News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

चाउमिन उद्याेगवाट मासिक अाधा लाख कमार्इ

गाेविन्द विश्‍वकर्मा, प्यूठानसाउन, ३०
२१९९ पटक
साउन, ३०

अाखिर गरे के हुदैनर ? हाम्राे देश नेपाल प्रचुर संभावनाले भरिपूर्ण देश हाे । तर हाम्राे देशका ५० लाख यूवा जनशक्ति प्रदेशिन विवश रहेका छन । देशमा भएका हिरा माेति नचिनेर उनीहरु विदेशिन्छन अनि खाडीमा पाउनु दुख पनि पाउछन । तर अवसर र संभावनालार्इ चिनेर अाफ्नाे मातृभूमिमा नै लगानी गरेर अवसर चिनेर अाफ्नाे जिविकाेपर्जन गर्ने पनि छन । यसकाे ज्वलन्त उदारण हून चाउमिन र सस उद्याेग संचालन गरेर मासिक अाधा लाख बरावर कमाउने प्यूठान जिल्ला स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ६ तिमिले डरनेटाका मान बहादुर घर्ती उनीले स्वर्गद्वारी नगरपालिका ३ जलुकेमा उद्याेग स्थापना गरेर चलाइरहेका छन ।

घर्तीले विगत २ वर्ष देखि न्यू सुर्यचन्द्र सस एण्ड चाउमिन उद्याेग संचालन गरिरहनु भएकाे छ । करिव ४ लाख अाफ्नाे एक्लाे व्यक्तिगत लगानीमा स्थापना गरेकाे चाउमिन उद्याेग अहिले घर्तीकाे राम्राे अाम्दानीकाे श्राेत बनेकाे छ । यस क्षेत्रमा अाफ्नाे रुचि अनि सामान्य ज्ञान भएकाले विभिन्न ठाउँमा पुगेर तालिम प्राप्त गरेर अाफूले उद्याेग स्थापना गरेकाे उहाँ बताउनुहुन्छ ।

उहाँकाे उद्याेगमा अहिले १ लाख पचास हजार वरावरकाे चाउमिन बनाउने मेसिन र सस बनाउने मेसिन रहेकाे छ । भने उहाँले चाउमिन तथा ससकाे लागि एक जना दक्ष कामदार समेत राखेकाे र बाँकी काम अाफू र आफ्नो बुवाले गर्न घर्ती बताउनुहुन्छ ।

 

उहाँले उत्पादन गरेका सस चाउमिनहरु स्वर्गद्वारी,खाल, होलेरी घोडागाउ, घर्तीगाउँ, लगायतका क्षेत्रमा पठाउने गरेकाे उहाँले बताउनुभयाे ।
यस स्वर्गद्वारी नगरपालिका क्षेत्र भिङग्रीमा २ वटा संख्यामा चाउमिन उद्याेग संचालनमा रहेका छन । सुरुमा अाफूले उद्याेग स्थापना गर्ने समयमा मेसिन खरिद गर्दा ऋणको रूपमा अार्थिक सहयोग मिरमिरे बैंकले गरेको बताउनुभयाे । २४ वर्षको कलिलाे उमेरमै घर्तीले राम्रो व्यवसायिक प्रगति गरेर सबै सामु देखाइ दिनुभएकाे छ ।

साथै उहाँले विदेशमा भन्दा स्वदेशमा थुप्रै अवसर रहेकाले यस्ता संभावनाहरुकाे खाेज गरेर दिनुहुँ विदेशीनै यूवाहरु देशमै राेकिए यूवाहरु व्यवसायिक वनेर देशकाे विकासमा सहयाेग पुग्ने विचार उहाँले राख्नु हुन्छ । साथै उहाँले चाउमिन उद्याेग संचालनकाे लागि मेहनत अलि बढी लागेपनी यसमा लागेर अाफू सन्तुष्ट रहेकाे सिखवरलार्इ बताउनुभयाे । त्यसैले देशकाे यूवा शक्ति विदेश पलायन हुनुभन्दा देशमा नै वसेर हिरा माेति चिनाै अनि संभावनाका लहरहरुलार्इ तानेर अाफ्नाे भविष्य सम्म पुग्ने गतिलाेअाधार तयार पाराैं ।

भिडियाे कसरी बन्छ चाउमिन :

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...

“शहरी जीवन भन्दा गाँउले जीवन ठिक” बिषयक वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न

लुप्लुङ्ग माध्यामिक विद्यालयमा वादविवाद प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । विद्यालयमा रहेको नेपाल जुनियर तथा युवा...