News Portal

रेडियो सुन्नुहोस्

सवै क्वारेन्टाइन भरिभराउ

सिखबर संवाददाताजेठ १६, २०७७
५११ पटक
जेठ १६, २०७७

बन्दाबन्दीमा छिमेकी मुलुक भारतको सिमामा आएर अलपत्र प्यूठानीहरुको जिल्लाका नौं वटा स्थानिय सरकारले उद्धार गरि ल्याउन थालेपछि जिल्लाका सवै क्वारेन्टाइन भरिभराउ भएका छन्। विद्यालय , सामुदायिक भवनमा बनाइएका क्वारेन्टाइन स्थल भरिए पछि ब्यवस्थापनमा कठिनाई भैरहेको छ।
भारतबाट आएर कृष्णनगर, नेपालगञ्ज, रुपैडिया लगाएत सीमा क्षेत्रमा अलपत्र परेका जिल्लाबासीलाई जिल्ला समन्य समिति, जिल्ला प्रशासन कार्यालय र स्थानिय सरकारको समन्वयमा उद्धार गर्न सुरु गरिए सँगै जिल्लामा बनाईएका क्वारेन्टाइन भरिएका हुन्।
सोचे भन्दा बढि जिल्लाबासी भारतबाट भित्रिएपछि क्वारेन्टाइनमा व्यवस्थापन गर्न समस्या भएको प्यूठान नगरपालिकाका मेयर अर्जून कुमार कक्षपतिले बताउनुभयो। नगरपालिकामा एक हजार भन्दा वढि क्वारेन्टाइनमा बसिरहेको उहाँको भनाई छ। जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानको रेकर्ड अनुसार गत जेठ ११ गते देखि १४ गते सम्म जिल्लामा झण्डै ४ हजार जना भित्रिएका छन्। जिल्ला भित्रिएका सवैलाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय प्यूठानका प्रमुख प्रहरी नायव उपरिक्षक नरेन्द्र कुमार कार्कीले जानकारी दिनुभयो।
जिल्लाका ३ सय प्रहरीले क्वारेन्टाइनमा बसेकाहरुलाई सुरक्षा दिन समेत हम्मेहम्मे परेको छ। जिल्लाका नौं वटै स्थानिय सरकारले बनाएको प्रारम्भिक तथ्यांक अनुसार भारत सहित अन्य मुलुकबाट एक हप्ता भित्र पन्ध्र हजार भन्दा बढि जिल्ला बासी भित्रिने अनुमान छ।
क्वारेन्टाइन भरिभराउन भएता पनि आरडिटी र पीसीआर गर्नका लागि भीटिएम जिल्लामा अभाव रहेको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय प्युठानका प्रमुख विशाल सुवेदीले बताउनुभयो। जिल्लामा अहिले सम्म १२१ जनाको पीसीआर परिक्षण भएको छ। सवैको रिर्पोट नेगेटिभ आएको छ भने १५ जनाको आउन बाँकी रहेको छ। जिल्लामा ९ सय १८ जनाको आरडिटी परिक्षण् गरिएको छ समेत सुवेदीले जानकारी दिनुभयो। हाल सम्म जिल्लामा कोरोना संक्रमण कसैमा देखिएको छ्रैन्।
क्वारेन्टाइनमा बसेका मध्ये भारतबाट आएकी ऐरावति गाउँपालिका वडा नं ६ जनता मा.वि बिजुलीको क्वारेन्टाइनमा बस्दै आएकी २६ बर्षिय एक महिलाको मृत्यु भएको छ। ब्रेन टियूमरका कारण उनको मुत्यु भएको हो प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको प्रहरीले बताएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

गाउँपालिकाको टिमले गर्‍यो मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई

माण्डवी गाउँपालिकाले मार्सिवाङ खेलमैदान सरसफाई गरेको छ । गाउँपालिकाले गत विहिबार देखि हिजो शनिबारसम्म सञ्चालन...

प्रथम अध्यक्ष कपको उपाधि सुनिलस्मृति रोल्पालाई

माण्डवी गाउँपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम अध्यक्ष कप राष्ट्रव्यापी अन्तर स्थानीय तह पुरुष भलिबल प्रतियोगिताको उपाधि...

प्यूठानमा विश्व एड्स दिबसमा स्वास्थ्यकर्मी र समाजसेवी सम्मानित भए

समुदायको नेतृत्वमा एड्स अन्त्य गरौ भन्ने मुल नाराका साथ ३६ औ विश्व एड्स दिवसका अवसरमा...

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु

प्रथम अध्यक्ष कप पुरुष भलिबल प्रतियोगिता माण्डवी गाउँपालिकामा सुरु भएको छ । “स्वास्थ्यको लागि खेलकुद,...

कानुनको पालना र सरकारी आम्दानिका लागि हुलाकमार्फत ढुवानि सुनिस्चित गर्दैछौं: महानिर्देशक अधिकारी

हुलाक सेवा विभागले बिहिवार सरकारी चिठ्ठीपत्र र कागजात हुलाक मार्फत पठाउने सुनिश्चित गर्ने व्यवस्था सम्बन्धी...