News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हर्ट ग्रुपद्वारा ३ सय वढिलाई १ छाक खाना सहयोग

बोम वहादुर परियार२० जेठ, २०७८/ प्यूठान
५९८ पटक
२० जेठ, २०७८/ प्यूठान

भरतपुर महानगर पालिका वडा नम्बर १ चितवन ठिमुरा भन्ने ठाउमा एउटा मानब सहयोगी सस्था छ । त्यस ठाउमा (मानबताको लागि मानब सहयोगी केन्द्र सभ्यताको घर) नामक एक सहयोगी सस्था स्थापना गरिएको छ । त्यस सस्थाले रोडमा अलपत्र परेका ब्यबारिसे मानिस र मानसिक रोगिहरुलाई दैनिक खाना खुवाउने र बसाउने काम गर्छ ।
आज चितवन को सोहि ठाउमा पुगेर नेपाली हर्ट टिकटक ग्रुपले रोडमा अलपत्र परेका र लकडाउन ले बिचल्लीमा परेका ३ सय भन्दा बढी मानिस हरुलाइ खाना खुवाएको छ । हर्ट ग्रुप का देस बिदेस मा रहनुभएका बिभिन्न सदस्यहरु कसैले नास्ता खर्च कटाएर , कसैले आफ्नो जन्मदिनको पाटि को खर्च बचाएर रकम सन्कलन गरि उक्त ठाउमा बिहानको खाना खुवाएको हो । चितवन स्थित हर्ट ग्रुपका सदस्यहरु अनु शर्मा , शम्भु लम्साल , कृष्ण पुरि लगायतको नेतृत्वमा हर्ट ग्रुप ले खाना खुवाएको नेपाली हर्ट टिकटक ग्रुप का अन्तर्राष्ट्रिय होस्ट डिल्लिराज पराजुलिले बताउनु भयो । साथै उहाले सामाजिक सहयोगको यो अभियानमा महत्त्वपूर्ण सहयोग गर्ने ग्रुपका अध्यक्ष मनोज कार्कि , सदस्यहरु सिब भट्टराई , बिनोद क्षेत्री ,सौभाग्य भुजेल ,राधिका सिटौला ,संगिता महत थापा ,संगीता कडेल ,रचना बस्नेत ,सम्झना ढकाल , अन्जिता पौडेल र ठाउ मै पुगेर विशेष सहयोग गर्ने अनु शर्मा , सम्भु लम्साल , कृष्ण पुरी लगायत सबैलाई धन्यवाद दिनुभएको छ । यस अघि पनि नेपालका बिभिन्न ठाउमा टिकटक का माध्यम द्वारा सामाजिक सहयोगका कार्यक्रमहरु गर्दै आएको हर्ट ग्रुप ले कोरोना महामारिको समयमा जोगिनको लागि भन्दै ५ हजार बराबरको मास्क र सेनिटाईजर समेत सस्थालाइ हस्तान्तरण गराएको छ ।
महामारीको बेला खाना खान नपाई बाटोमा अलपत्र परेका मानिसहरुले पेटभरि खाना खान पाउदा आफु खुसि रहेको उनिहरुले बताएका छन ।
त्यस्तै सभ्यताको घर नामक सस्थाका अध्यक्ष सिता कुवर ले बिसम परिस्थितिमा हर्ट ग्रुपले ठुलो संख्यामा मानिस हरुलाई खाना खुवाएर पुण्य कमाएको भन्दै धन्यवाद समेत दिनुभएको छ । यसरी नै हर्ट ग्रुप लगाएत बिभिन्न सस्थाद्वारा नेपाल भरि दुखमा परेका मानिस हरुलाई सहयोग गर्नेहो भने कोहोपनि भोकले नमर्ने उहाले बताउनु भयो । गत बर्स पनि लकडाउन को समयमा रोडमा बिचल्लीएका धेरै मानिस हरुलाई खाना खुवाउदै आएको र अहिले आधिकारिक सस्था निर्माण गरि सेवा गर्दै आइरहेको कुवर ले बताउनु भयो । त्यस्तै चितवनमै रहेर बिभिन्न बेबारिसे लास समेत आफुले जलाउदै आएको उहाले बताउनु भयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी