News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

चाउमिन उद्याेगवाट मासिक अाधा लाख कमार्इ

गाेविन्द विश्‍वकर्मा, प्यूठानसाउन, ३०
२०८५ पटक
साउन, ३०

अाखिर गरे के हुदैनर ? हाम्राे देश नेपाल प्रचुर संभावनाले भरिपूर्ण देश हाे । तर हाम्राे देशका ५० लाख यूवा जनशक्ति प्रदेशिन विवश रहेका छन । देशमा भएका हिरा माेति नचिनेर उनीहरु विदेशिन्छन अनि खाडीमा पाउनु दुख पनि पाउछन । तर अवसर र संभावनालार्इ चिनेर अाफ्नाे मातृभूमिमा नै लगानी गरेर अवसर चिनेर अाफ्नाे जिविकाेपर्जन गर्ने पनि छन । यसकाे ज्वलन्त उदारण हून चाउमिन र सस उद्याेग संचालन गरेर मासिक अाधा लाख बरावर कमाउने प्यूठान जिल्ला स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ६ तिमिले डरनेटाका मान बहादुर घर्ती उनीले स्वर्गद्वारी नगरपालिका ३ जलुकेमा उद्याेग स्थापना गरेर चलाइरहेका छन ।

घर्तीले विगत २ वर्ष देखि न्यू सुर्यचन्द्र सस एण्ड चाउमिन उद्याेग संचालन गरिरहनु भएकाे छ । करिव ४ लाख अाफ्नाे एक्लाे व्यक्तिगत लगानीमा स्थापना गरेकाे चाउमिन उद्याेग अहिले घर्तीकाे राम्राे अाम्दानीकाे श्राेत बनेकाे छ । यस क्षेत्रमा अाफ्नाे रुचि अनि सामान्य ज्ञान भएकाले विभिन्न ठाउँमा पुगेर तालिम प्राप्त गरेर अाफूले उद्याेग स्थापना गरेकाे उहाँ बताउनुहुन्छ ।

उहाँकाे उद्याेगमा अहिले १ लाख पचास हजार वरावरकाे चाउमिन बनाउने मेसिन र सस बनाउने मेसिन रहेकाे छ । भने उहाँले चाउमिन तथा ससकाे लागि एक जना दक्ष कामदार समेत राखेकाे र बाँकी काम अाफू र आफ्नो बुवाले गर्न घर्ती बताउनुहुन्छ ।

 

उहाँले उत्पादन गरेका सस चाउमिनहरु स्वर्गद्वारी,खाल, होलेरी घोडागाउ, घर्तीगाउँ, लगायतका क्षेत्रमा पठाउने गरेकाे उहाँले बताउनुभयाे ।
यस स्वर्गद्वारी नगरपालिका क्षेत्र भिङग्रीमा २ वटा संख्यामा चाउमिन उद्याेग संचालनमा रहेका छन । सुरुमा अाफूले उद्याेग स्थापना गर्ने समयमा मेसिन खरिद गर्दा ऋणको रूपमा अार्थिक सहयोग मिरमिरे बैंकले गरेको बताउनुभयाे । २४ वर्षको कलिलाे उमेरमै घर्तीले राम्रो व्यवसायिक प्रगति गरेर सबै सामु देखाइ दिनुभएकाे छ ।

साथै उहाँले विदेशमा भन्दा स्वदेशमा थुप्रै अवसर रहेकाले यस्ता संभावनाहरुकाे खाेज गरेर दिनुहुँ विदेशीनै यूवाहरु देशमै राेकिए यूवाहरु व्यवसायिक वनेर देशकाे विकासमा सहयाेग पुग्ने विचार उहाँले राख्नु हुन्छ । साथै उहाँले चाउमिन उद्याेग संचालनकाे लागि मेहनत अलि बढी लागेपनी यसमा लागेर अाफू सन्तुष्ट रहेकाे सिखवरलार्इ बताउनुभयाे । त्यसैले देशकाे यूवा शक्ति विदेश पलायन हुनुभन्दा देशमा नै वसेर हिरा माेति चिनाै अनि संभावनाका लहरहरुलार्इ तानेर अाफ्नाे भविष्य सम्म पुग्ने गतिलाेअाधार तयार पाराैं ।

भिडियाे कसरी बन्छ चाउमिन :

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

ग्रामिण क्षेत्रमा पहिलो पटक निःशुल्क अल्ट्रासाउण्ड सुरु

ग्रामीण क्षेत्रमा पहिलोपटक निशुल्क अल्ट्रासाउन्ड सेवा सुरु भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका वडा न.१...

७० औ विश्व कुष्ठरोग दिवस वाल विद्या माद्यामिक विद्यालय मरन्ठानामा मनाईयो, कुष्ठरोग के हो ?

७० औ विश्व कुष्ठरोग दिवस प्यूठानमा पनि मनाइएको छ । “कुष्ठरोग अन्त्यका लागि आजैबाट पहल...

शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास हुन आवश्यक – नगरप्रमुख योगी

प्यूठान नगरपालिका नगरप्रमुख बिष्णु बहादुर योगीले शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास गर्न तालिमको आवश्यकता रहेको बताएका छन्...

नौबहिनीमा सीप विकास तालिम सञ्चालन

नौवहिनी गाउँपालिका, प्यूठानले स्थानीय युवाहरुलाई काठको भाँडा वनाउने तालिम दिन थालेको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

तालिममा पाएको शिक्षा व्यबहारमा उर्तान आवश्यक- अध्यक्ष अधिकारी

माण्डवी गाउँपालिका प्युठानको आयोजनामा बुधबार देखि संचालन भएको सामुदायिक र सस्थागत विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरुका लागि शिक्षा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी