News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास हुन आवश्यक – नगरप्रमुख योगी

बिबश जि एम१४ माघ २०७९
६६ पटक
१४ माघ २०७९

प्यूठान नगरपालिका नगरप्रमुख बिष्णु बहादुर योगीले शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास गर्न तालिमको आवश्यकता रहेको बताएका छन् । निजी तथा आवासीय विद्यालय अर्गनाइजेसन नेपाल प्याप्सन जिल्ला कार्यसमिति प्यूठान र ऐरावती प्रकाशन प्रा.लि काठमाडांैको सयूक्त आयोजनामा १ दिने नेपाली भाषा शिक्षण पाठ्यक्रम तथा सिर्जनात्म लेखन अन्तरक्रिया कार्यक्रममा शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास तथा प्रभावकारी शिक्षणमा यो तालिम अति नै आवश्यक रहेको बताए ।


उनले तालिमबाट सिकेका कुराहरु शिक्षकले कक्षाकोठामा पढाउँदा विद्यार्थीहरुलाई सोही अनुरुपका सिकाईहरु सिकाउन आग्रह गरे । साथै उनले निजी बिद्यालयहरुको शैक्षिक गुणस्तरको लागि आवश्यक सहयोग गर्न नगरपालिका तयार रहेको पनि जानकारी दिए । निजी तथा आवासीय विद्यालय अर्गनाइजेसन नेपाल प्याप्सन जिल्ला कार्यसमिति प्यूठानका अध्यक्ष दिपेन्द्र जि.सि ले प्रशिक्षकबाट पाएको ज्ञानलाई विद्यार्थीहरुको सिर्जनात्मक एंव पाठ्यक्रम अनुसारको सीप सिकाउने क्षमता विकास हुनुपर्ने बताए ।

साथै कार्यक्रममा शिक्षकहरुका लागि नेपाली भाषाको शिक्षण सम्बन्धि, नयाँ एकिकृत पाठ्यक्रम सम्बन्धि अवधारणा, बिद्यार्थीहरुलाई कसरि सिर्जनात्मक लेखन गर्न सकिन्छ लगायतका विषयमा अन्तरक्रिया गराइएको प्याप्सन जिल्ला कार्यसमिती प्यूठानका सचिव शरद गौतमले जानकारी दिए । प्याप्सनले शिक्षकहरुलाई प्रभावकारी शिक्षणका लागि पुर्नताजकिय गराउने उदेश्यका साथ कार्यक्रम गरिएको समेत बताए । निजी तथा आवासीय विद्यालय अर्गनाइजेसन नेपाल प्याप्सन जिल्ला कार्यसमिति प्यूठान र ऐरावती प्रकाशन प्रा.लि काठमाडौंको सयूक्त आयोजनामा १ दिने नेपाली भाषा शिक्षण पाठ्यक्रम तथा सिर्जनात्म लेखन अन्तरक्रिया कार्यक्रम होटेल आयूस्मामा सम्पन्न भएको हो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

नेपालमा वर्सेनि १७ हजारको ज्यान क्षयरोगले लिन्छ

विश्व क्षयरोग दिवसको अवसर पारेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जिल्लाका सञ्चारमर्कीहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ...

क्रिकेट खेलाडी जीसीलाई झिमरुकले गर्यो सम्मान

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टिमका खेलाडी प्रतिश जिसीलाई प्यूठानको झिमरुक गाउपालिकाले सम्मान गरेको छ । झिमरुक...

जीवनोपयोगी शिक्षण विधि नै गुणस्तरीय शिक्षाको आधार हो

आजका दिनमा जताततै गुणस्तरीय शिक्षा भएन भन्ने गुनासो सुन्न पाइन्छ । गुणस्तरीय शिक्षा भनेको के...

जातीय विभेद हटाउन साेँच परिवर्तन गर्नु पर्ने तर्क

प्यूठान पछिल्लो समय जातीय मुद्धाका विषयमा सम्वन्धीत क्षेत्रमा खासै प्रभाव नदेखीयता पनि सरोकारवाला भने सकारात्मक...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी