News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गौमुखीमा चिकित्सक सेवाः चिकित्सक भर्नासंगै सेवाग्राही दोव्वर वढी

सिखवर समाचारदाता१८ श्रावण, प्यूठान
१३०८ पटक
१८ श्रावण, प्यूठान

गाँउपालिकाले चिकित्सक भर्ना गरेसंगै गौमुखी गाँउपालीकाको लिवासेस्थित पुजा स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राही दोव्वर वढी थपिएका छन्। पहिले चिकित्सक आउनुअगाडि दैनिक १०-१२ जना विरामीले सेवा लिने गरेकोमा चिकित्सक बस्न थालेपछि ३०-४० जनाको सख्यामा विरामी आउन थालेको हेल्थ पोष्टले जनाएको छ ।

दुर्गम गाँउका जनताको पहुँचमा चिकित्सक सेवा पु¥याउन गौमुखी गाउँपालिकाले चिकित्सक भर्ना गरेको छ । कोरोना भाइरस, झाडा पखाला, ज्वरो तथा टाइफाईटका बिरामीलाई मध्यनजर गर्दै असार १ गते देखी झिमरुक गाउँपालिका ६ घर भएका डा सुवास जीसीलाई भर्नागरेर पालिकाले हेल्थपोष्टबाट चिकित्सकीय सेवा दिँदै आएको छ ।
१७ महिना बिर अस्पताल काठमाडौंमा सेवा गरेका जीसी केहि वर्ष जिल्लाकै लाइफ केयर हस्पिटल प्रालि बाग्दुलामा काम गरेका थिए । चिनको डाली बिश्व विद्यालयमा एमडी अध्ययन गर्दैगर्दा कोरोनाका कारण नेपाल फर्किएका जीसीलाई पालिकाले सेवामा लगाएको पालिका अध्यक्ष विष्णुकुमार गिरीले बताए । दुर्गम गाउँका गरिबले सहज तरिकाले स्वास्थ्य सेवा पाउन भन्ने उदेश्यले चिकित्सक भर्ना गरेको गिरीको भनाइछ ।

गौंमुखी आईसकेपछि सामान्य चिरफार,ओपिडि,माइनर सल्यक्रिया,इमर्जेन्सी स्वास्थ्य सेवा दिँदै आएको चिकित्सक जीसीले बताए । बिकट क्षेत्रबाट सामान्य बिरामी समेत बिजुवार, बुटवल जान नपर्ने भएपछि स्थानीयले राहत पाएका छन् । जीसीले गौमुखीको पुजा हेल्थ पोस्टमा बसेर सेवा दिँदै आएका छन् । चिकित्सक आएसँगै पुजा हेल्थ पोष्टमा १ जना चिकित्सक,  अनमी २ जना र १ जना अहेबले सेवा दिँदै आएका छन् । हेन्थ पोष्टबाट निःशुल्क पाउने ३५ प्रकारका औषधि बाहेक शुल्क लिएर विरामीलाई थप औषधि दिने व्यबस्था समेत मिलाइएको पालिका अध्यक्ष गिरीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सरकार र शिक्षकहरूबीच सहमति भएपछि आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता

काठामाडौं, सरकार र आन्दोलनरत शिक्षकबीच सहमति भएको छ । गृह मन्त्रालयमा आज शुक्रवार बसेको बैठकमा...

योजना कार्यान्वयनका लागि वडाध्यक्षले बोलाए सर्वपक्षीय बैठक

मोटरबाटो स्तरोन्नती गर्ने विषयमा मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं.३ मा सर्वदलीय/सर्वपक्षीय छलफल भएको छ । शुक्रबार...

नौबहिनीमा पहिरोले घरगोठ बगायो

गयराती परेको अविरल बर्षाका कारण नौबहिनी गाउँपालिकामा पहिरोले ३ घर बगाएको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

जन्मदिनको अवसरमा लायन्सले दियो फर्निचर

लायन्स क्लब अफ प्यूठानले जन्मदिनको अवसरमा सामाग्री प्रदान गरेको छ । बिहिबार लायन्स क्लव अफ...

संविधान दिवसमा बिरामीलाई फलफुल बितरण

संविधान दिबसको अबसरमा प्यूठान अस्पतालका बिरामीलाई फलफुल बितरण गरिएको छ । बिहिबार जिल्ला समन्वय समिति...