News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

ग्राहक सदस्यको क्षमता अभिवृद्धि गर्दै डिप्रोक्स

मधुसदन पोखे्रलशुक्रवार माघ २४
५७० पटक
शुक्रवार माघ २४

प्यूठान,ग्राहक सदस्यका लागि एक दिने क्षमता अभिवृद्धी कार्यक्रम अन्तरगत कुखुरा पालन सम्वन्धी लालिम सम्पन्न भएको छ । डिप्रोक्स लघुवित्त वित्तीय सस्था लिमिटेडको आयोजनामा जुम्रीमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।
नेपाल राष्ट्र वैंक बार्ट घ’ वर्गमा इजाजत प्राप्त सस्था २०७१ सालमा प्यूठान जिल्लामा शाखा विस्तार भएको थियो । सस्थामा हाल सम्म विभिन्न व्यवसायमा लागेका कृषक व्यवसायिमा आवद्ध छन । सदस्यको माग र आवाश्यक्तालाई मध्यनजर गर्दै कुखुरा पालन तालिम राखेको शाखा प्रमुख दिनेश देवकोटाले बताउनु भयो । सदस्यहरुलाई वचत संगै आय आर्जनमा लगाउने र कृषि पशुपालन,लघुउद्यममा हौसला दिने रहेको देवकोटाले बताउनु भयो
हाल सम्म प्यूठान जिल्लाका ९ वटै स्थानिय तहका किसानहरुलाई आफ्नो सेवा दिइ रहेको सस्थाले २ हजार ७३ सदस्यलाई सस्थाको पहुच पराएको छ ।
प्युठान शाखाबाट १३ करोड २ लाख भन्दा बढी लगानी गरेको डिप्रोक्स शाखा प्रमुख देवकोटाले जानकारी दिनु भयो । साथै आवद्ध सदस्यहरुको वचत चार करोड ५० लाख रहेको देवकोटाको भनाई छ । सस्थामा आवद्ध समुहमा आफै पुगेर बचत संगै आय अर्जन मा लाग्नु पर्छ भन्ने धारणा दिने गरेको देवकोटाले बताउनु भयो । साथै आय आर्जन र सकारत्मक बनाउन सदस्यहरुलाइ छ छ महिनामा यस्ता कार्यक्रम गर्ने गरेको उहाको भनाइ छ ।
डिप्रोक्स लघुवित्त वित्तिय सस्था देश भर ७१ जिल्लामा १ सय २० शाखा रहेका छन
प्रत्यक प्रदेशमा एक सकार्यलय संगै सस्थाले २ लाख भन्दा बढी सदयहरुलाइ १२ अरव लगानी गरेको सस्थाका पाच नम्मर प्रदेश प्रमुख हरिप्रसाद मरहट्टाले जाकारी दिनु भयो साथै सस्थाको पुजी एक अरव लगानी १२ अरव र वचत ४ अरव रहेको बताउनु भयो । साथै उहाले भन्नु भयो अव हामीले सदस्य वृद्धी गर्न नया शाखा विस्तार,प्लस एक को निती, छुटेको ठाउमा सदस्यलाई आवद्ध गराउने रहेको बताउनु भयो
कार्यक्रममा पुस्कर आचार्य र नरेन्द्र भण्डारी प्रशिक्ष रहेको कार्यक्रममा विभिन्न क्षेत्रमा रहेका महिला हरुको उपस्थीत रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

लुङ रिजाल बन्दुहरुको देवाली हेर्न हजारौ दर्शक

रमेश पुन १५ ,मंसिर, २०७९ प्यूठानको नौबहिनी गाउँपालिका ६ लुङमा रिजाल बन्दुहरुको सावेशी कुलपँुजा चलिएरको...

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीको खिचलो

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीले किचलाे झिकेका छन् । राजधानी दाङको भालुबाङमा सार्ने प्रदेश...

लुम्बिनीमा एमाले पहिलो दल

झुलेनी नेटवर्क लुम्बिनीमा प्रत्यक्षतर्फ नेकपा एमाले नै ठूलो दल बनेको छ । यहाँ रहेका ५२...

प्युठानको मतपरिणाम रोचक बन्दै, गढ क्षेत्रमै गठबन्धन कम्जोर

प्यूठान जिल्ला सरदमुकाम खलंगा स्थीत जिल्ला समोन्वय समितिको सभाहलमा प्रतिनिधी सभा र प्रदेश सभाको मतगणना...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी