News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्युठानमा उत्कृष्ट्र सञ्चारकर्मि र सञ्चारमाध्यम पुरस्कृत

सागर रिजालप्युठान,५ पुस
६७० पटक
प्युठान,५ पुस

प्युठान जिल्लामा सन् २०१८ मा बालबालिकाको क्षेत्रमा उत्कृष्ट्र काम गरेका सञ्चारकर्मि र सञ्चारमाध्यम पुरस्कृत भएका छन् । नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा प्यूठान, कालिका विकास केन्द्र नेपाल र सेभ द चिल्ड्रेनको साझेदारीमा सञ्चालित कार्यक्रम अन्र्तगत उत्कृष्ट पत्रकार छनौट गरिएको महासंघका सचिव विजयसिंह भारतीले बताए । पुरस्कृत हुनेमा सञ्चारकर्मीको तर्फबाट नेपाल पत्रकार महासंघ प्रदेश सदस्य तथा गोरखापत्र प्युठान संवाददाता सुजल श्रेष्ठ र उत्कृष्ट सञ्चारमाध्यम रेडियो कृपालु ९९ मेगाहर्ज प्यूठानलाई नगद २५ ÷२५ हजार रुपिँया सहित पुरस्कृत गरिएको छ । तीन वटा संस्थाको समन्वयमा बालबालिका सम्वन्धि इलेक्ट्रोनिक बुलेटिन प्रकाशन, रेडियो सन्देश प्रकाशन तथा प्रशारण गरिएको थियो ।
पुरस्कार वितरण कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि प्रदेश नं ५ का सदस्य हरि रिजालले कहिले भोकभोकै त कहिले आधा पेट खाएर जनताका गुनासोलाई सिहदरवार सम्म पु¥याउने पत्रकारहरुप्रति नेपाल सरकार ऋणी रहेको बताए । हरेक कार्यको लागि पैसा चाहिन्छ ,उनले भने,‘पत्रकारहरुलाई नेपाल सरकारले उचीत पारिश्रमिक दिन नसकेको खण्डमा पनि ,जनताका आवाजहरु निरन्तर वाहिर ल्याई घचघच्याउने काम गरेका छन् ।’ सहयोगी संस्था कालिका विकास केन्द्र नेपाल र सेभ द चिल्डे«नलाई धन्यवाद दिदै उनले पछिल्लो समय बालमृत्युदर कम भएको, कुपोषण, पोलियो जस्ता रोग पनि विस्तारै न्युनिकरण गरेको बताए । सरकारको आँखा नपुगेको ठाउँहरुमा पत्रकारहरु पुगेर जन्ताको बास्तविक अवस्थालाई सम्बन्धित निकायमा पुराएको उनको भनाई छ ।
कार्यक्रममा सहयोगि संस्था सेभ द चिल्डे«नका कार्यक्रम संयोजक अनन्त विकले प्युठानमा सन् २००९ देखि २०१८ सम्म आउँदा जिल्लाले धेरै राम्रो नतिजा प्राप्त गर्न सफल भएको छ । बालबालिकाको शिक्षा, स्वास्थ्य, सहभागिता लगाएतका क्षेत्रमा मिडिया संग सहकार्य गरेर अगाडी वढ्दा कतिपय बालबालिकाको घर बनेको, उपचार भएको छ , बालबालिका नियमित विद्यालय जाने वातावरण बन्नुका साथै बालविवाहमा पनि कमि आएको उनले बताए ।
नेपाल पत्रकार महासंघका कार्यवाहक अध्यक्ष एलवी थापाको अध्यक्षता भएको कार्यक्रममा जिल्ला स्थित सञ्चारकर्मि उपस्थिती रहेको थियो । कार्यक्रमको संञ्चालन शाखाकी सहसचिव राधिका भुसालले गरेकी थिईन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

प्यूठानको बिजुवारमा खुल्यो निमतारा पोलिक्लिनिक

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवारमा  बुधबार देखि निमतारा पोलीक्लिनिक सञ्चालनमा आएको छ । झिमरुक गाउँपालिका ६...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी