News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

भिमसेन मा.वि को ४ कोठे भवनको शिलान्यास

बिबश जि.एम२०८० माघ ९
९९ पटक
२०८० माघ ९

भिमसेन मा.वि को ४ कोठे भवनको शिलान्यास गरिएको छ । मंगलबार सरुमारानी गाउँपालिकाका अध्यक्ष झग बहादुर विश्वकर्माले विद्यालयको भवन शिलान्यास गरेका हुन् । भवन शिलान्यास गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष विश्वकर्माले भवनको काम समयमा सम्पन्न गर्न निर्माण कम्पनीलाई आग्रह गरेका छन् । त्यसको लागि विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्षलाई समय समयमा अनुगमन गर्न निर्देशन समेत दिएका छन् ।

प्रदेश सरकारबाट २५ लाख र गाउँपालिकाबाट २५ लाख गरी कुल ५० लाखको लागतमा उक्त भवनको निर्माण कार्य सुरु भएको गाउँपालिका प्रवक्ता तथा ४ नं वडाध्यक्ष चिन्ता सोमै मगरले जानकारी दिए । उनका अनुसार चालु आर्थिक बर्षको जेठ मसान्तसम्म भवन निर्माणको काम सक्ने गरी सरुमारानी ईश्वर निर्माण सेवाले ठेक्का लिएको छ ।

१० कक्षा सम्म सञ्चालन भएको विद्यालयमा हाल २ वटा भवन बाहेक अरु सबै कच्ची भवन रहेको भिमसेन मा.वि का प्रधानाध्यापक हिरा बहादुर दर्लामी मगरले जानकारी दिए । प्रधानाध्यापक दर्लामीका अनुसार हाल निर्माणाधिन अवस्थामा रहेको भवन बाहेक पनि विद्यालयलाई अझै ४ कोठे भवन भए सहज हुने बताएका छन् । यसका लागि जनप्रतिनिधि, सरोकारवाला, बुद्धिजिबी समक्ष माग राखेको पनि जानकारी गराए । २०२५ सालमा स्थापना भएको विद्यालयमा अहिले ५ सय ७५ विद्यार्थी अध्ययनरत रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

रक्तदाता दिवसको अवसरमा प्यूठानमा १५ जनाले गरे रक्तदान

विश्व रक्तदाता दिवस प्यूठानमा पनि मनाईएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा प्यूठानको आयोजना...

प्यूठानको ऐरावतीमा भिरबाट लडेर एक पुरुषको मृत्यु

प्यूठानको ऐरावती गाउँपालिकामा एक पुरुषको भिरबाट लडेर मृत्यु भएको छ । शुक्रबार विहान साढे ११...

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरण गर्दै

माण्डवी गाउँपालिकाले दिगो विकास लक्ष्यको स्थानीयकरणका लागि कार्य सुरु गरेको छ । संयुक्त राष्ट संघमार्फत...

एकै दिनमा २ सय ५० जनाले आँखा जाँच गराए

आँखा अस्पताल बिजुवारमा एक दिने शिविर सम्पन्न भएको छ । शिविरबाट २ सय ५० जनाले...

जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा गर्ने तयारीमा

प्यूठान जिल्लाका सबै स्थानीय तह पूर्ण खोप सुनिश्चितता पालिका घोषणा भएका छन् । जन्मेदेखि १५...