News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

महोत्सवको रौनक बढ्दै, धमाधम स्टल बुकिङ

बिबश जि एम०२ फागुन २०७९
१४३ पटक
०२ फागुन २०७९

स्वर्गद्वारी प्यूठान पाँचौ महोत्सव २०७९ को तयारी अन्तिम अवस्थामा पुगेको आयोजकले जनाएको छ । महोत्सवका लागि आवश्यक तयारीहरु तिव्र गतिमा भइरहेको छ । प्यूठान नगरपालिका ४ स्थित गणतान्त्रिक खेलकुद मैदान क्षेत्रमा स्टलहरु तयार पारिएको छ ।
महोत्सवको लागि दुई सय ५० स्टलहरु बुकिङ भइसकेको प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघका पे्रस सल्लाहाकार बिजयसिहं भारतीले बताए । महोत्सवमा ५० प्रतिशत स्टल जिल्ला भित्रकालागि छन्, भने ५० प्रतिशत जिल्ला बाहिरकाको लागि तयारी भएको भारतीले जानकारी दिए । जिल्ला भित्रको लागि तयार पारिएका स्टलहरुमा स्थानीय उत्पादनमा कृषि उपजसँग संम्बन्धित कृषि तथा लघु उद्यममा आधारित स्थानीय उत्पादनालाई बढि प्राथमिकता दिइएको छ ।


स्थानीय उत्पादन तर्फ टिमुर, हलेदो, मह, आलु लगायतको प्रदशनि हुने छ । यस्तै लघु उद्यम तर्फ चोया, चित्रो, डल्स, दालमोठ, साबुन, अचार समेत महोत्सवमा पाउन सकिने आयोजकले बताएको छ । यसपालिको महोत्सवमा प्यूठान उद्योग बाणिज्य संघका सदस्यहरुलाई २५ प्रतिशत छुट भएको कारण महोत्सवमा स्थानीय व्यापारीको आकर्षण बढेको छ । होटल तथा स्थानीय परिकार सहित दुना, टपरी र लोकल परिकार लाइ प्रोत्साहन दिइने भएको छ ।
महोत्सव स्थलमा जम्मा २ दुई ५० स्टल रहेका छन् । यस मध्य २ सय वटा व्यापारीक स्टल बुकिङ भइसकेको छ । बाँकी ५० वटा स्टलहरु आयोजकले स्थानीय उत्पादन लाई प्रोत्साहान नर्गको लागि निःशुल्क प्रदान गर्नेगरि सुरक्षीत राखेको जनाएको छ । महोत्सवको बिहीबार लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री लिला गिरीले उद्घाटन गर्नेगरि तयारी पूरा भइसकेको महोत्सव मुल आयोजक समितिका संयोजक पशुपतीनारायण नकर्मीले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम

पुर्नउत्पादनमुखी कृषि तथा सुरक्षित खाद्य उत्पादन सम्बन्धि अभिमुखिकरण तालिम बरौलामा भएको छ । सोमबार ऐरावती...

पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित

मौसम प्रतिकुलताका कारण पुर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्यूठान आउने कार्यक्रम स्थगित गरिएको छ ।...

सहकारीबाट करिब डेढ लाख नगद चोरी

लालीगुराँस बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यालयमा चोरी भएको छ । मल्लरानी ३ सालठाटी स्थित...

करेन्ट लागेर प्यूठानमा एकको मृत्यु

प्यूठानमा करेन्ट लागेर एक पुरुषको मृत्यु भएको छ । प्यूठान नगरपालिका ७ टिकुरी निवासी ५८...

हातको रड जिल्लामै निकाल्न पाँउदा कृष्णाको अनुहारमा आएको खुसी

गौमुखी गाउँपालिका ४ पुँजाकी २२ बर्षिय कृष्णा घर्ति क्षेत्रीको डेढ बर्ष अघि लडेर दाँया हात...