News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बेवारीसे शवको व्यवस्थापन नहुँदा समस्या

झुलेनी नेटवर्क२०७९ असार २१, प्यूठान
५७८ पटक
२०७९ असार २१, प्यूठान

बेवारीसे शवको समयमै व्यवस्थान नगर्दा दुर्गन्ध बढेको स्थानीयले गुनासो गरेका छन । एक साता पहिले प्रहरीले झिमरुक नदि किनारमा फेला पारेर प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवार स्थित पोष्टमाटम घरमा राखेको शवका कारण दुर्गन्ध बढेको स्थानीयको गुनासो छ ।

सडक छेउमै रहेको अव्यवस्थीत पोष्टमाटम घरमा शव रहेकाले समस्या भएको स्थानीय बिरेन्द्रकुमार श्रेष्ठले गुनासो गरे । विद्युत लाइन गएको समयमा शव गृहमा राखिएको फ्रिज बन्द हुने र त्यो समय वरिपरि बस्न नसकिने गरि शवको गन्ध आउने गरेको स्थानीय सत्यदेवि श्रेष्ठले बताइन ।

बिजुवार मित्रमणी चोक देखि सुनारटोल जाने सडक किनार स्थित बस्ती बिचमै शव गृह राखिएकाे कारण यहाँका स्थानीयले सधै यस्तै समस्या वेहोर्नु परिरहेको स्थानीय सूर्या श्रेष्ठले बताइन । बस्ती नजिकै रहेको शव गृह हटाउन स्थानीयले लामोसमय देखी माग गरेपनि सुनुवाइ नभएको बताए । शव ल्याएर सरोकारवाला निकायले व्यवस्थापन गर्न ढिलाइ गरेको साे स्थानीयवासीको गुनासो छ । यसरी बस्ती बिचमै रहेको शव गृहमा लामो समयसम्म बेवारीसे शव राख्न नहुने प्यूठान नगरपालिकाका निवर्तमान मेयर अर्जुनकुमार कक्षपतिले बताए । उनले स्थानीयको गुनासोबारे प्रहरीलाई जानकारी गराएको बताए । बेवारीसे शव व्यवस्थान गर्न ढिलाई भएको भन्ने गुनासो आएको जिल्ला प्रहरी प्रमुख डिएसपी सत्यनारायण थापाले बताए । उनले चाडै शवको व्यवस्थापन गरिने बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईयो

प्रजातन्त्र दिवस प्यूठानमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको आयोजनामा...

मुक्ति मा.विको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न

मुक्ति माध्यामिक विद्यालय रातामाटाको ७२ औं वार्षिक उत्सव तथा अभिभावक भेला सम्पन्न भएको छ ।...

घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्न प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघको होडिङ्ग वोर्ड

प्यूठान जिल्लामा अनाधिकृत रुपमा रहेका घुमन्ते व्यापारीहरुलाई निरुत्साहित गर्नको लागि प्यूठान उद्योग वाणिज्य संघले होडिङ्ग...

शिशु कल्याण प्रा.विले अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम सञ्चालन गर्‍यो

प्यूठान नगरपालिका ७ टाकुराचौर स्थित शिशु कल्याण प्रा.वि ले अभिभावक तथा अभिभावक शिक्षा अभिमुखिकरण तालिम...

सहकारीको मुल्यमान्यतालाई टेकेर सहकारी सञ्चालन गर्न प्रजिअ अर्यालको आग्रह

प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण प्रसाद अर्यालले जिल्लामा रहेका सहकारी सञ्चालक समितिलाई सहकारीको मुल्यमान्यता भित्र रहेर...