News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

हर्ट ग्रुपद्वारा ३ सय वढिलाई १ छाक खाना सहयोग

बोम वहादुर परियार२० जेठ, २०७८/ प्यूठान
७१४ पटक
२० जेठ, २०७८/ प्यूठान

भरतपुर महानगर पालिका वडा नम्बर १ चितवन ठिमुरा भन्ने ठाउमा एउटा मानब सहयोगी सस्था छ । त्यस ठाउमा (मानबताको लागि मानब सहयोगी केन्द्र सभ्यताको घर) नामक एक सहयोगी सस्था स्थापना गरिएको छ । त्यस सस्थाले रोडमा अलपत्र परेका ब्यबारिसे मानिस र मानसिक रोगिहरुलाई दैनिक खाना खुवाउने र बसाउने काम गर्छ ।
आज चितवन को सोहि ठाउमा पुगेर नेपाली हर्ट टिकटक ग्रुपले रोडमा अलपत्र परेका र लकडाउन ले बिचल्लीमा परेका ३ सय भन्दा बढी मानिस हरुलाइ खाना खुवाएको छ । हर्ट ग्रुप का देस बिदेस मा रहनुभएका बिभिन्न सदस्यहरु कसैले नास्ता खर्च कटाएर , कसैले आफ्नो जन्मदिनको पाटि को खर्च बचाएर रकम सन्कलन गरि उक्त ठाउमा बिहानको खाना खुवाएको हो । चितवन स्थित हर्ट ग्रुपका सदस्यहरु अनु शर्मा , शम्भु लम्साल , कृष्ण पुरि लगायतको नेतृत्वमा हर्ट ग्रुप ले खाना खुवाएको नेपाली हर्ट टिकटक ग्रुप का अन्तर्राष्ट्रिय होस्ट डिल्लिराज पराजुलिले बताउनु भयो । साथै उहाले सामाजिक सहयोगको यो अभियानमा महत्त्वपूर्ण सहयोग गर्ने ग्रुपका अध्यक्ष मनोज कार्कि , सदस्यहरु सिब भट्टराई , बिनोद क्षेत्री ,सौभाग्य भुजेल ,राधिका सिटौला ,संगिता महत थापा ,संगीता कडेल ,रचना बस्नेत ,सम्झना ढकाल , अन्जिता पौडेल र ठाउ मै पुगेर विशेष सहयोग गर्ने अनु शर्मा , सम्भु लम्साल , कृष्ण पुरी लगायत सबैलाई धन्यवाद दिनुभएको छ । यस अघि पनि नेपालका बिभिन्न ठाउमा टिकटक का माध्यम द्वारा सामाजिक सहयोगका कार्यक्रमहरु गर्दै आएको हर्ट ग्रुप ले कोरोना महामारिको समयमा जोगिनको लागि भन्दै ५ हजार बराबरको मास्क र सेनिटाईजर समेत सस्थालाइ हस्तान्तरण गराएको छ ।
महामारीको बेला खाना खान नपाई बाटोमा अलपत्र परेका मानिसहरुले पेटभरि खाना खान पाउदा आफु खुसि रहेको उनिहरुले बताएका छन ।
त्यस्तै सभ्यताको घर नामक सस्थाका अध्यक्ष सिता कुवर ले बिसम परिस्थितिमा हर्ट ग्रुपले ठुलो संख्यामा मानिस हरुलाई खाना खुवाएर पुण्य कमाएको भन्दै धन्यवाद समेत दिनुभएको छ । यसरी नै हर्ट ग्रुप लगाएत बिभिन्न सस्थाद्वारा नेपाल भरि दुखमा परेका मानिस हरुलाई सहयोग गर्नेहो भने कोहोपनि भोकले नमर्ने उहाले बताउनु भयो । गत बर्स पनि लकडाउन को समयमा रोडमा बिचल्लीएका धेरै मानिस हरुलाई खाना खुवाउदै आएको र अहिले आधिकारिक सस्था निर्माण गरि सेवा गर्दै आइरहेको कुवर ले बताउनु भयो । त्यस्तै चितवनमै रहेर बिभिन्न बेबारिसे लास समेत आफुले जलाउदै आएको उहाले बताउनु भयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

नेपालमा वर्सेनि १७ हजारको ज्यान क्षयरोगले लिन्छ

विश्व क्षयरोग दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जिल्लाका सञ्चारमर्कीहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ...

क्रिकेट खेलाडी जीसीलाई झिमरुकले गर्यो सम्मान

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका खेलाडी प्रतिश जिसीलाई प्यूठानको झिमरुक गाउपालिकाले सम्मान गरेको छ । झिमरुक...

जीवनोपयोगी शिक्षण विधि नै गुणस्तरीय शिक्षाको आधार हो

आजका दिनमा जताततै गुणस्तरीय शिक्षा भएन भन्ने गुनासो सुन्न पाइन्छ । गुणस्तरीय शिक्षा भनेको के...

जातीय विभेद हटाउन साेँच परिवर्तन गर्नु पर्ने तर्क

प्यूठान पछिल्लो समय जातीय मुद्धाका विषयमा सम्वन्धीत क्षेत्रमा खासै प्रभाव नदेखीयता पनि सरोकारवाला भने सकारात्मक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी