News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

आत्महत्या रोकथाम विषयक अन्तरक्रिया

झुलेनी नेटवर्क२०८० असोज २३
२५९ पटक
२०८० असोज २३

विश्व मानसिक स्वास्थ्य दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानमा सरोकारवाला निकायबिच आत्महत्या रोकथाम विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रम मंगलबार सम्पन्न भएको छ । मल्लरानी ग्रामिण विकास सरोकार केन्द्र प्यूठानको सहयोगमा जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले अन्तरक्रिया कार्यक्रमको आयोजना गरेको हो । कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख, उपप्रमुख, प्यूठान नगरपालिकाका उपमेयर, जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका प्रमुख, सञ्चारकर्मी लगायत सरोकारवाला निकाय सहभागि थिए ।

कार्यक्रममा जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख हेमराज पाण्डेले प्यूठान जिल्लामा आत्महत्याको अवस्था, आत्महत्या घटाउन गर्नपर्ने प्रयास, रोकथाम बारे उल्लेख गरेका थिए । कार्यक्रममा सहभागिहरुले आत्महत्या रोक्न सबै सरोकारवाला निकायले साझा कार्यक्रम बनाएर लाग्नुपर्ने कुरामा जोड दिए ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानको तथ्यांकअनुसार प्यूठानमा २०७७ साल देखि हालसम्म २ सय ५० जनाले विभिन्न कारणले आत्महत्या गरेका छन् । यस वर्षको विश्व मानसिक स्वास्थ्य दिवसको नारा ‘मानसिक स्वास्थ्य सबैको अधिकार’ तय गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

माण्डवीमा घरमा हुँदैनन् सुत्केरी

माण्डवी गाउँपालिकामा अहिले गाउँघरमा सुत्केरी हुन छाडेका छन् । गाउँपालिकाले दिएको तथ्यांक अनुसार चालु आर्थिक...

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...