News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हर्ट ग्रुपले गर्‍यो नवजात शिशु र किड्नी पीडितलाई आर्थिक सहयोग

झुलेनी पोष्ट२०७८ चैत १७
९५१ पटक
२०७८ चैत १७

नेपाली हर्ट ग्रुपले उपचारमा समस्या परेका २ बिरामीलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । हर्ट ग्रुपले मल्लरानी गाउँपालिका-१ का नवजात शिशुको उपचारका लागि नगद रु. १५ हजार सहयोग गरेको छ भने सुनसरीका ४६ वर्षिय किड्नी पिडित बाबुराम कार्कीलाई पनि आर्थिक सहयोग गरेको छ ।

गत चैत्र ६ गते प्यूठान अस्पतालमा जन्मिएका नवजात शिशुलाई टाउकोमा पानी जमेको समस्या देखिएपछि शिशुको उपचार गृह जिल्लामा सम्भव नभएकाले बाहिरी जिल्ला रिफर गर्नुपर्ने अस्पतालका चिकित्सकहरुले बताएका थिए । शिशुको बाबुको शिशु गर्भमा हुदाँनै मृत्यू भईसकेको परिवारले बताएका थिए । आर्थिक अभावले शिशुको उपचारमा समस्या भएपछि उनलाई केही दिन प्यूठान अस्पतालमै राखिएको थियो । त्यस लगत्तै पत्रकार बोम बहादुरको पहलमा केही आर्थिक रकम संकलन भएपश्चात शिुशुलाई उपचारको लािग काठमाण्डौ स्थित शिक्षण अस्पतालमा पठाईएको थियो ।

विहिबार हर्ट ग्रुपका अध्यक्ष डिल्लीराज पराजुली ग्रुपका सदस्यहरु गोबिन्द थापा, सैलेन्द्र खनाल, समिक्षा वलि लगायतको टिम शिक्षण अस्पातलमै पुगेर उपचारत शिशुका अभिभावकलाई सहयोग रकम हस्तान्तरण गरेको नेपाली हट गु्रपले जानकारी दिएको छ । त्यस्तै किड्नी पीडित कार्किलाई काठमाडौ स्थित पाटन अस्पतालमा पुगेर उपचारका लागि १० हजार रुपैया सहयोग रकम हस्तान्तरण गरेको छ ।
मानव सेवा नै धर्म हो भन्दै स्थापना गरिएको उक्त सस्थाले आउदो सनिबार धरानको एक आस्रममा सहयोग गर्न जाने हर्ट गु्रपका अध्यक्ष डिल्लिराज पराजुलीले बताएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...