News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

अपाङ्गहरूले सेवा नपाएको गुनासो

मधुसुदन पोख्रेल१६ मंसिर, प्यूठान
९७० पटक
१६ मंसिर, प्यूठान

अपाङ्गहरुले आफुहरुले पाउने कुनै पनि किसिमको सेवा सहज रुपमा नपाएको गुनासो गरेका छन । दिगो विकासको लक्ष अपाङ्गता मैत्री भविश्य भन्ने मुल नाराका साथ २८ औ अन्तराष्ट्रिय अपाङ्गता दिवसको अवसरमा प्यूठान नगरपालिकाद्धारा आयोजित अनुशिक्षण तथा सरोकारवलाहरु बीच भएको अन्तरक्रिया कार्यक्रममा यस्तो गुनासो व्यक्त गरेका हुन ।

सेवा कागजमा मात्र सिमीत भएकोलभन्दै अपाङ्गहरु प्रती गर्ने व्यभार तथा सेवा अलि फरक भएको गुनासो राख्दै नगर अपाङ्गग सेवा सघंका सदस्य फन प्रसाद भन्डारीले यातायातमा क्षेत्रमा अभद्र व्यभार गर्ने,अपाङ्गपरिचय पत्रको लागु नगरीदिने, स्वास्थ्य क्षेत्रमा सेवा लीन जादा लाइनमै बस्नु पर्ने ,सरकारी सेवासुविधा पनि पहुचवालले मात्र पाउने,अपाङ्गगहरु प्रति पनि स्थानीय सरकारले चासो नदिएको गुनासो व्यक्त गर्दै हरेक क्षेत्रमा अपाङ्गमैत्री हुनु पर्ने माग राख्नु भएको छ । साथै कार्यक्रममा सरकारले पनि अपाङ्गगहरुका लागि स्वास्थ्य विमा निसुल्क हुनु पर्ने माग राखेका छन ।

प्यूठान नगरपालिका भित्र रहेका विभिनन वर्गमा पर्ने ४० जना अपाङ्गहरु लगाएत विभिन्न सरोकारवालाको उपस्थीती रहेको कार्यक्रममा प्रवक्त शिवराज पण्डितले अपाङ्गहरुका लागि संविधानमा भएका ऐन को बारेमा जानकारी गराउनु भएको थियो।कार्यक्रमा उठेका गुनासोको संवोधन गर्दै नगर प्रमुख अर्जुन कुमार कक्षपतिले अपाङ्गगहरुको संरक्षण गर्ने दयित्व स्थानिय सरकारको भएको भन्दै सरकारले दिने सेवासुविधा बाट कोहि नछुटोस भन्नका निम्ती स्थानिय सरकार लागि परेको बताउनु भयो । प्यूठान नगरपालिकाले अपाङ्गहरुका लागि ८ लाग वजेड विनियोजन गरेको बताउनु भयो । साथै कसैले पनि दुख नपाओस भन्न्को निम्ती नगरपालिकाले एकलाखको अपाङ्गकोषको स्थापना गरेको समेत जानकारी गराउनु भयो । साथै कक्षपतिले अव देखी ग वर्गका अपाङ्गले पनि पाउने सेवा नगर सरकारले व्यवस्था गरेको बताउनु भयो । कक्षपतिले स्थानीय सरकार नागरीककै साथमा रहेका भन्दै उठेका गुनासोहरुको तत्काल समाधान गर्न पहल गर्ने बताउनु भयो । नगर भित्र रहेका कुनै पनि नागरीकहरुको गुनासो र नगरपालिकाले दिने सेवा सुविधाको जानकारी लिनको लागि टोल फ्री नम्मरको पनि व्यवस्था गरेको बताउनु भयो । नम्मरमा फोन गर्दा पैसा लाग्दैन ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

अनाथ बालबालिकालाई सहयोग

हिजो आइतबार मल्लरानी गाउँपालिका वडा नं ३ का २ जना अनाथ बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरिएको...

चौतारीको स्थापना दिवसमा सम्मान सहित विविध कार्यक्रमको आयोजना

प्रेस चौतारी नेपाल जिल्ला शाखा प्यूठानले २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी...

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवस प्युठानमा पनि मनाउने

प्रेस चौतारी नेपालको २५ औं स्थापना दिवसको अवसरमा प्युठान शाखाले विविध कार्यक्रम गरि मनाउने तयारी...

मान्डवि गाउँपालिका ३ का विभिन्न स्थानमा सम्पन्न एक हजार मिटर पक्कि कुलो तथा सार्वजनिक धारो निर्माणको अनुगमन

प्रधानमन्त्री स्वरोजगार कार्यक्रम अन्तरगत मान्डवि गाउँपालिका ३ मा सम्पन्न भएका एक हजार मिटर पक्कि कुलो...

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

एक दिने बाख्रा पालन कार्यक्रम शनिबार प्यूठान नगरपालिका ३ बिजयनगरमा सम्पन्न भएको छ । एकिकृत...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी