News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

बाेल मायाले दियाे प्रकाश सपुतलार्इ राष्ट्रिय स्तरकाे इमेज अवार्ड

सिखबर संवाददाताप्यूठान
९३० पटक
प्यूठान

नेपाली गित संगतमै पहिलाे इतिहास रच्न सफल गीत “बाेल माया” हाे । जुन गीतले लाखाै लाख नेपालीकाे मन जितेर छाेड्याे र तिन कराेड नेपालीकाे अाखाँ रसाउने पनि बनायाे । जुन दर्शक श्राेताकाे अपार मायाँ पाएकाे थियाे बाेल मायाँल त्यसका सफलता पनि प्राप्त गरे गायक माेडल बहु प्रतिभाका धनी प्रकाश सपुतले ।

समाजमा भैरहेकाे यथार्थतालार्इ टिपेर गीतका शब्द संगीत र भाव मार्फत जस्ताकाेतस्तै उतारेर एकाएक चर्चा नै कमाउन सफल भएका थिए । उनै प्रकाश सपुतले पहिलाे पटक राष्ट्रिय स्तरकाे पहिलाे अवार्ड सर्वात्कृष्ट लाेक बिधाकाे प्राप्त गरेका छन ।

जति बेला अवार्ड प्राप्त गर्दे गर्दा प्रकाशले संघर्षका दिन एक पल्ट सम्झिए दुख सुख एकै साथ सम्झे सन्ताेष र हतासकाे अनुभूति पहिलाे पटक गरे। उनले सर्जककाे हिसावले अवार्ड अाफुले प्राप्त गरे पनि सृजनलाई फुल बुट्टा भर्ने काम बरिष्ठ गायक नारायण रायमाझी , देखी पृथ्वी थकाली सम्म ,घर परिवार, गाउलेहरू,लगायत रेकर्ड देखि छाँयाङकन सम्म सहयाेग पुराउने सवैलाइ एक मुष्ठ सम्झिएका थिए , साथै हाम्राे तर्फवाट पनि प्रकाश सपुतलार्इ धेरै बधार्इ अनि अझै सफलताकाे शुभकामना पनि ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

मगर दिवसको अवसरमा प्युठानका ४ स्थानीय तहले दिए बिदा

मगर दिवसको अवसरमा प्युठानका ४ स्थानीय तहले सार्वजनिक बिदा दिएका छन् । फागुन १५ गते...

दादुरा–रुवेला खोप अभियान २०८० को प्यूठानमा शुभारम्भ

दादुरा–रुवेला खोप अभियान २०८० औपचारिक रुपमा शुभारम्भ गरिएको छ । प्यूठानमा जिल्ला खोप समन्वय समिति...

किसानले मोहियानी हक नपाएपछि सडक मै सुते

प्यूठान, स्वर्गद्वारी आश्रम प्युठानको नाममा दर्ता स्रेस्ता कायम भई दाङमा रहेको ७ सय ५३ बिगाहा...

विद्युत माग्दै स्याउलीवाङबासी विद्युत प्राधिकरणमा डेलिगेशन

प्यूठानको दुर्गम मानिने नौबहिनी गाउँपालिका –१ स्याउलीवाङका स्थानीयबासीहरु सयम मै विद्युत लाइन बिस्तार नभएर समस्या...

७ करोड ऋणमा खानेपानी कार्यालय, योजनाहरु अलपत्र

जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यालय प्यूठान अन्तर्गतका योजनाहरुमा प्रयाप्त बजेट नआएका कारण भुक्तानीमा समस्या...