News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

स्याउलिबाङमा अबको यात्रा सहज हुने, बहानेबाट १ घण्टामै स्याउँलीबाङ

बिबश घर्ति मगर१३ पुष २०७९
३५५ पटक
१३ पुष २०७९

प्यूठान जिल्लाको दुर्गम ठाउँ मानिने स्याउलिबाङमा सहज रुपमा आवतजावत गर्न सकिने भएको छ । बिगतका दिनमा यातायात गर्न कठिनाई हुने त्यो ठाउँमा मोटरबाटोको अहिले निर्माणकार्य सकिएपछि सहज भएको पालिका अध्यक्ष डिल बहादुर थापाले जानकारी दिए । गाउँपालिकाको आर्थिक बर्ष २०७९/०८० को ३० लाख बजेटमा उपभोक्ता समितिद्धारा काम सम्पन्न भएको हो । उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष निम बहादुर पुनको समिति मार्फत काम भएको थियो । बर्षौदेखीको सपना बोकेका स्याउलिबाङका स्थानीय बासीले यस बर्षबाट नियमित रुपमा गाडिको यात्रा गर्न पाउदा खुसी भएका छन् ।

बाग्लुङ सीमाना जोडीएको दुर्गग नौबहिनी–१ को स्याउलीबाङका स्थानीय लिघाको हाम्फाल पुगेर गाडि भेट्याएर बहाने झर्थे । हाम्फलको पहरो स्काभेटर लगाएर फोरेपछि हिजोआज यहि बाटो नियमीत गाडी चल्ने  भएकाे हाे । चालु आ व को ३० लाख रुपैया बजेट उपभोक्ता समिति मार्फत खर्च गरेर सडक खोलीएको हो । अब गाउपालिकाको प्रशासनिक केन्द्र बहानेबाट १ घण्टामै दुर्गम क्षेत्र मानीने स्याउलीबाङ पुग्न सकिन्छ ।   सडक बनेपनछी स्याउँलीबाङबासीलाई मात्र नभएर उत्तरी प्यूठानको खबाङ, लिघा, डाम्री बासीलाई समेत सहज भएको छ ।

नौबहिनी गाउँपालिका–१,का निवर्तमान वडाध्यक्ष सेरबहादुर सेनका अनुसार बर्सेनी स्याउँलीबाङ सडक पु¥याउने कुराले यसपाली सार्थकता पाएको छ । धेरै दुःख गरेर स्याउलीबाङ पुग्ने खोलाको छोटो सडक खुलाएको  सेनले बताए । बाहाने बजारबाट ६ घन्टा पैदल हिडेर खाद्यान्न लगेर खानु पर्ने दुःख का दिन गएकोमा यस क्षेत्रका स्थानीय खुसी छन् । नौबहिनी–६,बाहानेको लाखाचौर स्थित लुङखोलामा पक्किपुल बनिसकेको छ ।  खबाङबेसीको मुलघाट ठूलोखोला र अर्को पिनारा खोलामा पक्कि पुल बनेपछि हिउद बर्खानै सडक सुचारु हुने स्थानीय बताउ‘छन् । साविकको जिल्ला विकास समिति मार्फत ५ करोड, गतवर्ष जिल्ला पूर्वाधार विकास कार्यलयबाट ५० लाख, सांसद क्षेत्र विकास कार्यक्रमबाट ४० लाख यहि सडकमै खर्च भएको थियो । यसपालि गाउँपालिकाले ३० लाख रुपैयाँ बिनियोजन गरेपनि स्याउँलीबाङमा सडक पु¥याएकाे हाे । प्रदेश, संघ सरकारसंग समन्वय गरेर पुल र सडक स्तरोन्तीको लागि पहल गर्ने नौबहिनी गाउपालिकाका प्रमुख प्रशाससीय अधिकृत शिव पौडेलले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

“गणतन्त्र गौरव” बाट पूर्व राष्ट्रपति भण्डारी सम्मानित

नेकपा (एमाले) ले पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई ‘गणतन्त्र गौरव’बाट सम्मान गरेको छ। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी स्थापनाको...

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...