News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

बिबश जि.एम२०८० फागुन ७
२०१ पटक
२०८० फागुन ७

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ३ बिजयनगर स्थित मुक्ति माध्यामिक विद्यालयले सोमबार स्थापना दिवस मनाएको हो ।

कार्यक्रममा बोल्दै प्यूठान नगरपालिकाका नगरप्रमुख बिष्णु बहादुर योगिले सबै विद्यालयले गतिशिलता प्राप्त गर्न आवश्यक रहेको बताए । सबै विद्यालयमा शिक्षाको शैक्षिक क्षेत्र विकासको निम्ति जुन जुन कम्पोनेन्ट आवश्यकता पर्छ त्यो सबै समयमा नै क्रियाशिल भए मात्र विद्यालयको शैक्षिक गुणस्तरलाई प्रभावकारी रुपमा अगाडी बढाउन सकिने बताए। साथै नगरप्रमुख योगिले विद्यालय शिक्षा क्षत्रेबाट राजनीति टाढा हुनुपर्ने बताएका छन।

कार्यक्रममा बोल्ने वक्ताहरुले विद्यालय तथा विधार्थीलाई उत्कृष्ट बनाउन शिक्षक र अभिभावक तदारुकताका साथ लाग्नुपर्ने बताएका छन् । साथै जन्मोत्सव मनाएर मात्र विधार्थी तथा विधालयले राम्रो स्थान हासिल गर्न नसक्ने बताउँदै त्यसको लागि सबै पक्षलाई सबल बनाएर अघि बढ्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।

कार्यक्रममा नगरपालिकाका उपप्रमुख देवेन्द्र बर्माले नगरपालिकाले शिक्षा क्षेत्रलाई राम्रो बनाउन विभिन्न सरोकारवाला तथा अभिभावकबाट सुझाब लिदै आएको बताए । शिक्षा कार्यदल बनाएको भन्दै अब छिट्टै नै नगर शिक्षा ऐनले त्यो शिक्षा कार्यदल नगरसभाबाट पास गर्ने गरि तयारी गरेको पनि उनले जानकारी गराए । साथै विद्यालयले अहिले विद्यालय व्यवस्थापन समिती अध्यक्ष अझै पनि चुन्न नसकेको प्रति उनले दुख व्यक्त गरे ।

कार्यक्रममा विद्यालयका प्रधानाध्यापक दामोदर बिष्टले वार्षिक प्रगति प्रतिबेदन र लेखापाल यम बहादुर खत्रीले आर्थिक प्रतिबेदन प्रस्तुत गरेका थिए ।

कार्यक्रममा शिक्षा समन्वय इकाई प्यूठानका प्रमुख दुर्गा बहादुर खड्का, मुक्ति मा.बिका पूर्व प्रधानाध्यापक गुमानराज पुलामी, संचारकर्मी, अभिभावक, विधार्थी लगायतको सहभागीता रहेको थियो । कार्यक्रमको संचालन शिक्षक कृष्ण घिमिरेले गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...