News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

महोत्सवको रौनक बढ्दै, धमाधम स्टल बुकिङ

बिबश जि एम०२ फागुन २०७९
१९२ पटक
०२ फागुन २०७९

स्वर्गद्वारी प्यूठान पाँचौ महोत्सव २०७९ को तयारी अन्तिम अवस्थामा पुगेको आयोजकले जनाएको छ । महोत्सवका लागि आवश्यक तयारीहरु तिव्र गतिमा भइरहेको छ । प्यूठान नगरपालिका ४ स्थित गणतान्त्रिक खेलकुद मैदान क्षेत्रमा स्टलहरु तयार पारिएको छ ।
महोत्सवको लागि दुई सय ५० स्टलहरु बुकिङ भइसकेको प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघका पे्रस सल्लाहाकार बिजयसिहं भारतीले बताए । महोत्सवमा ५० प्रतिशत स्टल जिल्ला भित्रकालागि छन्, भने ५० प्रतिशत जिल्ला बाहिरकाको लागि तयारी भएको भारतीले जानकारी दिए । जिल्ला भित्रको लागि तयार पारिएका स्टलहरुमा स्थानीय उत्पादनमा कृषि उपजसँग संम्बन्धित कृषि तथा लघु उद्यममा आधारित स्थानीय उत्पादनालाई बढि प्राथमिकता दिइएको छ ।


स्थानीय उत्पादन तर्फ टिमुर, हलेदो, मह, आलु लगायतको प्रदशनि हुने छ । यस्तै लघु उद्यम तर्फ चोया, चित्रो, डल्स, दालमोठ, साबुन, अचार समेत महोत्सवमा पाउन सकिने आयोजकले बताएको छ । यसपालिको महोत्सवमा प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघका सदस्यहरुलाई २५ प्रतिशत छुट भएको कारण महोत्सवमा स्थानीय व्यापारीको आकर्षण बढेको छ । होटल तथा स्थानीय परिकार सहित दुना, टपरी र लोकल परिकार लाइ प्रोत्साहन दिइने भएको छ ।
महोत्सव स्थलमा जम्मा २ दुई ५० स्टल रहेका छन् । यस मध्य २ सय वटा व्यापारीक स्टल बुकिङ भइसकेको छ । बाँकी ५० वटा स्टलहरु आयोजकले स्थानीय उत्पादन लाई प्रोत्साहान नर्गको लागि निःशुल्क प्रदान गर्नेगरि सुरक्षीत राखेको जनाएको छ । महोत्सवको बिहीबार लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री लिला गिरीले उद्घाटन गर्नेगरि तयारी पूरा भइसकेको महोत्सव मुल आयोजक समितिका संयोजक पशुपतीनारायण नकर्मीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न

“समुदायको अगुवाईमा विपद जोखिम न्यूनीकरण परियोजना” अन्तर्गत आगलागी सम्बन्धी कृतिम अभ्यास कार्यक्रम बिजयनगरमा सम्पन्न भएको...

आजदेखि नयाँ शैक्षिक सत्रको भर्ना अभियान सुरु

नयाँ शैक्षिक सत्र २०८१ को विद्यालय भर्ना अभियान आजदेखि सुरु भएको छ । ‘सबै बालबालिकाको...

२०८२ मा उज्यालो प्यूठान घोषणा हुने

२०८२ सालसम्म प्यूठान जिल्ला पूर्ण विद्युतिकरण हुने नेपाल विद्युत प्राधिकरण वितरण केन्द्र प्यूठानले जनाएको छ...

मल्लरानीमा दोस्रो (फूडफेस्टिवल) खाना महोत्सव सुरु

मल्लरानीमा आजदेखि खाना महोत्सव सुरु भएको छ । नयाँ बर्षमा मल्लरानी जाऔं, प्राकृतिक रमणीय दृश्यवलोकनका...

अहिलेको शैक्षिक अवस्था, एक चिन्तन

आजभोली विद्यालय शिक्षाको बार्षिक नतिजा प्रकाशनको समय भएकोले नतिजा प्रकाशन र यसका सन्दर्भमा विभिन्न कोणबाट...