News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

विप्लवसँग एकता गरेर जनसरकार स्थापना गर्छौंः वैद्य

सिखबर संवाददाता१८ चैत्र
४४३ पटक
१८ चैत्र

काठमाडौँ । नेकपा क्रान्तिकारी माओवादीका महासचिव मोहन वैद्य ‘किरण’ले जनसरकार स्थापना गर्ने बताएका छन् । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले घोषणा गरेको जनसरकार र जनअदालतबारे आफूलाई औपचारिक रुपमा केही जानकारी नभएको बताए । महासचिव वैद्यले बुझेर कार्यगत एकता अगाडि बढ्ने बताए ।

एक अनलाइनलाई दिएको अन्तरवार्तामा महासचिव वैद्यले जनसरकार ब्यूँताउने नभएर स्थापना गर्ने बताए ।  “विप्लवजीहरूले जनसरकार, जनआदलत कहाँकहाँ के भन्नुभएको छ त्यो, हामीलाई आधिकारिक रूपमा थाहा छैन । उहाँको कुरा पनि के हो हामी बुझ्छौँ । जहाँसम्म जनसरकार व्युँझाउने कुरा गर्नुभएको छ, हामीले व्युँझाउनेभन्दा पनि जनसरकार स्थापना गर्ने हो । यो प्रकृया त हामीले थाल्नु पर्ने नै छ । बिप्लवजीहरूको कुरा के के हो बुझेर नै उहाँहरूसँग कार्यगत एकतालाई अगाडि बढाउँछौँ” वैद्यले अन्तरवार्तामा भनेका छन् ।

वर्तमान एमाले–माकेको संयुक्त सरकारलाई संसदवादी सरकार भएकोले भन्दै संविधान र संसदीय व्यवस्था आफ्नो पार्टीले नमान्ने बताए । प्रधानमन्त्री ओली सत्तामा बसेपछि जे गरेपनि हुन्छ भन्ने मानसिकतामा रहेको वैद्यको दाबी छ ।

राष्ट्रियता, जनतन्त्र, जनजीविकाका समस्या समाधान गरेर देखाउन भन्दै वैद्यले भने, “जे भने पनि हुन्छ भन्ने उहाँहरूको मानसिकता हो । राष्ट्रियता, जनतन्त्र, जनजीविकाका समस्या समाधान गरेर देखाउनु पर्यो, त्यही समस्या समाधानका लागि कम्युनिस्टहरू त्यही दिशामा गएकै हुन् । तर उनीहरू त्यही संसदीय व्यवस्थामा फसे । उहाँले आफ्नो विगत पनि हेर्नुपर्छ । उहाँहरूका विगतहरू पनि हामीले भन्न सक्छौँ नि । उहाँहरू पनि सङ्घर्ष गरेर जानुपर्छ । सामन्तविरूद्ध लड्ने । हिंसाको प्रयोग गर्ने हो नि त उहाँहरूको विगत । विगत विर्सनु भएन उहाँहरूले ।”

नेकपाले जनसरकार ब्यँताउने भनेको तर अाफूले स्थापना गर्ने कुरा गरेको महासचिव वैद्यको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

हामीस‌ग जोडिनुहोस।

ग्रामिण क्षेत्रमा पहिलो पटक निःशुल्क अल्ट्रासाउण्ड सुरु

ग्रामीण क्षेत्रमा पहिलोपटक निशुल्क अल्ट्रासाउन्ड सेवा सुरु भएको छ । जिल्लाको माण्डवी गाउँपालिका वडा न.१...

७० औ विश्व कुष्ठरोग दिवस वाल विद्या माद्यामिक विद्यालय मरन्ठानामा मनाईयो, कुष्ठरोग के हो ?

७० औ विश्व कुष्ठरोग दिवस प्यूठानमा पनि मनाइएको छ । “कुष्ठरोग अन्त्यका लागि आजैबाट पहल...

शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास हुन आवश्यक – नगरप्रमुख योगी

प्यूठान नगरपालिका नगरप्रमुख बिष्णु बहादुर योगीले शिक्षकहरुको व्यक्तित्व विकास गर्न तालिमको आवश्यकता रहेको बताएका छन्...

नौबहिनीमा सीप विकास तालिम सञ्चालन

नौवहिनी गाउँपालिका, प्यूठानले स्थानीय युवाहरुलाई काठको भाँडा वनाउने तालिम दिन थालेको छ । नौबहिनी गाउँपालिका...

तालिममा पाएको शिक्षा व्यबहारमा उर्तान आवश्यक- अध्यक्ष अधिकारी

माण्डवी गाउँपालिका प्युठानको आयोजनामा बुधबार देखि संचालन भएको सामुदायिक र सस्थागत विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरुका लागि शिक्षा...

हामिस‌ग जोडिनुहोस।

समाचार सुचना र मनोरञ्जनका लागी