News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

झुलेनीको ट्याङकीले मेटिएला माझकोटवासीको पानी प्यास ?

झुलेनी नेटवर्क२०७८ चैत ०६ प्यूठान
२७४ पटक
२०७८ चैत ०६ प्यूठान

लामो समयको प्रतिक्षापछि प्यूठान नगरपालिका ६, माझकोटस्थित झुलेनीमा ३ लाख ५० हजार लिटर पानी संकलन गर्नेगरि ट्याङकी निर्माण भएको छ । प्रदेश सरकारको बजेटमा खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठान मार्फत ठेक्का भएर ट्याङकी निर्माण भएको हो ।

लिप्ट प्रविधिमार्फत पानी तानेर साविकको माझकोट गाविसका झण्डै पाँच सय घरधुरीलाई पानीको प्यास मेटाउनेगरि (माझकोट घाय झुलेनी लिप्ट खानेपानी योजना) निर्माणको काम अगाडि बढाईएको छ । माझकोटको झुलेनी र गुरुङ्गगाउँमा दुई स्किम बनाएर योजना निर्माण भइरहेको खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठानका ईन्जिनियर खगेन्द्र खत्रीले जानकारी दिए ।

१२ करोड लागत (स्टिमेट) रहेको योजना क्रमागतरुपमा बजेट आएर काम भइरहेको छ । यसवर्ष झुलेनीमा (पावर नेपाल कन्सल्ट एण्ड कन्स्ट्रक्सन प्रा.लि. काठमाडौले) ठेक्का पारेर झुलेनीको (ट्याङकी ) निमाण पूरा भएको खत्रीले बताए । उपभोत्ता समिति मार्फत गतवर्ष घाय र गुरुङगाउँमा एक-एक वटा लिफ्टीङ ट्याङकी निमार्ण भइसकेका छन् ।

दुबै स्थानमा बिद्युतलाइन बिस्तार, बिच–बिचमा साना ट्याङकी निर्माण लगायतका काम बाँकी छन् । बर्सेनि थोरै-थोरै आउने बजेटका कारण योजना पूरा गर्न समस्या भइरहेको कार्यालयले जनाएको छ । पानीको सधै समस्या हुने बाक्लो बसोवास रहेको माझकोटमा निर्माण भइरहेको खानेपानी योजनाले माझकोवासीको खानेपानीको प्यास मेटाउने आसा स्थानीयले गरेका छन् ।

‘माझकोटको सबैभन्दा अग्लो स्थान झुलेनीमा ट्याङकी बन्दै छ,’ खानेपानी उपभोक्ता समितिका सचिब बालाराम केसीले भने, ‘यो योजनाले माझकोटवासीको पानीको प्यास मेटाउने आसा गरेका छौं ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

ढुङ्गा लागेर प्यूठानमा बालिकाको मृत्यु

प्यूठानमा भिरबाट पल्टिएको ढङ्गा लागेर एक बालिकाको मृत्यु भएको छ । जिल्लाको गौमुखी गाउँपालिका २...

७ दिनभित्र भूक्तानी नदिए निर्माण व्यवसायी संघले कडा आन्दोलनको घोषणा गर्ने

निर्माण व्यवसायी संघ प्यूठानले विगत ३ बर्षदेखि सम्पन्न गरेका विभिन्न योजनाहरुको कामको भूक्तानी नपाएको भन्दै...

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...