News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

पाचौं राष्ट्रिय हाप्किडो च्याम्पियनसिप प्युठानमा हुने

मधुसूदन पोख्रेल २०७८ फागुन ३०
१०७६ पटक
२०७८ फागुन ३०

पाचौँ राष्ट्रिय हाप्कीडो च्याम्पेन्सीप प्यूठानमा हुने भएको छ । नेपाल मार्सल आर्ट्स हाप्कीडो संघ प्युठानको आयोजना तथा केन्द्र र प्रदेशको समन्वयमा आगामी चैत्र ५ देखि ७ गतेसम्म केन्द्रिय स्तरको प्रतियोगिता हुने भएको हो ।
सोमबार पत्रकार सम्मेलन गर्दै हाप्कीडो संघ प्रदेश कमिटिका सचीव एवं संघका प्यूठान जिल्ला अध्यक्ष टेकराज केसीले देश भरका १० हजार भन्दा बढि खेलाडिको उपस्थीतिमा प्रतियोगिता हुने बताएका छन् । “राष्ट्रका लागि खेलकुद स्वास्थ्यका लागि खेलकुद” भन्ने मुल नारालाई आत्मसात गर्दै माण्डवी गाउँपालिकाको जस्पुर खेलमैदानमा हुने प्रतियोगितामा २० केजी देखि ७५ केजि तौल विचका समुहका खेलाडिलाई खेलमा सहभागि गराउन लागेको के. सी. को भनाई छ ।
हालसम्म जिल्लामा राष्ट्रिय स्तरको खेल नभएको भन्दै यो खेलले जिल्ला चिनाउन पनि महत्वपुर्ण भुमिका खेल्ने आयोजकको भनाई छ । देशभरबाट उपस्थीत खेलाडिहरुलाई व्यवस्थापनको लागि तयारी भैसकेको भन्दै यो खेलबाट जिल्ला चिनाउन सवैको सहयोग रहने पनि आयोजकले जनाएको छ । तोकिएको तौल समुहका विजेता खेलाडिलाई नगद पुरस्कार संगै मेडल र प्रमाण पत्र दिने आयोजकले जानकारी दिएको छ ।
खेलाडी सन्जिब बिष्टले हाप्किडो खेल सुरु गरेदेखि पढाई सङ्गै आफ्नो भविष्य निर्धारण गर्न, स्वस्थ र निरोगी बन्न पुगेको बताएका छन् । खेल सुरु गरेदेखि आफ्नो खाली समयको समेत व्यवस्थापन भएको बताउछन् । यस्तै खेलाडी सुबस्ती के. एम. ले खेलाडी राष्ट्रको गहना भएकाले सम्पुर्ण खेलाडीको अभिभावकहरुले सकारात्मक सहयोग गरे खेलबाटै जीवन धान्न सकिने बताएका छन् ।
प्यूठान जिल्लामा हाप्कीडो खेलमा खेलाडिको आकर्षण राम्रो भएकोले जिल्लामै राष्ट्रिय स्तरको च्याम्पेन्सीप राख्न सफल भएको आयोजकको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

जनताले आशा भरोसा र विश्वास गरेर दिएको भोटको उच्च मुल्याकंन गछौः सांसद गिरी

नेपाली कांग्रेस लुम्बिनी प्रदेश सह महामन्त्री तथा माननिय प्रदेश सभा सदस्य निमा गिरीले जनताले आशा...

बालमैत्री स्थानीय शासन सञ्चालन सम्बन्धि तालिम ऐरावतीमा

बालमैत्री स्थानीय शासन सम्बन्धि तालिम ऐरावती गाउँपालिका ५ मा सम्पन्न भएको छ । सरोकार सञ्चार...

मुक्ती माविमा विद्यार्थीमाथि निर्घात कुटपिट, विद्यार्थीको हात भाँचियो, एकजनालाई रिफर

विद्यालय हाताभित्र विद्यार्थीमाथि कुटपिट हुँदा कम्तिमा ४ जना विद्यार्थी घाईते भएका छन्। बुधवार मुक्ति माध्यमिक...

मल्लरानी ३ मा सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम

सुर्तीजन्य पदार्थ सेवनको न्यूनीकरण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम बुधबार मल्लरानी गाउपालिका ३ मा सम्पन्न भएको छ...

रुखबाट लडेर झिमरुकमा एक महिलाको मृत्यु

रुखबाट लडेर झिमरुक गाउँपालिकामा एक महिलाको मृत्यु भएको छ । मगंलबार बिहान घाँस काट्न भनी...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी