News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

प्यूठान जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चित घोषणा

झुलेनी नेटवर्क२०८० असार २६
२३० पटक
२०८० असार २६

प्यूठान जिल्लालाई पूर्ण खोप सुनिश्चित जिल्ला घोषणा गरिएको छ । जिल्लाका नौ वटै स्थानीय तहलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता गरेपछि मंगलबार एक कार्यक्रमको आयोजना गरी पूर्ण खोप सुनिश्चितता जिल्ला घोषणा गरिएको हो । ५ बर्ष मुनिका सबै बालबालिकाहरुलाई आर्थिक बर्ष २०७९/०८० मा राष्ट्रिय खोप कार्यक्रममा समावेश भएका सम्पूर्ण खोपहरु तालिका अनुसार पूरा गरेपछि जिल्लालाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता भएको जिल्ला घोषणा गरिएको स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानले जनाएको छ ।


चालु आर्थिक बर्ष २०७९/०८० मा प्यूठान अस्पताल र स्थानीय तहका स्वास्थ्य संस्थाहरु मार्फत जिल्लामा ४ हजार १ सय भन्दा बढी बालबालिकाहरुलाई पूर्ण रुपमा १३ प्रकारका खोप लगाइएको स्वास्थ्य कार्यालय प्यूठानका प्रमुख हेमराज पाण्डेले बताए ।
२०६७ सालदेखि नेपाल सरकारले सुरु गरेको पूर्ण खोपको अवधारणा अनुरुप प्यूठान जिल्लालाई तत्कालिन मध्यपश्चिमाञ्चल विकास क्षेत्रको पहिलो जिल्लाको रुपमा २०७२ साल पुस १५ गते पूर्ण खोप जिल्ला घोषणा गरिएको थियो ।


जिल्ला खोप समन्वय समिति प्यूठानको आयोजनामा भएको पूर्ण खोप दिगोपना तथा सुनिश्चितता घोषणा कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि लुम्बिनी प्रदेशका स्वास्थ्य मन्त्री राजु खनाल रहेका छन् । जिल्ला समन्वय समिति प्यूठानका प्रमुख धर्मबहादुर जि.सीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा जिल्लाका स्थानीय तहका प्रमुख,उपप्रमुख, सरकारी कार्यालयका प्रमुख प्रतिनिधि, राजनीतिक दल, संघसस्था, सञ्चारकर्मी लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

माण्डवीमा घरमा हुँदैनन् सुत्केरी

माण्डवी गाउँपालिकामा अहिले गाउँघरमा सुत्केरी हुन छाडेका छन् । गाउँपालिकाले दिएको तथ्यांक अनुसार चालु आर्थिक...

नौबहिनीले गर्‍यो विषयगत समितिका प्रमुखहरुसँग छलफल

नौबहिनी गाउँपालिकामा विषयगत समितिको बैठक सकिएको छ । आज सोमबार बसेको विभिन्न शाखाका शाखा प्रमुखहरुको...

लामो खडेरीले मकैबाली सुक्न थाले, किसान चिन्तित

लामोसमय सम्म पानी नपरेर मकैबाली धमाधम सुक्न थालेपछि जिल्लाभरका किसान प्रभावित भएका छन् । मुख्यबालीको...

प्यूठान नगरपालिका ३ मा भएको पशु स्वास्थ्य शिविरबाट ८४ जनाले सेवा लिए

प्यूठान नगरपालिका ३ मा पशु स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । आइतबार प्यूठान नगरपाकिलाको पशु...

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...