News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

कोटघरको अनुहार फेरिदै, नगर उप-प्रमूखबाट नवनिर्मित गेट उद्घाटन

घनश्याम अस्तित्व प्यूठान कार्तिक, ०५
८६९ पटक
प्यूठान कार्तिक, ०५

पूर्वमा गेट, दक्षिणमा भान्साघर, ढोका अघि मौला, बलि दिने ठाउँ सेरोफेरोमा पर्खाल साथै रेलिड़ र मन्दिर परिसर छेंउछाउमा पर्खाल निर्माण कार्यसंगै स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा न. ५ उपल्लो सारीमा अबस्थित कोटघर मन्दिरको अनुहार बदलिँदै जान थालेको छ ।
मन्दिरको पूर्वपट्टी नवनिर्मित गेटले मन्दिरको सुन्दरता निकै बढाएको छ ।

विकासको लागि सधै राज्यको मुख मात्रै ताक्नु हुँदैन भन्ने भावनाबाट उत्प्रेरित भएर उक्त गेटको निर्माण खर्च जिम्मा आफूले लिएको ओबिराम पौडेलले बताउनु भयो । बैदेशिक रोजगारीको शिलशिलामा बिदेशमा बस्नुहुने उहाँले आफ्नो बुवाआमा मोहनलाल पौडेल र बसन्ती पौडेलको नाममा गेट निर्माण गरिएको कुरा गेटमा निर्मित शिलालेखमा उल्लेख छ ।

गेट निर्माण पश्चात आफूमा सामाजिक कार्यप्रतिको भावना झन् बलियो भएको ओबिराम पौडेलले बताउनु भयो । महानवमीको अवसरमा बिशेष मेला लाग्ने यस मन्दिरमा उक्त दिनमै नगरपालिका उपप्रमूख गोमा रेग्मीले नवनिर्मित गेटको उदघाटन गर्नुभएको हो ।
घटस्थापनादेखि दशमीसम्म पुजाआजा चल्ने यस मन्दिरमा पकाउन खान बस्नको निकै समस्या रहिरहेको थियो ।

अब आउँदो बर्षबाट यो समस्या पनि सुल्झिने भएको छ । साबिकको सारी गाबिस वडा न. १ निवासी प्रशान्त भण्डारी र खिमप्रसाद भण्डारीले बुवाआमाको सम्झनामा आफ्नो खर्चमा भान्साघरको निर्माण सम्पन्न गर्नुभएको छ । सोही क्रममा मन्दिर ढोका अघि मौलो गाडिने एवं बलिदिने स्थान वरपर पर्खाल तथा रेलिड़को खर्च जिम्मा स्व. बुवा गिरीराज भण्डारी,आमा कुमारीदेवी भण्डारीको सम्झना एवं सम्मानमा तीन भाई छोराहरू गंगाराम, गोकर्ण र चोपप्रसाद भण्डारीले लिनुभएको छ ।

नवमी को दिनमा बिशेष मेलाको अवसरमा उपस्थित भक्तजनहरूको स्वेच्छिक सहयोगबाट करिब दुई लाख जम्मा भएको मन्दिर ब्यबस्थापन समितिका सदस्य प्रशान्त भण्डारीले बताउनु भयो । र साथै घटस्थापनादेखि दशमीदिन अबधिभर हुने पूजा खर्च को जिम्मा स्वर्गद्वारी नगर पालिका वडा न. ५ का अध्यक्ष हिरामणी भण्डारीले लिने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नुभएको कुरा समिति सदस्य प्रशान्त भण्डारीले बताउनु भयो । महानवमीको दिनमा लाग्ने मेला एवं सराय नाँच तथा पुजाआजामा सरिक हुन रोल्पा, बाँके, बर्दिया, दाड़ र रूपन्देहीबाट पनि भक्तालुहरूको उपस्थिति रहन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

“गणतन्त्र गौरव” बाट पूर्व राष्ट्रपति भण्डारी सम्मानित

नेकपा (एमाले) ले पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई ‘गणतन्त्र गौरव’बाट सम्मान गरेको छ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापनाको...

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...