News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान नगरपालिकामा सबै कार्यपालिका सदस्य निर्विरोध निर्वाचित

झुलेनी नेटवर्क२०७९ जेठ १६ प्यूठान
१०३३ पटक
२०७९ जेठ १६ प्यूठान

प्यूठान नगरपालिकामा सबै कार्यपालिका सदस्य निर्विरोध निर्वाचित भएका छन् । निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले निकालेको कार्यपालिका सदस्य चयनसम्बन्धी तालिकाअनुसार जेठ १२ मनोनयन दर्ता गर्ने समय थियो । नेकपा एमालेबाहेक नेपाली काँग्रेस, रा.ज.मो र माओवादी केन्द्र दलहरूले कार्यपालिका सदस्यका लागि मनोनयन दर्ता गरेका थिए । नगरपालिकामा गठबन्धनका ५ महिला र ३ अल्पसंख्यक सदस्यहरू निर्विरोध निर्वाचित भएका हुन् ।

नगरपालिकाका निर्वाचन अधिकृत कृष्ण बहादुर वलीका अनुसार १२ गते कार्यपालिका सदस्यहरूको मनोनयनपत्र दर्ता गर्ने तालिका रहेकोमा गठबन्धनका ८ जना सदस्यको मनोनयन दर्ता भएको थियो । अन्य दलहरू भने मनोनयन दर्ता गराउन नआएको निर्वाचन अधिकृतको भनाई छ ।

उक्त नगरपालिकामा नगरप्रमुख विष्णु योगी र उपप्रमुख देवेन्द्र वर्मा सहित ७ वटा वडाहरू गठवन्धनले जितेको छ । बाँकी २ वडामा नेकपा एमाले र १ वडामा स्वतन्त्र तर्फका उम्मेदवारले जितेको छ ।

महिला सदस्यतर्फ गायत्री रावत नेपाली कांग्रेस, लाली घर्तीमगर रा.ज.मो, दुर्गा केसी माओवादी केन्द्र, शान्ता खड्का मगर, गिता भण्डारी र दलित अल्पसंख्यकतर्फ काली बहादुर सार्की नेपाली कांग्रेस, सुनिल सापकोटा माओवादी केन्द्र र मिन बहादुर सार्की राजमोबाट निर्वाचित भएका छन् । कार्यपालिका सदस्यमा निर्वाचित सदस्यहरुले सोमबार नै प्रमाणपत्र प्राप्त तथा पदभार ग्रहण गरिसकेका छन ।

नगर कार्यपालिकामा प्रमुख, उपप्रमुख र प्रत्येक वडाबाट एक÷एक जना वडाध्यक्ष रहन्छन् । नगर सभाले सभाका सदस्यहरूमध्येबाट निर्वाचित पाँच जना महिला र अन्य तीन जना दलित वा अल्पसंख्यक पनि कार्यपालिकाको सदस्य रहने व्यवस्था गरेको छ । त्यस्तै गाउँ कार्यपालिकामा अध्यक्ष, उपाध्यक्ष र प्रत्येक वडाबाट एक/एक जना वडाध्यक्ष रहने व्यवस्था छ । यसबाहेक गाउँ सभाका सदस्यमध्येबाट चार महिला र अन्य दुई दलित वा अल्पसंख्यक समुदायबाट कार्यपालिका सदस्यमा निर्वाचित हुने व्यवस्था गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाईन

सरुमारानी गाउँपालिकाको हंसपुर स्वास्थ्य चौकीमा कार्यरत ल्याब असिस्टेन साधना के.सीले आफनो जन्मदिन क्षयरोग विरामीसँग मनाएकी...

प्रचण्डले पाएनन् विश्वासको मत

१८ महिनापछि प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ’प्रचण्ड’ सत्ताबाट बाहिरिएका छन् । प्रतिनिधि सभामा शुक्रबार राखेको विश्वासको...

‘रेड एड्भाइजरी’ जारी भएका दिन रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक

‘रेड एड्भाइजरी’ (उच्च जोखिमको सूचना) जारी भएका दिन तोकिएका जिल्लाहरूमा रात्रिकालीन सवारी सञ्चालनमा रोक लगाईएको...

नारायणगढ–मुग्लिन सडकमा पहिरोले दुई वटा बस त्रिशुली नदीमा मिसायो

नारायणगढ–मुग्लिन सडकको सिमलतालमा लेदोसहितको पहिरोले २ वटा बस बगाएको छ । शुक्रबार बिहान साढे ३...

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठान शाखा अध्यक्षमा प्रज्वल पहाडी

यूवा गैरसरकारी संस्था महासंघ प्यूठानको भेला सम्पन्न भएको छ । मंगलबार जुम्रीमा भएको भेलाले प्रज्वल...