News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान जिल्लामा करिब १ लाख ६१ हजार मतदाता

बिमल प्रसाद पोख्रेल२०७८ फागुन १७, प्यूठान
२५० पटक
२०७८ फागुन १७, प्यूठान

प्यूठान जिल्लामा कुल १ लाख ६० हजार ९ सय ८४ जना कुल मतदाता रहेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालय प्यूठानले जनाएको छ । हालसम्म दर्ता भएका यो मतदातामा मृत्यु भएका, दोहोरो नाम परेका र बसाई सरी गएकाहरुको तथ्यांक अद्यावधिक भइरहेकोले यो मतदाता संख्यामा केहिँ घट्ने जिल्ला निर्वाचन अधिकृत राजन श्रीवास्तले जानकारी दिए। स्थानीय तहको निर्वाचन आउँदो बैशाख ३० गतेका लागि सरकारले घोषणा गरेकोले मतदाता नामावली अद्यावधिक कार्य भइरहेको उनले बताए ।

निर्वाचन कार्यालयका अनुसार फागुन १९ गतेदेखि २३ गतेसम्म मृत्यु भएका, बसाइ सरेका, दोहोरो नाम परेका र नामावलीमा त्रुटि भएको सच्चाउन सकिनेछ। निर्वाचन कार्यालयले तयार गरेको अद्यावधिक बाहेक ऐरावती गाउँपालिकामा १५ हजार ९ सय १९, गौमुखी गाउँपालिकामा १६ हजार ५ सय ६४, झिमरुक गाउँपालिकामा २० हजार ४ सय ६२, नौबहिनी गाउँपालिकामा १९ हजार ८ सय ७३, प्यूठान नगरपालिकामा ३० हजार १ सय ८१, मल्लरानी गाउँपालिकामा १२ हजार ६ सय ९५, माण्डवी गाउँपालिकामा १० हजार ३ सय ९८, सरुमारानी गाउँपालिकामा १२ हजार ८ सय, स्वर्गद्धारी नगरपालिकामा २१ हजार ६ सय ९३ जना मतदाता रहेका छन् । यो संख्यामा पछिल्लो पटक जिल्ला बाहिरबाट नाम दर्ता गराएका करिब ४ सय समावेश रहेका छैनन भने तिनीहरुको अद्यावधिक गरीएपछि समावेश हुने बताइएको छ ।

यसैबिच जिल्ला निर्बाचन कार्यालय प्यूठानले आगामी स्थानीय तहको निर्बाचनमा मतदाता शिक्षा कार्यक्रम स्थानीय स्तरमा नगर्ने भएको छ । प्यूठान सदरमुकाम खलंगामा आज भएको मतदाता तथा स्थानीय निर्वाचन तयारी सम्बन्धी अन्तरक्रिया कार्यक्रममा कार्यालयले निर्बाचन खर्चमा मितव्यीता कायम गर्दै मतदाता शिक्षा कार्यक्रम नगर्ने जनाएको हो। मतदाता शिक्षाका लागि स्थानीय तहमा उमेद्वार हुनेहरु र आफ्नै पार्टीबाट सञ्चालन गर्नुपर्ने जानकारी गराएको हो । प्यूठानमा १ सय ५१ मतदान केन्द्रहरुका लागि २ हजार ६६ जना कर्मचारी परिचालित हुने जिल्ला निर्बाचन कार्यालयले जनाएको छ । त्यसैगरी सरकारले आउदो २०७९ बैशाख ३० गतेको लागि घोषणा गरेको निर्वाचनलाई मध्यनजर गरी प्यूठान जिल्लामा व्यवस्थापन प्रकृया अगाडी बढाइएको छ ।

जिल्ला जनशक्ति व्यवस्थापन समितिका संयोजक तथा प्रमुख जिल्ला अधिकारी खिमराज भुषालको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले ९ वटा स्थानीय तहमा करिब २ हजार ६६ जना कर्मचारीलाई चुनावमा खटाइने प्रारम्भिक तयारी भएको छ । जिल्लामा शान्ति सुरक्षा मजबुद गराई स्वतन्त्र एंव भय रहित बातावरणमा निर्वाचन गराउन प्यूठान प्रशासन तयारी अवस्थामा रहेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी भुषालले बताए । निर्वाचन गराउदा कर्मचारीहरु नेपालको कानूनको अधिनमा रही काम गर्ने बताए । भुषालले कुनै पनी दलका उमेद्धवारले चुनावमा पैसा बाड्ने जस्ता गैर कानूनी काम गरेमा कानून बमोजिम कार्वाही गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन् । माघ २४ गतेदेखि नँया मतदाता नामावली संकलन कार्य बन्द भएको र अन्तिम नामावली चैत्र १५ गतेसम्म निर्वाचन आयोगले प्रमाणीकरण गरी घोषणा गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

प्यूठानको बिजुवारमा खुल्यो निमतारा पोलिक्लिनिक

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवारमा  बुधबार देखि निमतारा पोलीक्लिनिक सञ्चालनमा आएको छ । झिमरुक गाउँपालिका ६...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी