News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

३ दिने सहकारी व्यवस्थापन तालिम सुरु

बिबश जि.एम२०८० असोज १०
१६६ पटक
२०८० असोज १०

सहकारी व्यवस्थापन सम्बन्धि ३ दिने तालिम आजदेखि सुरु भएको छ । दिगो तथा मर्यादित आर्थिक सामाजिक सशक्तिकरण (सिड्स) कार्यक्रम अन्तरगत सहकारीहरुका लागि ३ दिने सहकारी व्यवस्थापन सम्बन्धि तालिम सुरु भएको हो । कालिका विकास केन्द्र नेपाल प्यूठानको आयोजना तथा स्ट्रोम फाउन्डेसनको सहयोग र ऐरावती गाउँपालिकाको समन्वयमा कालिका विकास केन्द्र नेपाल प्यूठानको सभाहल बिजुवारमा तालिम सुरु भएको हो ।

सहकारीहरुको दिगो व्यवस्थापन गर्ने उद्देश्यले ऐरावती गाउँपालिका भित्र रहेका सहकारीका प्रमुखहरुलाई तालिमको आयोजना गरिएको कालिका विकास केन्द्र नेपाल अन्तरगत (सिड्स) कार्यक्रमका संयोजक सरोज श्रेष्ठले जानकारी दिए । बचत गर्ने स्वाबलम्बन समहुहरुलाई मुलाधारमा ल्याउनको साथै सहकारीलाई व्यवस्थि तगर्दै उक्त समुहहरुको सहकारीमा पहुज बृद्धि गर्नका लागि विभिन्न बिषयमा जानकारी गराउने तालिमको मुख्य उद्देश्य रहेको कार्यक्रमका संयोजक श्रेष्ठले बताए ।  उनका अनुसार बचत समुहहरुलाई मुलधारमा लिएर सहकारीमा आवद्ध गराउने तालिमाको मुख्य उद्देश्य रहेको छ ।

तालिममा ऐरावती गाउँपालिका भित्रका विभिन्न १२ वटा सहकारी संस्थाका २२ को सहभागि रहेको छ । कालिका विकास केन्द्र नेपाल प्यूठानका कार्यकारी निर्देशक राजेन्द्र प्रसाद राज भण्डारीको अध्यक्षतामा सुरु भएको तालिमको सहजिकरण घोराही उपमहानगरपालिका शाखा अधिकृत प्रेम के.सीले गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...