News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बाँदर नियन्त्रण गर्न विशेष अभियान

सिखबर संवाददाताभाद्र ०२ स्वर्गद्वारी, प्यूठान
१४६६ पटक
भाद्र ०२ स्वर्गद्वारी, प्यूठान

स्वर्गद्वारी नगरपालिकाको पहलमा माण्डवी गाउपालिका र सुनिल स्मृति गाउपालिका सँगको समन्वयमा बाँदर नियन्त्रण गर्न विशेष अभियान थालनी गरिएकाे छ । स्वर्गद्वारी नगरपालिकाकाे विशेष पहल र कृयतामा भारतको वनारस गोरखपुर बाट बाँदर नियन्त्रण गर्ने का लागि तालिम प्राप्त टोली शुक्रबार बाँदर प्रभावित क्षेत्रमा अाएर काम सुरु गरिएकाे स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ५ का वडा अध्यक्ष हिरामणी भण्डारीले जानकारी दिनुभयाे ।

विशेष गरेर राेल्पा जिल्ला सुनिल स्मृति गाउँपालिका वडा नं २ खुङग्री,लाल्टिवाङ्ग भाग्रीवाङ्ग,बाहेखोला सरोजा, खोलाखेत दमार, ओडार टाराढीक कोलम्पा,दोमइ किमिचौर बाटुले ,तल्लो सारी बलाङ्ग ,सयमुरे चिराबारी सोंड, नल्सी तापा सोत्रे, बाँजिपुर गोठिवाङ्ग,धनचौर बर्जिवाङ, जुडापाटा लामाचौर, नयाँगाउ चकचके लगायतका क्षेत्रमा बाँदर बस्ने संभावित ठाउँ हरू भएकाले उक्त ठाउँबाट बाँदर नियन्त्रण गरी सुरक्षित तरिकाले वन्यजन्तु आरक्षण, संरक्षित वन क्षेत्र तथा निकुञ्जमा स्थानान्तरण गरिने बडा अध्यक्ष भण्डारीले जानकारी दिनुभयो ।

यस स्वर्गद्वारी नगरपालिकाले नगरपालिका विभिन्न ठाउहरूमा वर्षेनी बाँदर आतंकले किसानहरूको बालिनाली सखाप पार्ने समस्यालार्इ मध्यनजर गर्दै आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ को तेस्रो नगर सभा बाट बाँदर नियन्त्रणका लागि भन्दै १० लाख रूपैयाँ बजेट विनियोजन गरेको छ ।

नगरपालिकाले थालेकाे कदम प्रति बाँदर पिडीत किसानहरु खुसी भएका छन । वर्षेनी लगाएर भित्र्याउने समयमा बाँदरले मकै बाली सखाप पारदिने समस्यावाट ग्रसित भएका किसानहरु बाँदर नियन्त्रण गरेर यहाँवाट सुरक्षित ठाउँ तिर स्थान्तरण गरिने भएपछि हर्षित भएका हून । बाँदर नियन्त्रणाकाे अभियानले किसानहरुलार्इ धेरै राहत मिल्ने नगर प्रमुख नेत्र बहादुर राेकायले जानकारी दिनुभयाे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

लुङ रिजाल बन्दुहरुको देवाली हेर्न हजारौ दर्शक

रमेश पुन १५ ,मंसिर, २०७९ प्यूठानको नौबहिनी गाउँपालिका ६ लुङमा रिजाल बन्दुहरुको सावेशी कुलपँुजा चलिएरको...

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीको खिचलो

लुम्बिनी प्रदेशको राजधानी सार्ने विषयमा कर्मचारीले किचलाे झिकेका छन् । राजधानी दाङको भालुबाङमा सार्ने प्रदेश...

लुम्बिनीमा एमाले पहिलो दल

झुलेनी नेटवर्क लुम्बिनीमा प्रत्यक्षतर्फ नेकपा एमाले नै ठूलो दल बनेको छ । यहाँ रहेका ५२...

प्युठानको मतपरिणाम रोचक बन्दै, गढ क्षेत्रमै गठबन्धन कम्जोर

प्यूठान जिल्ला सरदमुकाम खलंगा स्थीत जिल्ला समोन्वय समितिको सभाहलमा प्रतिनिधी सभा र प्रदेश सभाको मतगणना...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी