News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बाेल मायाले दियाे प्रकाश सपुतलार्इ राष्ट्रिय स्तरकाे इमेज अवार्ड

सिखबर संवाददाताप्यूठान
९५१ पटक
प्यूठान

नेपाली गित संगतमै पहिलाे इतिहास रच्न सफल गीत “बाेल माया” हाे । जुन गीतले लाखाै लाख नेपालीकाे मन जितेर छाेड्याे र तिन कराेड नेपालीकाे अाखाँ रसाउने पनि बनायाे । जुन दर्शक श्राेताकाे अपार मायाँ पाएकाे थियाे बाेल मायाँल त्यसका सफलता पनि प्राप्त गरे गायक माेडल बहु प्रतिभाका धनी प्रकाश सपुतले ।

समाजमा भैरहेकाे यथार्थतालार्इ टिपेर गीतका शब्द संगीत र भाव मार्फत जस्ताकाेतस्तै उतारेर एकाएक चर्चा नै कमाउन सफल भएका थिए । उनै प्रकाश सपुतले पहिलाे पटक राष्ट्रिय स्तरकाे पहिलाे अवार्ड सर्वात्कृष्ट लाेक बिधाकाे प्राप्त गरेका छन ।

जति बेला अवार्ड प्राप्त गर्दे गर्दा प्रकाशले संघर्षका दिन एक पल्ट सम्झिए दुख सुख एकै साथ सम्झे सन्ताेष र हतासकाे अनुभूति पहिलाे पटक गरे। उनले सर्जककाे हिसावले अवार्ड अाफुले प्राप्त गरे पनि सृजनलाई फुल बुट्टा भर्ने काम बरिष्ठ गायक नारायण रायमाझी , देखी पृथ्वी थकाली सम्म ,घर परिवार, गाउलेहरू,लगायत रेकर्ड देखि छाँयाङकन सम्म सहयाेग पुराउने सवैलाइ एक मुष्ठ सम्झिएका थिए , साथै हाम्राे तर्फवाट पनि प्रकाश सपुतलार्इ धेरै बधार्इ अनि अझै सफलताकाे शुभकामना पनि ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

गौमुखीमा भएको मानसिक स्वास्थ्य शिविरबाट ९५ जनाले सेवा लिए

निःशुल्क विशेषज्ञ मानसिक रोग सम्बन्धि स्वास्थ्य शिविर गौमुखी गाउँपालिकामा सम्पन्न भएको छ । गौमुखी गाउँपालिकाको...

गणतन्त्र आएपनि जनताको समस्या जस्ताको त्यस्तै

१७ औं गणतन्त्र दिवस प्यूठानमा विभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । दिवसको अवसरमा प्यूठानको खलंगामा...

पौडेल बंश महासंघ लुम्बिनी प्रदेशको पहिलो बैठक स्वर्गद्धारीमा सम्पन्न

प्यूठान, पौडेल बंश महासंघ लुम्विनी प्रदेश कमिटीको पहिलो बैठक प्यूठानको प्रमुख धार्मिक तथा पर्यटकिय स्थल...

कालिबहादुर के.सि. को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न

सामाजिक अगुवा तथा बौद्धिक ब्यक्तित्व काली बहादुर के.सी.को स्मृतिमा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...

माण्डवी ३ मा निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन

माण्डवी गाउँपालिका ३ मा ३ महिने निशुल्क कम्प्यूटर तालिम सञ्चालन भएको छ । वडामा गठन...