News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गठबन्धनको हलो कहाँ अड्कियो ?

झुलेनी नेटवर्क२०७९,बैशाख ४ गते
४०९ पटक
२०७९,बैशाख ४ गते

प्यूठानमा सत्तारुढ गठबन्धन दलहरुबीच पद बाडफाडमा कुरा नमिलेपछि एक्लाएक्लै उम्मेदवार घोषणा गर्न थालेका छन् । गाउँगाउँमा निर्वाचनको अभियान तयारी तीव्र पार्नुपर्नेमा सत्तारुढ गठबन्धन दलहरु दिनहु प्यूठान नगरपालिका ४ स्थित जुम्रीको होटल आयुष्मामा बसेर चरण चरणमा बार्ता गरेपनि आईतबार सम्म सहमतिमा पुग्न सकेका छैनन् । तालमेल र भागबण्डा मिलाउन नसक्दा चरणबद्ध छलफल मात्रै भइरहेको नेपाली कांग्रेस प्यूठान क्षेत्रनम्बर २ का क्षेत्रिय सभापति रोज राणाले झुलेनी पोष्टलाई जानकारी दिए ।
जिल्लाका पालिका र वडा अनुसार उम्मेदवारीमा आआफ्नै दाबी भएकाले निष्कर्षमा पुग्न समस्या भएको उनले बताए । सबै पाँचै दलबीच संयुक्तरुपमा गठबन्धन गर्न समस्या भएपछि नेपाली कांग्रेसले राजमो संग गर्नेकी माओबादी केन्द्रसंग गठबन्धन गर्ने भन्ने बारे पनि छलफल भइरहको उनले बताए । यस अघि प्यूठानमा गठबन्धनका सबै दलहरु निर्वाचनमा संयुक्त गठबन्धन गरेर जाने कुराको छलफल सहमति नजिक पुगेको नेताहरूले दाबी गर्दै आएका थिए ।
जिल्लाका ९ स्थानीय तहमध्ये नौबहिनीमा माओबादी केन्द्र र नेपाली कांग्रेसबीच गठबन्धन हुने सहमति नजिक पुगेको स्रोतको दावि छ । यहाँ अघिल्लो २०७४ सालको स्थानीय तहको निर्वाचनमा समेत यी दुई दलबीच नै चुनावी गठबन्धन भएको थियो । माण्डबी गाउँपालिकामा माओबादी केन्द्रले सिंगलरुपमै आफ्ना उम्मेदवारको नाम सिफारीस गरेर सार्वजनिक गरिसकेको छ ।
यस अघि जितेका स्थानमा जस्ले जितेको छ उसैले प्रमुख पाउने र एमालेले जितेका स्थानमा भागबन्डा गर्ने भद्र सहमति गत चैत्र २८ गते भएको भन्दै गठबन्दधन दलहरुले बिज्ञप्ती सार्वजनिक गरेका थिए । निर्वाचन लड्ने चाहाना राखेका कार्यकर्ताको चर्को दवाबका कारण जिल्ला भरमै भागबन्डा गरेर तालमेल गर्न समस्या भएको गठबन्धनमा सहभागि एक नेताले जानकारी दिए । जिल्लाभरमै संयुक्तरुपमा तालमेल गरेर भागबन्डा गर्न प्राविधिक समस्या भएको भन्दै दलहरुले स्थानीय तहरुमै व्यापक छलफल गरि तालमेल गर्न कार्यकर्तालाइ निर्देशन गरेका छन् ।
प्यूठानमा नेपाली कांग्रेस, नेकपा (माओवादी केन्द्र), नेकपा (एकीकृत समाजवादी), राष्ट्रिय जनमोर्चा र जनता समाजवादी पार्टीबीच चुनावी तालमेल गर्ने गरी गठबन्धन गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको जेठो विद्यालयको कम्यूटर ल्याव बेहाल !

तस्बिर हेर्दा सबैलाई लाग्छ यो कुनै भग्नावशेष भएको भवन हो । त्यहाँ बर्षौदेखि रेखदेख गर्ने...

विभिन्न कार्यक्रम गरि नौंबहिनीले मनायो गणतन्त्र

१६औं गणतन्त्र दिवस नौबहिनी गाउँपालिकाले पनि मनाएको छ । गणतन्त्र दिवसको अवसरमा नौबहिनी गाउँपालिकाले सोमबार...

झिमरुक बिजुली–लिफ्ट खानेपानी आयोजनाको काम अघि बढ्ने

आयोजनाको स्टीमेटमा समस्या भएर रोकिएको झिमरुक बिजुली लिफ्ट खानेपानी आयोजना निर्माणको काम अघि बढ्ने भएको...

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना

प्यूठानमा गाडी दुर्घटना भएको छ । स्वर्गद्धारी नगरपालिका ६ देउराली बाट बिजुवारको लागि छुटेको लु...

प्यूठानमा मेकानिकल सहितको ट्राफिक चेकजाँच

हुनसक्ने सडक दुर्घटना रोक्न र न्यूनीकरण गर्नको लागि प्यूठानमा ट्राफिक प्रहरीले मेकानिकल चेकजाँच अभियान सुरु...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी