News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बि.एन.एम.टि द्धारा स्वास्थ्य सामग्री हस्तान्तरण

सिखबर संवाददाता २६ जेठ
८७७ पटक
२६ जेठ

प्युठानमा विगत लामो समयदेखि क्षयरोग रोकथाम तथा नियन्त्रणको क्षेत्रमा काम गर्दै आएको बिराट नेपाल मेडिकल ट्र««स्ट ( बि.एन.एम.टि)द्वारा स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानलाई स्वास्थ्य सामग्री हस्तान्तरण गरेको छ ।
बि.एन.एम.टि नेपालगञ्जका क्षेत्रिय कार्यक्रम प्रबन्धक गंगाराम बुढाथोकीले ३ लाख बराबरको व्यक्तिगत स्वास्थ्य सुरक्षा सामग्री स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख बिशाल सुवेदीलाई हस्तान्तरण गरेका हुन्।सामग्री अन्र्तगत ३० सेट पिपिई,३ हजार सेट ग्लोभ्स,३ हजार सेट सर्जिकल मास्क,५५ लिटर सेनिटाइजर र ६० पिस एन–९५ मास्क रहेका छन्।
कोभिड –१९ को महामारीको समयमा अग्रपंक्तिमा रहेर काम गर्ने स्वास्थ्यकर्मी, सुरक्षाकर्मी र प्रयोगशालाकर्मीहरुलाई बिशेष गरि सुरक्षा प्रदान गर्ने उद्देश्यले उक्त सामग्री उपलब्ध गराएको बुढाथोकीले जानकारी दिनुभयो। उहाँले भन्नुभयो– ‘ क्षयरोग रोकथामका लागि हामीले सहकार्य गरिरहेका छौं अहिलेको विपतमा पनि सहकार्य गर्न कोसिस गरेका छौं।” कोभिड –१९ को जोखिममा हामी सबै भएतापनि उनीहरु अत्यन्तै जोखिममा हुने भन्दै उहाँले यस्तो बेला स्वास्थ्यकर्मीहरुको समस्या बुझ्न आवश्यकता रहेको बताउनुभयो।
विगत ३ बर्ष देखि प्युठानमा स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानको सहकार्यमा क्षयरोग रोकथाम तथा नियन्त्रण क्षेत्रमा काम गरिरहेको भन्दै उहाँले पहिलो चरणको कार्यक्रम अन्र्तगत सहयोग गरेको बताउनुभयो।
दोश्रो र तेश्रो चरणको कार्यक्रम अन्तरगत जिल्लाभर रहेका करिब ३ सय जना उपचाररत गरिब तथा असहाय क्षयरोगका विरामीहरुलाई पोषणको अभाव नहोस् भन्ने उद्देश्यले खाद्य सामग्री वितरण गर्ने र जिल्लाभरका स्वास्थ्यकर्मीहरुका लागि स्वास्थ्य सुरक्षा सामग्री उपलब्ध गराउने समेत जानकारी दिनुभयो।
स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख विशाल सुवेदीले जिल्लामा आफुहरु संगको सहकार्यमा क्षयरोग रोकथाम तथा नियन्त्रणको क्षेत्रमा महत्वपुर्ण सहयोग गर्दै आएको भन्दै विपतको समयमा स्वास्थ्य सुरक्षा सामग्री प्रदान गरेकोमा संस्थालाई धन्यवाद दिनुभयो। उनले प्राप्त गरेको सहयोगलाई स्थानिय तहसंगको समन्वयमा आवश्यक ठाउँमा उपयोग गर्ने बताउनुभयो।
अहिले जिल्लामा रहेका विभिन्न क्वारेन्टाइनमा बसेकाहरुको आरडिटी चेकजाँच भैरहेको र स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई पिपिई सेट आवश्यक भैरहेको बेला संस्थाले गरेको सहयोग निकै महत्वपुर्ण भएको प्रमुख सुवेदीको भनाई छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

भानुभक्त मा वि बर्वाेटको अन्तीम मत परिणाम

प्युठानको मल्लरानी गाँउपालिका ३ वर्वोट स्थित भानुभक्त माध्यमिक विद्यालयमा वि व्य स गठन गर्दा जम्मा...

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै, लुम्बिनीमा बिशेष समाराेह हुने

गाैतम बुद्धको २५६८ औं जयन्ती आज मनाइँदै छ । प्रत्येक वर्ष वैशाख शुक्ल पूर्णिमाका दिन...

जेष्ठ १३ गतेदेखि आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुँदै

जेष्ठ १३ गतेदेखि प्यूठान सहित देशभर एकसाथ आई.पि.भी खोप अभियान सञ्चालन हुने भएको छ ।...

सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री

पेशागत महासंघ जिल्ला कमिटी प्यूठानले सुस्त श्रवण शक्ति भएका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको छ...

भानुभक्त मा.बि बर्बोटको वि.व्य.स. गठन निर्वाचनद्धारा गरीने

प्यूठानको चुजाठाटी स्थित भानुभक्त मा.बि बर्बोटको विद्यालय व्यवस्थापन समिती सदस्य गठन चुनाबी प्रकृयामा पुगेको छ...