News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्वर्गद्वारी नगरपालिकामा बालबालिका पूर्ण भर्ना भएकाे घाेषणा

सिखबर संवाददाताभाद्र २३ स्वर्गद्वारी, प्यूठान
७४२ पटक
भाद्र २३ स्वर्गद्वारी, प्यूठान

अाज शनिवार ३९ अाैं शिक्षा दिवस तथा अन्तराष्ट्रिय साक्षरता दिवस २०७५ देशैभरी विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाइएकाे छ । शिक्षा सँग सराेवकार राख्ने सम्बद्द निकायहरुले विभिन्न खाले कार्यक्रमहरु गरी दिवस मनाएका छन । समाजवाद उन्मूख समृद्व राष्ट्र निमार्णकाे अाधार, दक्ष जनशक्ति विकास एवम् दिगाे शैक्षिक पूर्वाधार भन्ने मूल नारालार्इ अात्मासाथ गर्दै प्यूठान जिल्ला स्वर्गद्वारी नगरपालिकामा पनि याे कार्यक्रम भव्यताका साथ मनाइएकाे छ ।

दिवसकै अवसरमा यस नगरपालिकालार्इ अनिवार्य अाधारभूत शिक्षामा पहुँचकाे सुनिश्‍चितता भन्दै ५ वर्ष देखि १२ वर्ष उमेर समूहका अाधारमूत तहमा पूर्ण भर्ना नगरपालिका घाेषणा समेत गरिएकाे छ । ५ नम्वर प्रदेश नेपालका प्यूठानवाट निर्वाचित सांसद हरि रिजालकाे प्रमुख अातिथ्यतामा घाेषणा गरिएकाे हाे घाेषणा सभालार्इ सम्वाेधन गर्दै प्रमुख अतिथि रिजालले यस नगरपालिकाले याे अत्यन्तै उदारणीय काम गरेकाले हार्दिक बधार्इ तथा यसकाे निरन्तरताकाे कामना पनि गर्नुभयाे । साथै उहाँले घाेषणा गरेर मात्र यस अभियानले सार्थकता नपाउने हुँदा यसकाे कार्यान्वयनमा बलियाे गरी सबै लाग्नुपर्ने अाैल्याउनुभयाे ।

स्वर्गद्वारी नगरपालिकाका प्रमुख नेत्र बहादुर राेका क्षेत्रीकाे अध्यक्षतामा भएकाे कार्यक्रममा विशेष अतिथी प्रमुख जिल्ला अधिकारी बद्रीनाथ गैरे, सेभद् चिल्ड्रनका बरिष्ठ कार्यक्रम संयाेजक राजेन्द्र तुलाधर रहनु भएकाे थियाे भने अतिथीहरुमा प्यूठान प्रहरी प्रमुख निर्मल बुढाथाेकी लगायत विभिन्न शिक्षा सम्बद्व कार्यालयका प्रमुख एवम् प्रतिनिधि सरकारी तथा गैर सरकारी कार्यालयका प्रमुख एवम् प्रतिनिधि पत्रकार समाजसेवी राजनीतिज्ञ लगायतका विभन्न व्यक्तिहरुकाे उपस्थिति रहेकाे थियाे ।

साथै कार्यक्रममा शैक्षिक सामाग्रीहरुकाे प्रर्दशन समेत विभिन्न विद्यालयहरुले गरेका थिए जसकाे प्रथम स्थानमा पर्न सफल भएकाे हाे स्वर्द्वारी नगरपालिका वडा नं २ नाेसकाे जनता प्रावि विद्यालय यसका साथै जनता प्रावि नाेसलार्इ शैक्षिक सत्र २०७४ काे उत्कृष्ट विद्यालयकाे घाेषित समेत भएर पुरस्कार प्राप्त गरेकाे छ । दाेस्राे छेडापाेखरी प्रावि वडा नं ९ त्यसैगरी तेस्राे नेरा मावि काेचिवाङ भएका छन । शैक्षिक सामाग्री पर्दशनी मार्फत उत्कृष्ट अाउने विद्यालयहरुलार्इ नगद पुरस्कार सहित प्रमाणपत्र प्रदान गरिएकाे थियाे । यसैबिच नगरपालिका भित्र रहेर शैक्षिक क्षेत्रकाे विकासकाे लागि महत्वपूर्ण याेगदान पुर्याउने व्यक्तिहरुलार्इ पनि सम्मान गरिएकाे थियाे । स्वर्गद्वारी नगरपालिकाकाे अायाेजा तथा सेभद् चिल्ड्रेन कालिका विकास केन्द्र नेपाल फूलवारी एकिकृत ग्रामीण विकास संस्था गाेल परियाेजना लगायतका संस्थाहरुकाे सहयाेगमा अायाेजित कार्यक्रमकाे संचालन बल बहादुर राेकाएले गर्नुभएकाे थियाे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

ढुङ्गा लागेर प्यूठानमा बालिकाको मृत्यु

प्यूठानमा भिरबाट पल्टिएको ढङ्गा लागेर एक बालिकाको मृत्यु भएको छ । जिल्लाको गौमुखी गाउँपालिका २...

७ दिनभित्र भूक्तानी नदिए निर्माण व्यवसायी संघले कडा आन्दोलनको घोषणा गर्ने

निर्माण व्यवसायी संघ प्यूठानले विगत ३ बर्षदेखि सम्पन्न गरेका विभिन्न योजनाहरुको कामको भूक्तानी नपाएको भन्दै...

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...