News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बाँदर नियन्त्रण गर्न विशेष अभियान

सिखबर संवाददाताभाद्र ०२ स्वर्गद्वारी, प्यूठान
१६६४ पटक
भाद्र ०२ स्वर्गद्वारी, प्यूठान

स्वर्गद्वारी नगरपालिकाको पहलमा माण्डवी गाउपालिका र सुनिल स्मृति गाउपालिका सँगको समन्वयमा बाँदर नियन्त्रण गर्न विशेष अभियान थालनी गरिएकाे छ । स्वर्गद्वारी नगरपालिकाकाे विशेष पहल र कृयतामा भारतको वनारस गोरखपुर बाट बाँदर नियन्त्रण गर्ने का लागि तालिम प्राप्त टोली शुक्रबार बाँदर प्रभावित क्षेत्रमा अाएर काम सुरु गरिएकाे स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ५ का वडा अध्यक्ष हिरामणी भण्डारीले जानकारी दिनुभयाे ।

विशेष गरेर राेल्पा जिल्ला सुनिल स्मृति गाउँपालिका वडा नं २ खुङग्री,लाल्टिवाङ्ग भाग्रीवाङ्ग,बाहेखोला सरोजा, खोलाखेत दमार, ओडार टाराढीक कोलम्पा,दोमइ किमिचौर बाटुले ,तल्लो सारी बलाङ्ग ,सयमुरे चिराबारी सोंड, नल्सी तापा सोत्रे, बाँजिपुर गोठिवाङ्ग,धनचौर बर्जिवाङ, जुडापाटा लामाचौर, नयाँगाउ चकचके लगायतका क्षेत्रमा बाँदर बस्ने संभावित ठाउँ हरू भएकाले उक्त ठाउँबाट बाँदर नियन्त्रण गरी सुरक्षित तरिकाले वन्यजन्तु आरक्षण, संरक्षित वन क्षेत्र तथा निकुञ्जमा स्थानान्तरण गरिने बडा अध्यक्ष भण्डारीले जानकारी दिनुभयो ।

यस स्वर्गद्वारी नगरपालिकाले नगरपालिका विभिन्न ठाउहरूमा वर्षेनी बाँदर आतंकले किसानहरूको बालिनाली सखाप पार्ने समस्यालार्इ मध्यनजर गर्दै आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ को तेस्रो नगर सभा बाट बाँदर नियन्त्रणका लागि भन्दै १० लाख रूपैयाँ बजेट विनियोजन गरेको छ ।

नगरपालिकाले थालेकाे कदम प्रति बाँदर पिडीत किसानहरु खुसी भएका छन । वर्षेनी लगाएर भित्र्याउने समयमा बाँदरले मकै बाली सखाप पारदिने समस्यावाट ग्रसित भएका किसानहरु बाँदर नियन्त्रण गरेर यहाँवाट सुरक्षित ठाउँ तिर स्थान्तरण गरिने भएपछि हर्षित भएका हून । बाँदर नियन्त्रणाकाे अभियानले किसानहरुलार्इ धेरै राहत मिल्ने नगर प्रमुख नेत्र बहादुर राेकायले जानकारी दिनुभयाे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल २०८१ श्रावण ६ आइतवार

 मेष विद्या र बुद्धिको विकास हुनेछ । नयाँनयाँ ज्ञान सिक्ने मौका मिल्नेछ । कार्यसिद्धि हुने...

कांग्रेसको संसदीय दलको बैठक आइतबार बस्ने

नेपाली कांग्रेसले संसदीय दलको बैठक आइतबारका लागि बोलाएको छ । बैठक आइतबार मध्याह्न १२ बजे...

आगामी निर्वाचनमा माओवादीसंग दुवै दलले गठबन्धन नगर्ने  सर्तमा नयाँ गठबन्धन बन्यो: पोखरेल

नेकपा एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले आगामी निर्वाचनमा माओवादीलाई साथ नलिने सर्तमा कांग्रेस-एमालेको गठबन्धन बनेको...

त्रिशूली दुर्घटनामा बेपत्ता बस र शव खोज्न यन्त्रसहित भारतिय टोलि खटाइयो

सिमलतालमा असार २८ गते पहिरोले बगाएर त्रिशूलीमा बेपत्ता भएका बस र शव खोजीका लागि भारतीय...

आजको राशिफल: २०८१ श्रावण ०५ शनिवार

मेष : आज रमाइलो यात्राको सम्भावना छ र त्यसबाट दीर्घकालिक फाइदा पुग्नेछ । लामो समयदेखि...