News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

सुजाता भण्डारी२०८० कार्तिक १४, काठमाडौँ
१९४ पटक
२०८० कार्तिक १४, काठमाडौँ

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी सरोकारवालाहरुसँग एक १ दिने छलफल तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ। विभागले २५ भन्दा बढी विभाग स्तरिय कार्यालयहरुलाई आमन्त्रित गरी आफ्नै सभाहलमा कार्यक्रम गरेको थियो।

विद्यमान हुलाक सेवालाई आधुनिक रुपमा विकास गर्न हुलाक सेवाको सिप र क्षमतामा विकास गरी सबै निकायसँग समन्वय र सहकार्य गरी हुलाकको प्रवर्द्धन गर्न जोड गर्दै र सबै सरकारी हुलाक वस्तु सरकारी हुलाक सेवाबाट ढुवानी र वितरण गर्दा एक तिर भरपर्दो सेवा उपलब्ध हुने र अर्को तर्फ एउटा सरकारी निकायको हुलाक सम्बन्धी खर्च अर्को सरकारी निकायको आम्दानीका रुपमा प्राप्त हुने हुँदा यसबाट कानुनको पालना पनि हुने र सरकारी आम्दानी पनि हुने विभागका महानिर्देशक प्रदिपराज अधिकारीले बताए।

कार्यक्रममा हुलाक सेवा ऐन १०१९ को परिच्छद २ को दफा ३ मा उल्लेखित चिठीपत्रहरु ओसारपसार गर्ने एकाधिकार नेपाल सरकारमा रहेको छ। सो को कार्यान्वयन सन्दर्भमा मिति २०८० असोज १ गते प्रधानमन्त्री तथा मन्त्री परिषदको कार्यालयले सरकारी चिठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने व्यवस्था सुनिश्चित गर्ने निर्णय गरेको थियो । सो निर्णय वमोजिम हुलाक सेवा विभागले सरकारी चिठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्नका लागि मातहतका हुलाक कार्यालयमा सम्बन्धित जिल्लाका सरकारी कार्यालयहरुसँग समन्वय  र सहकार्य गरी हुलाकबाट नै ढुवानीको व्यवस्था मिलाउने सम्बन्धमा परिपत्र भइसकेको विभागका शाखा अधिकृत मनोज कुमार रजकले जानकारी गराए ।

सोही कार्यक्रममा हुलाक सेवा विभागका निर्देशक ध्रुवराज आचार्य र शाखा अधिकृत मनोज कुमार रजकले उक्त विषयमा कार्यपत्र प्रस्तुत गरेका थिए ।

यसैगरी कार्यक्रममा स्थानीय पुर्वाधार विभागका उपमहानिर्देशक महेश चन्द्र न्यौपाने, निर्वाचन आयोगका शाखा अधिकृत अच्युत दाहाल र मानव स्रोत विकास केन्द्रका शाखा अधिकृत लगायतले आ-आफ्नो धारणा व्यक्त गरेका थिए।

वक्ताहरुले हुलाकले हालसम्म गर्दै आएका कतिपय कार्यहरु प्रति सरोकारवालाहरू जानकार नरहेको धारणा व्यक्त गरे । सहभागीहरुले सरकारी हुलाक सेवाको प्रयोगमा समन्वय र सहकार्य गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका थिए । नेपाल सरकारले हुलाक सेवाको पुर्न संरचना गर्ने निति लिएको छ। विद्यमान सेवा प्रवाहमा सुधारलाई तिव्रता दिएको विभागले वताएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आजको राशिफल २०८१ श्रावण ६ आइतवार

 मेष विद्या र बुद्धिको विकास हुनेछ । नयाँनयाँ ज्ञान सिक्ने मौका मिल्नेछ । कार्यसिद्धि हुने...

कांग्रेसको संसदीय दलको बैठक आइतबार बस्ने

नेपाली कांग्रेसले संसदीय दलको बैठक आइतबारका लागि बोलाएको छ । बैठक आइतबार मध्याह्न १२ बजे...

आगामी निर्वाचनमा माओवादीसंग दुवै दलले गठबन्धन नगर्ने  सर्तमा नयाँ गठबन्धन बन्यो: पोखरेल

नेकपा एमालेका वरिष्ठ उपाध्यक्ष ईश्वर पोखरेलले आगामी निर्वाचनमा माओवादीलाई साथ नलिने सर्तमा कांग्रेस-एमालेको गठबन्धन बनेको...

त्रिशूली दुर्घटनामा बेपत्ता बस र शव खोज्न यन्त्रसहित भारतिय टोलि खटाइयो

सिमलतालमा असार २८ गते पहिरोले बगाएर त्रिशूलीमा बेपत्ता भएका बस र शव खोजीका लागि भारतीय...

आजको राशिफल: २०८१ श्रावण ०५ शनिवार

मेष : आज रमाइलो यात्राको सम्भावना छ र त्यसबाट दीर्घकालिक फाइदा पुग्नेछ । लामो समयदेखि...