News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

झुलेनीको ट्याङकीले मेटिएला माझकोटवासीको पानी प्यास ?

झुलेनी नेटवर्क२०७८ चैत ०६ प्यूठान
३५९ पटक
२०७८ चैत ०६ प्यूठान

लामो समयको प्रतिक्षापछि प्यूठान नगरपालिका ६, माझकोटस्थित झुलेनीमा ३ लाख ५० हजार लिटर पानी संकलन गर्नेगरि ट्याङकी निर्माण भएको छ । प्रदेश सरकारको बजेटमा खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठान मार्फत ठेक्का भएर ट्याङकी निर्माण भएको हो ।

लिप्ट प्रविधिमार्फत पानी तानेर साविकको माझकोट गाविसका झण्डै पाँच सय घरधुरीलाई पानीको प्यास मेटाउनेगरि (माझकोट घाय झुलेनी लिप्ट खानेपानी योजना) निर्माणको काम अगाडि बढाईएको छ । माझकोटको झुलेनी र गुरुङ्गगाउँमा दुई स्किम बनाएर योजना निर्माण भइरहेको खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठानका ईन्जिनियर खगेन्द्र खत्रीले जानकारी दिए ।

१२ करोड लागत (स्टिमेट) रहेको योजना क्रमागतरुपमा बजेट आएर काम भइरहेको छ । यसवर्ष झुलेनीमा (पावर नेपाल कन्सल्ट एण्ड कन्स्ट्रक्सन प्रा.लि. काठमाडौले) ठेक्का पारेर झुलेनीको (ट्याङकी ) निमाण पूरा भएको खत्रीले बताए । उपभोत्ता समिति मार्फत गतवर्ष घाय र गुरुङगाउँमा एक-एक वटा लिफ्टीङ ट्याङकी निमार्ण भइसकेका छन् ।

दुबै स्थानमा बिद्युतलाइन बिस्तार, बिच–बिचमा साना ट्याङकी निर्माण लगायतका काम बाँकी छन् । बर्सेनि थोरै-थोरै आउने बजेटका कारण योजना पूरा गर्न समस्या भइरहेको कार्यालयले जनाएको छ । पानीको सधै समस्या हुने बाक्लो बसोवास रहेको माझकोटमा निर्माण भइरहेको खानेपानी योजनाले माझकोवासीको खानेपानीको प्यास मेटाउने आसा स्थानीयले गरेका छन् ।

‘माझकोटको सबैभन्दा अग्लो स्थान झुलेनीमा ट्याङकी बन्दै छ,’ खानेपानी उपभोक्ता समितिका सचिब बालाराम केसीले भने, ‘यो योजनाले माझकोटवासीको पानीको प्यास मेटाउने आसा गरेका छौं ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

माण्डवीमा घरमा हुँदैनन् सुत्केरी

माण्डवी गाउँपालिकामा अहिले गाउँघरमा सुत्केरी हुन छाडेका छन् । गाउँपालिकाले दिएको तथ्यांक अनुसार चालु आर्थिक...

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...