News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

पुस्ता हुर्र्कियो तर, लुंग्रिमाडीको नहरमा पानि आएन

सिखबर संवाददाताप्यूठान
६११ पटक
प्यूठान

लामो समयदेखि निर्माणधिन लुंग्रीमाडी सिंचाई आयोजना पुरा नहँुदा करिव ८ सय हेक्टर जमिन सिंचाई बिहिन बनेको छ । निर्माण शुरु भएको २९ बर्ष पुरा हुँदा समेत निर्माण सम्पन्न नहुँदा स्थानीय कृषक चिन्तित बनेका छन् ।

२०४४ सालदेखि निर्माण सुरु भएको उक्त आयोजनामा हालसम्म १२ करोड ३४ लाख ६० हजार ९ सय ५९ रुपैया बजेट खर्च भैसक्दा पनि रोल्पाको जुतुङखोला र माडीखोला गरी दुई मुलको पानी लिएर सारी आसपासका क्षेत्रमा सिंचाई गर्ने आशा पुरा हुन नसकेको स्थानीय केन्द्रप्रकाश पातिदेवती विश्वकर्माले बताए । राजनितिक खिाचातानीको कारण लामो समयसम्म लम्बिएको आयोजना सडक निर्माणमा देखिएको लापबाहीका कारण फेरी अस्तब्यस्त बनेको छ । सारी, बेल्वास, दाखाक्वाडी र वर्जिवाङ गाविसका किसानहरु सिंचाई सुविधाको आशामै बसेका छन् । बाह्रैमहिना सिंचाई सुविधा पु¥याउन आयोजनाबाट पहिलो चरणमा २ सय ३० हेक्टर जमिन सिंचाई सुविधा पु¥याउने लक्ष्य थियो । १२ किलोमिटरको आयोजना साढे ९ कि.मी निर्माण सपन्न भएको छ । सिंचाई आयोजनाको रोल्पाका अरेश, तेवाङ सिर्प जोड्ने मोटरवाटोहरुले करिव १ करोड बरावरको क्षति पुगेको जिल्ला सिंचाई डिभिजन कार्यालय प्यूठानका प्रमुख कृष्ण बहादुर बि.क.ले जानकारी दिए ।

कृषकको प्रश्न: विकासमा राजनितिक खिचातानी कहिले सम्म ?
बर्षौदेखि सिंचाई आयोजना निर्माणको सपना देखेका कृषकहरु विकास निर्माणमा राजनितिकरण देखिँदा राजनिति प्रति बाक्वदिक्क बनेका छन् । राजनितिक विवाद साम्य नहुँदा निरासमै सिमित आयोजना प्रभावित हुँदा निकै चिन्तित देखिएका छन् । राजनीतिक खिचातानीका कारण अन्योल बनेको सिंचाइ आयोजना कहिले पुुरा होला ? भन्ने अन्यौलतामा उनिहरु रहेको बताउछन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

शुरविर पण्डित (दारी बा)को टोली प्यूठान आउदै

राष्ट्रिय कलाकार शुरविर पण्डित (दारी बा)को टिम प्यूठान आउने भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका...

प्यूठान डान्स आईडल हुँदै

जिल्लामा प्यूठान डान्स आईडल प्रतियोगिता सञ्चालन हुने भएको छ । फागुन ४ गतेदेखि १४ गतेसम्म...

हाम्रो नजर : संघारकै फोहोर देख्दैन प्यूठान नगरपालिका

जिल्लाकै मध्यभागमा रहेको गणतान्त्रिक खेलकुद मैदानको स्टेजमा निर्माण गरिएको शौचालयमा फोहोरको डंगुर थुप्रिदा नजिकै रहेको...

एउटा खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न सकिन्न – प्रतिनिधि सभा सदस्य थापा

प्रतिनिधि सभा सदस्य सुर्य थापाले एकपटकको खेलले मात्र उपलब्धि हासिल गर्न नसकिने बताएका छन ।...

सहिदहरुको सम्झानामा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम गरी दिवस मनाइयो

प्यूठानमा सहिद दिवसको अवसरमा कविता वाचन एवम् रक्तदान कार्यक्रम भएको छ । सोमबार ६७ औ...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी