News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

पवित्र धार्मिक स्थल स्वर्गद्वारी मन्दिरका गाईका लागि दाना सहयोग

सिखबर संवाददाता४ वैशाख
७७० पटक
४ वैशाख

प्युठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल स्वर्गद्वारी मन्दिरमा रहेका गाईहरुका लागि दाङका स्थानिय युवाहरुले दाना सहयोग गरेका छन्।
कोरोना भाइरस संक्रमणकोकारण मुलुक लकडाउन भएकाले गाईहरुका लागि आवश्यक दाना आयातमा समस्या भई दानाको अभाव नहोस भन्ने उद्देश्यले दाङका ११ जना युवाहरुको सक्रियतामा गाईलाई खुवाउने दाना हस्तान्तरण गरेको उनीहरुले बताएका छन्।
घोराही उपमहानगरपालिका रामपुर निवासी शिवराज रेश्मीको पहलमा ३५ हजार १६ रुपैयाँ बराबरको गाईलाई खुवाउने दाना खरिद गरी स्वर्गद्वारी आश्रम झिगौराका अध्यक्ष गोबिन्द न्यौपानेलाई हस्तान्तरण गरेको रेश्मीले बताउनुभयो।
मन्दिरमा भक्तजनले चढाएको भेटिबाट चल्ने आश्रममा अहिले लकडाउनका कारण भक्तजनहरु मन्दिरमा नआउँदा आर्थिक समस्या भएको भन्दै झिगौराका अध्यक्ष न्यौपानेले गाईलाई दाना दिएर ठूलो धर्म गरेको बताउनुभयो। स्वर्गद्वारी आश्रमका विभिन्न शाखामध्ये दाङ देउखुरीमा १ सय ५०, घोराही झिगौरामा ६० र स्वर्गद्वारी मन्दिरमा ३ सय ९० वटा गरी ६ सय गाईहरु रहेको न्यौपानेले जानकारी दिनुभयो। गाईहरुका लागि अहिलेसम्म दानाको अभाव भएको छैन अब लकडाउन पनि लम्बिने र भक्तजन पनि मन्दिर नआउने अवस्था भएकाले ठुलो समस्या आउन सक्ने भन्दै सक्दो सहयोग गर्न सबैलाई आग्रह समेत गर्नुभएको छ।
दाङका स्थानिय घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं. १८ का पदम प्रसाद भट्टराईले ५ हजार ५ सय, सोही ठाउँ निवासी बीर बहादुर रावतले ५ हजार, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं. ४ का नारायण प्रसाद शर्मा ५ हजार ५ रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं. १४ निवासी एकनारायण पौडेलले ५ हजार १ रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं १८ निवासी आदित्य प्रसाद भट्टराई ३ हजार ५ रुपैयाँ, सोही ठाउँ निवासी भरत अर्याल(शिव)ले १ हजार रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं १५ निवासी शिवराज रेश्मीले ३ हजार रुपैयाँ, घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं १० निवासी सन्दिप रजौरेले ३ हजार रुपैयाँ, उपमहानगरपालिका वडा नं १५ कै युवराज पोखरेलले २ हजार ५ सय ५ रुपैयाँ, गुल्मीको मदाने गाउँपालिका ७ स्थायी घर भएका हाल दाङमा बस्दै आएका बिशाल पोखरेलले १ हजार रुपैयाँ र धनगढी स्थायी घर भई अहिले दाङ बस्दै आएका सुमन ओलीबाट १ हजार रुपैयाँ गरी ३५ हजार १६ रुपैयाँ जम्मा भएको रकमबाट दाना खरिद गरिएको पहलकर्ता शिवराज रेश्मीले बताउनुभयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

कहॉ रोकियो पर्यटकीय पदमार्ग ?

प्यूठानको स्वर्गद्रारीबाट गौमुखी पुग्ने पर्यटकीय पदमार्ग वर्षौ देखि अलपत्र परेको छ । पछिल्ला वर्षहरुमा केन्द्रिय,...

प्यूठानको गौँमुखीमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु ,५ घाइते

प्यूठानको गौंमुखी गाउँपालिका ५ खुङमा अरिङगालले टोकेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । पाँच जना...

शिक्षा पहिलो प्राथमिकतामा किन पर्दैन?

विषय प्रवेश : हरेक राजनीतिकर्मी, अधिकारकर्मी, समाजसेवी, बौद्धिककर्मीले विकास र समृद्धिका कुरा गर्दा, भाषण गर्दा...

जीवनकाे रङ्ग : बुटिक कलामा रम्दै मनि

फेशन डिजाइन र बुटिकले नङ र मासुको जस्तो सम्बन्ध कायम गरेको छ । फेसन डिजाइनिङ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी