News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बाँदर नियन्त्रण गर्न विशेष अभियान

सिखबर संवाददाताभाद्र ०२ स्वर्गद्वारी, प्यूठान
१४८९ पटक
भाद्र ०२ स्वर्गद्वारी, प्यूठान

स्वर्गद्वारी नगरपालिकाको पहलमा माण्डवी गाउपालिका र सुनिल स्मृति गाउपालिका सँगको समन्वयमा बाँदर नियन्त्रण गर्न विशेष अभियान थालनी गरिएकाे छ । स्वर्गद्वारी नगरपालिकाकाे विशेष पहल र कृयतामा भारतको वनारस गोरखपुर बाट बाँदर नियन्त्रण गर्ने का लागि तालिम प्राप्त टोली शुक्रबार बाँदर प्रभावित क्षेत्रमा अाएर काम सुरु गरिएकाे स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ५ का वडा अध्यक्ष हिरामणी भण्डारीले जानकारी दिनुभयाे ।

विशेष गरेर राेल्पा जिल्ला सुनिल स्मृति गाउँपालिका वडा नं २ खुङग्री,लाल्टिवाङ्ग भाग्रीवाङ्ग,बाहेखोला सरोजा, खोलाखेत दमार, ओडार टाराढीक कोलम्पा,दोमइ किमिचौर बाटुले ,तल्लो सारी बलाङ्ग ,सयमुरे चिराबारी सोंड, नल्सी तापा सोत्रे, बाँजिपुर गोठिवाङ्ग,धनचौर बर्जिवाङ, जुडापाटा लामाचौर, नयाँगाउ चकचके लगायतका क्षेत्रमा बाँदर बस्ने संभावित ठाउँ हरू भएकाले उक्त ठाउँबाट बाँदर नियन्त्रण गरी सुरक्षित तरिकाले वन्यजन्तु आरक्षण, संरक्षित वन क्षेत्र तथा निकुञ्जमा स्थानान्तरण गरिने बडा अध्यक्ष भण्डारीले जानकारी दिनुभयो ।

यस स्वर्गद्वारी नगरपालिकाले नगरपालिका विभिन्न ठाउहरूमा वर्षेनी बाँदर आतंकले किसानहरूको बालिनाली सखाप पार्ने समस्यालार्इ मध्यनजर गर्दै आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ को तेस्रो नगर सभा बाट बाँदर नियन्त्रणका लागि भन्दै १० लाख रूपैयाँ बजेट विनियोजन गरेको छ ।

नगरपालिकाले थालेकाे कदम प्रति बाँदर पिडीत किसानहरु खुसी भएका छन । वर्षेनी लगाएर भित्र्याउने समयमा बाँदरले मकै बाली सखाप पारदिने समस्यावाट ग्रसित भएका किसानहरु बाँदर नियन्त्रण गरेर यहाँवाट सुरक्षित ठाउँ तिर स्थान्तरण गरिने भएपछि हर्षित भएका हून । बाँदर नियन्त्रणाकाे अभियानले किसानहरुलार्इ धेरै राहत मिल्ने नगर प्रमुख नेत्र बहादुर राेकायले जानकारी दिनुभयाे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

एउटा खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न सकिन्न – प्रतिनिधि सभा सदस्य थापा

प्रतिनिधि सभा सदस्य सुर्य थापाले एकपटकको खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न नसकिने बताएका छन ।...

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

लामो समय पछि चोरी गर्ने व्यक्ति पक्राउ

पटक पटक चोरिमा संलग्न एक व्यक्तिलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका...

नगर प्रमुख योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियुक्त

प्यूठान नगरपालिका प्रमुख बिष्णु बहादुर योगीको कानुनी सल्लाहकारमा अधिवक्ता शिवराज पण्डित नियूक्त भएका छन् ।...

शहीदका सपना पूरा गर्न हातेमालो गरौं : प्रचण्ड

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले शहीदको सपना पूरा गर्न सबैले हातेमालो गरेर अगाडि बढ्नुपर्नेमा जोड...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी