News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्याउलिबाङमा अबको यात्रा सहज हुने, बहानेबाट १ घण्टामै स्याउँलीबाङ

बिबश घर्ति मगर१३ पुष २०७९
३९९ पटक
१३ पुष २०७९

प्यूठान जिल्लाको दुर्गम ठाउँ मानिने स्याउलिबाङमा सहज रुपमा आवतजावत गर्न सकिने भएको छ । बिगतका दिनमा यातायात गर्न कठिनाई हुने त्यो ठाउँमा मोटरबाटोको अहिले निर्माणकार्य सकिएपछि सहज भएको पालिका अध्यक्ष डिल बहादुर थापाले जानकारी दिए । गाउँपालिकाको आर्थिक बर्ष २०७९/०८० को ३० लाख बजेटमा उपभोक्ता समितिद्धारा काम सम्पन्न भएको हो । उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष निम बहादुर पुनको समिति मार्फत काम भएको थियो । बर्षौदेखीको सपना बोकेका स्याउलिबाङका स्थानीय बासीले यस बर्षबाट नियमित रुपमा गाडिको यात्रा गर्न पाउदा खुसी भएका छन् ।

बाग्लुङ सीमाना जोडीएको दुर्गग नौबहिनी–१ को स्याउलीबाङका स्थानीय लिघाको हाम्फाल पुगेर गाडि भेट्याएर बहाने झर्थे । हाम्फलको पहरो स्काभेटर लगाएर फोरेपछि हिजोआज यहि बाटो नियमीत गाडी चल्ने  भएकाे हाे । चालु आ व को ३० लाख रुपैया बजेट उपभोक्ता समिति मार्फत खर्च गरेर सडक खोलीएको हो । अब गाउपालिकाको प्रशासनिक केन्द्र बहानेबाट १ घण्टामै दुर्गम क्षेत्र मानीने स्याउलीबाङ पुग्न सकिन्छ ।   सडक बनेपनछी स्याउँलीबाङबासीलाई मात्र नभएर उत्तरी प्यूठानको खबाङ, लिघा, डाम्री बासीलाई समेत सहज भएको छ ।

नौबहिनी गाउँपालिका–१,का निवर्तमान वडाध्यक्ष सेरबहादुर सेनका अनुसार बर्सेनी स्याउँलीबाङ सडक पु¥याउने कुराले यसपाली सार्थकता पाएको छ । धेरै दुःख गरेर स्याउलीबाङ पुग्ने खोलाको छोटो सडक खुलाएको  सेनले बताए । बाहाने बजारबाट ६ घन्टा पैदल हिडेर खाद्यान्न लगेर खानु पर्ने दुःख का दिन गएकोमा यस क्षेत्रका स्थानीय खुसी छन् । नौबहिनी–६,बाहानेको लाखाचौर स्थित लुङखोलामा पक्किपुल बनिसकेको छ ।  खबाङबेसीको मुलघाट ठूलोखोला र अर्को पिनारा खोलामा पक्कि पुल बनेपछि हिउद बर्खानै सडक सुचारु हुने स्थानीय बताउ‘छन् । साविकको जिल्ला विकास समिति मार्फत ५ करोड, गतवर्ष जिल्ला पूर्वाधार विकास कार्यलयबाट ५० लाख, सांसद क्षेत्र विकास कार्यक्रमबाट ४० लाख यहि सडकमै खर्च भएको थियो । यसपालि गाउँपालिकाले ३० लाख रुपैयाँ बिनियोजन गरेपनि स्याउँलीबाङमा सडक पु¥याएकाे हाे । प्रदेश, संघ सरकारसंग समन्वय गरेर पुल र सडक स्तरोन्तीको लागि पहल गर्ने नौबहिनी गाउपालिकाका प्रमुख प्रशाससीय अधिकृत शिव पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल : २०८१ श्रावण ०७ सोमवार

मेष आज नयाँ कार्यको थालनी होला । साथी भाइको भेटघाटले मन प्रफुल्ल रहला । आफ्नो...

प्रधानमन्त्रिको विश्वासको मतको प्रस्तावको पक्षमा १८८ र विपक्षमा ७४ मत

प्रधानमन्त्रि केपि शर्मा ओलिले विश्वासको मत पाएका छन्। मतको विभाजन यस्तो छ: जम्मा मत –...

प्युठान प्रहरीद्वारा वार्षिक प्रगति सार्वजनिक

जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्युठानले पत्रकार सम्मेलनमार्फत वार्षिक प्रगति सार्वजनिक गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको...

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीले दिए राजीनामा, सरकारमा दाबी गर्ने एमालेको तयारी

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिएका छन् । उनको राजीनामा पछि मुख्यमन्त्रीमा...

अधिकारीद्वारा आफ्ना गुरु श्रेष्ठलाई सम्मान

माण्डवी गाउँपालिकाका अध्यक्ष नमराज अधिकारी रोषनले आफ्ना गुरु कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई सम्मान गरेका छन् । गुरु...