञ्चालनमा ल्याएर अरु महिलालाई पनि उद्यमसिल कार्यमा लाग्न प्रेरित गर्नुभएको छ।”

त्यस्तै उद्घाटन कार्यक्रमका अध्यक्षसमेत रहनुभएका प्युठान नगरपलिका ४ का वडा अध्यक्ष लक्ष्मीप्रकाश राज भण्डारीले स्थानिय तहले उद्यमिहरुको क्षेमता विकास र उद्योगको प्रवद्र्धनका लागि अधिकतम प्रयत्न गर्ने वताउनुभयो। उहाले जनप्रतिनिधिको तर्फबाट उद्यम गर्न चाहाने युवाहरुलाई सहयोग गर्न स्थानि तह सदैव तत्पर रहेको बताउनुभयो ।

उद्यमी थापाले हातको मध्यमबाट धागोको प्रयोग गरी महिलाहरुका लागि आवश्यक श्रृङगारका सामाग्रीहरु बनाउदै आउनुभएको छ। उहाले धागोबाट चुरा, माला, झुम्का, सिरबन्दी, कृस्टल, मोतीबाट माला, चुरा, टप, औठि लगाएतका सामाग्री बनाउदै आउनुभएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...