News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

गौमुखि गाउँपालीकामा ६ सय २९ खरको छना विस्थापित

जायश्वर जैसी २३ माघ, ठुलाबेसी प्युठान
६५३ पटक
२३ माघ, ठुलाबेसी प्युठान

गौमुखी गाउँपालिकामा खरको छाना विस्थापन गर्ने कार्यले तीब्रता पाएको छ ।

गौमुखी गाँउपालीकाका ६ सय उनन्तीस घर धुरीले आफ्नो खरको छाना हटाएर गाउँपालीकाले निसुल्क उपलव्ध गराएको मारून रङ भएको ०.०४ एम एम को जस्ता पाताले घर छाएका छन्।

पालिकाको वडा नं १ अर्खामा ८६, वडा नं २ अर्खामै ९०, वडा नं ३ रजवारामा २ सय , वडा नं ४ पुजामा १ सय ४२ , वडा नं ५ खुङमा ४०, वडा नं ६ लिवाङमा ३१ र वडा नं ७ नारीकोटमा ४० घरधुरीले जस्तापाताले घर छाइसकेको गाउँपालिकाकी सूचना अधिकारी लक्ष्मी न्यौपानेले जानकारी दिएकी छिन् ।

गत कार्तिक २७ गते हुलास स्टिल र गौमुखी गाउँपालिका बीच रङ्गीन जस्तापाता आपूर्ति सम्बन्धी समझदारी भएपछि जस्ताले घर छाउने अभियानको सुरूवात भएको थियो । गौमुखी गाउँपालिकाका प्रत्येक बस्तीहरूमा घर बनाउने कार्य धमाधम चलेको छ ।

घर छाउनको लागि तयार भैसकेपछि मात्रै वडा कार्यालयहरूबाट सम्बन्धित घर धनीलाई जस्ता पाता वितरण गरिएको पालिकाले जानकारी दिएको छ । खरको छना विस्थापित कार्यक्रमको प्रभाव मूल्याङ्कनको लागि मदन कुमार आचार्यको संयोजकत्वमा एक प्रभाव मूल्याङ्कन समिति समेत निर्माण गरी यस कार्यक्रमको प्रभावकारीताको मापन पनि पालिकाले गरिरहेको छ ।

गौमुखी गाउँपालिकाले आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ को बजेटबाट ५ करोड २८ लाख ४४ हजार ८८ रूपैयाँको लागतमा गाउँपालिकाका सातओटै वडाभित्र रहेका गरिब तथा विपन्न परिवारका १ हजार ६ सय तेत्तीस घरमा जस्ता(टिन)को छाना लगाउने योजना रहेको गौमुखी गाउँपालिकाका अध्यक्ष विष्णु कुमार गिरीले जानकारी दिएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

प्यूठानको बिजुवारमा खुल्यो निमतारा पोलिक्लिनिक

प्यूठान नगरपालिका ४ बिजुवारमा  बुधबार देखि निमतारा पोलीक्लिनिक सञ्चालनमा आएको छ । झिमरुक गाउँपालिका ६...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी