News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

लकडाउनको फाइदा उठाउने एम्बुलेन्स चालक प्रहरी फन्दामा

२४ घण्टाभित्र लिखित स्पष्टीकरण दिन निर्देशन

दीपा घर्ती3 वैशाख
८८९ पटक
3 वैशाख

 

बिरामी बोक्ने एम्बुलेन्सले यात्रुहरु बोकेर ल्याएको भेटिएपछि एम्बुलेन्स चालक सहित एम्बुलेन्सलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ।
जिल्ला अस्पताल बिजुवारबाट बिरामी लिएर बुटवल गएको भूतपुर्व सैनिक संगठन प्यूठानद्धारा सञ्चालित लु १ च २१३६ नम्बरको एम्बुलेन्सले बुटवलबाट फर्केने क्रममा ४ जना यात्रु बोकेर फर्किएको अबस्थामा जिल्ला प्रहरी कार्यालयको टोलीले चेकजाँचको क्रममा बाग्दुलामा फेला पारी नियन्त्रणमा लिएको हो। एम्बुलेन्स चालक नौबहिनी गाउँपालिका वडा नम्बर १ का नारायण सुनारलाई नियन्त्रणमाा लिएर अनुसन्धान सुरु गरेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका प्रमुख नरेन्द्र कुमार कार्कीले बताउनुभयो।
एम्बुलेन्स चालक प्यूठान नगरपालिका वडा नम्बर २ दाखाक्वाडीमा बस्दै आएका मौसम रोकामगर भएता पनि यात्रु राखेर अर्कै चालक नारायण सुनारले एम्बुलेन्स चलाएको अवस्थामा भेटिएको थियो । एम्बुलेन्स चालकले बुटवल प्रादेशिक अस्पतालको बिरामी पुर्जी बनाएका एक जना र अन्य उनी सँग असम्बन्धित फरक ठेगाना भएका अपरिचित ३ जना ब्यक्ति र आफु सहित ५ जनालाई राखेर आएको प्रहरीले जनाएको छ।
जिल्ला एम्बुलेन्स सेवा सञ्चालन समितिले बिरामी बोक्ने एम्बुलेन्सले यात्रु बोकेर आउनु गलत भएको भन्दै चालक मौसम रोकामगरसंग लिखित स्पष्टीकरण मागेको छ।
समितिका सदस्य सचिव तथा स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख बिशाल सुवेदीले कोरोना संक्रमण जोखिम बढिरहेको बेला जिल्ला बाहिरबाट यात्रु बोकेर आउँदा कोरोना संक्रमित आएको हुन सक्ने भन्दै एम्बुलेन्समा सवार प्यूठान नगरपालिकाका १ जना, मल्लरानी गाउँपालिकाका १ जना र झिमरुक गाउँपालिकाका २ जना गरी ४ जनालाई उनीहरुको ठेगाना अनुसार सम्बन्धित गाउँपालिकाले निर्माण गरेको क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ।
चालकले आफुले एम्बुलेन्स नचलाएर असम्बन्धित ब्यक्तिलाई चलाउन दिएको,बिरामी बोकेपछि अनिवार्य विल उपलब्ध गराउनुपर्नेमा विल पनि नदिएको र यात्रु लिएको कारण सहित २४ घण्टाभित्र लिखित स्पष्टीकरण दिन एम्बुलेन्स चालक मौसम रोकामगर र एम्बलेन्स सञ्चालक भूतपुर्व सैनिक संगठन जिल्ला कार्य समितिलाई निर्देशन दिएको सदस्य सचिव सुवेदीले बताउनुभयो। उहाँले जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्यूठानको निर्देशनानुसार स्पष्टीकरण मागिएको जानकारी दिनुभयो।
एम्बुलेन्स सेवा सञ्चालन निर्देशिका २०७३ मा बिरामी बोक्ने एम्बुलेन्स बिरामी ओसारपसार बाहेक अन्य प्रयोजनमा प्रयोग भएमा र निर्देशिकाको उल्लंघन गरेको पाइएमा संस्थाको अनुमति पत्र समेत रद्द गर्न सक्ने ब्यवस्था रहेको छ। जिल्लामा हाल १६ वटा एम्बुलेन्स र एउटा शव बाहन सञ्चालनमा छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

माग पूरा नभएको भन्दै शिक्षा शाखामा तालाबन्दी

नेपाल विद्यार्थी संघ प्यूठानले प्यूठान नगरपालिकामा तालाबन्दी गरेको छ । बुधबार नेविसंघले प्यूठान नगरपालिकाको शिक्षा...

प्यूठानमा भिरबाट लडेर एकजना पुरुषको ज्यान गयो

प्यूठानमा भिरबाट लडेर एकजना पुरुषको ज्यान गएको छ । माण्डवी गाउँपालिका २ मर्कावाङका ६० बर्षिय...

माछा मार्न खोलामा गएका एक पुरुषको डुबेर मृत्यु

प्यूठानमा माछा मार्ने क्रममा खोलामा डुबेर एक जना पुरुषको मृत्यु भएको छ । सोमवार साँझ...

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...